Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Amikor megvolt a bérmádkozás...

Amikor megvolt a bérmádkozás és a megkeresztelkedés, akkor azután mit mondatok a másik/akár a papnak, hogyan reagáltatok? Talán jövőre én is elmegyek, csak nem tudom, hogy mit reagálnék. Nem akarok figyelmetlen lenni semmiben.

Figyelt kérdés
Szerintetek Jézusnak elég az ha nem merülök a víz alá? Hanem amit a pap csinál az éppen elég?

2020. okt. 18. 22:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

ha elakarsz menni, akkor a pap bácsi elmondja hogyan zajlik, mit illik mondani stb.

én sírtam keresztelkedéskor, nem problémázott :D

2020. okt. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oksa. Nem volt lámpaláz? Én néha nagy tömeg előtt lámpalázas leszek :D mennyien szoktak ott lenni? Van erről videó? :) Amúgy az Ámen szót ismerem. Olyasmi mint a köszi. Nem?
2020. okt. 18. 22:26
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Lesz előtte felkészítő, ott majd minden kiderül.

Elég valószínűtlen, hogy a víz mennyiségétől függne a keresztség jósága. Egyébként is a keresztségben a víz inkább jelképes dolog, a lényeg a keresztség által kiáradó Szentlélek.

2020. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Amúgy az Ámen szót ismerem. Olyasmi mint a köszi. Nem?"

Nem. Az Amen a hitbeli egyetértést, igenlést jelent. "Így vallom, így legyen".

Egyébként olyan nincs, hogy odamész és megkeresztelnek és megbérmálnak. Ezek szentségek, amik előtt felkészítés van. Ennek változó a hosszúsága, de kb. fél év - egy év. Nálunk pl. ha most jelentkezel, akkor húsvét környékén együtt keresztelik, bérmálják meg a felnőtteket. Hagyományosan a nagyszombati szentmisén, de pl. ez idén nem volt a vírushelyzet miatt.

2020. okt. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!