Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Nem furcsa...

Jehova Tanúi! Nem furcsa nektek, és mivel magyarázzátok el a világvégét, mindig azt mondjátok már 20 éve, hogy hamarosan? A hamarosan már letelt! És sajnos Jézus sehol sincs! És miért tudhatjátok a véget, ha csak Isten tudja?

Figyelt kérdés

2020. okt. 20. 10:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%
Mert láthatóak az idők jelei. És tagadhatatlan, hogy hamarosan itt lesz. Már Jézus is megmondta, hogy közel az idő. Pontos dátumot persze csakis Isten tud
2020. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
amúgy ezt én is észrevettem, hogy akkor is sokkal durvább a helyzet, mint 100 éve volt... Csak sokkal! És mi van ha pl. 1000 év múlva tér vissza?
2020. okt. 21. 22:45
 13/18 anonim ***** válasza:
Kerdezo, te mar ilyen oreg vagy, hogy pontosan tudod, milyen volt 100 eve? En peldaul aligha hiszem, hogy ket evvel az elso vh utan, europa romjai kozott, lakas, etel es tuzelo nelkul sokkal jobb lett volna a helyzet, mint manapsag. Ilyet csak az mond, akinek halvany lila goze sincs az akkori allapotokrol.
2020. okt. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
nem is tudod mit jelentenek a próféciák... miért válaszolsz ha úgy látom, hogy ateista vagy?
2020. okt. 21. 23:27
 15/18 anonim ***** válasza:

Mert hívőnek lenni nem azt jelenti, hogy minden hülyeséget elhiszünk ami szembe jön velünk. Miért, szerinted tán két évvel a világégés után rózsásabb volt a helyzet, mint manapság? Csak használd kicsit az agyadat, ha már Isten a fejedbe teremtette :)

Tényleg nem tudom, mit jelentenek a próféciák. Miért, te talán tudod? :) Szerintem senki sem tudja. Ezért próféciák, mert még beteljesedésre várnak, vagyis még nem történtek meg, vagyis még nem is tudhatja senki emberfia, hogy konkrétan mire vonatkoznak. Azt csak Isten tudja, meg legfeljebb Jézus. Vagy rosszul gondolom?

De ahhoz, hogy legalább az alapvető hülyeségeket kiszűrjük, nincs is szükség arra, hogy ismerjük a próféciákat. Ne higgy el bármit, csak azért mert jól hangzik, mert attól még hogy kedves a fülnek, még lehet badarság.

2020. okt. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az, hogy Jézus megjövendölte, hogy lesznek járványok, erőszakok, háborúk, éhínségek stb... a második eljövetel előtt. És ezek lesznek a jelek. Akkor ne is higgyem el Jézus történetét? Mert olyat olvastam, hogy a történetet, az akkori emberek találták ki, hogy legyen kit imádni.
2020. okt. 22. 00:45
 17/18 anonim ***** válasza:

Nézd, felőlem azt hiszel el amit akarsz. De mondj nekem csak egyetlen emberöltőnyi időt Krisztus óta, amikor nem voltak háborúk, járványok, éhínségek valahol a bolygón. Vagy akár Krisztus előtti időkből is hozhatsz példát. Nem fog menni.


Na látod, én ezért nem tartom sokra ezeket a próféciákat. Kábé annyi információt hordoznak, mintha azt jövendölné meg valaki, hogy fújni fog a szél, esni fog, meg villámlani is. Persze hogy fog, mindig is csinálta, és mindig is fogja csinálni. Éhínség meg járványok voltak is mindig és lesznek is mindig. Inkább annak örülj, hogy téged egyik sem érint, és jó esélyed van rá, hogy nem is fog egész életedben.

2020. okt. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kár ezen vitatkozni, hiszen nem egy helyen meg van írva, hogy Jézus eljövetelét megelőzi az Antikrisztus és a hamis próféta megjelenése.


Addig hosszan tűr. Nekünk is tűrnünk kel!


Mindegy hogy nevezzük, lehet a szavakkal játszani. Egy a lényeg, hogy a pontot az ire Jézus eljövetele fogja feltenni. Előtte még lehet rémisztgetni, hamis próféciákat gyártani stb. de a vég mivel lassan jön és lassan közeledik ezért az adott generációk a maguk életében észre sem fogják venni, csak amikor már késő lesz.

Minden generáció alakulóban és változásban van társadalmilag, politikailag, szellemileg, vallásilag, technikailag, tudományilag stb. és mindegyik várja az eljövetelét, de aztán balgaságuk miatt tőrbe esnek, mert tudják az időket. Az éjfél ideje még nem az ő generációjuk ideje. Ezt fogja majd kihasználni és ezzel visszaélni az Antikrisztus. Mivel Jézus még várat magára ezért az Antikrisztus magát kiáltja ki Istennek!


Na majd ezután valóban vissza fog jönni Jézus, de előbb még az Antikrisztusnak kell eljönnie.

2020. okt. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!