Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi mivel magyarázzát...

Jehova Tanúi mivel magyarázzátok, hogy nálatok van a legkevesebb ember, akinek felsőfokú végzettsége van? (Magyarország 2011)

Figyelt kérdés

Forrás:

[link]

[link]



2015. dec. 30. 15:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Isten szava sehol nem írja, hogy az emberi felsőoktatásban részesültek lesznek többen azok akik keresztény életet élnek majd.


(1Korintusz 1:26–29) 26 Mert látjátok a tőle való elhívásotokat, testvérek, hogy nem sok olyan hívatott el, aki test szerint bölcs, nem sok hatalmas, nem sok előkelő származású; 27 hanem a világ bolondjait választotta ki az Isten, hogy megszégyenítse a bölcs embereket, és a világ gyöngéit választotta ki az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket, 28 és a világ nem előkelőit és a lenézetteket választotta ki az Isten, a nem létezőket, hogy semmivé tegye a létezőket, 29 hogy e g y test se dicsekedjen az Isten színe előtt.


Istennél nem az a mérvadó, hogy "felsőoktatásban" részesültek, vagy sem.

Hanem az engedelmesség.

S egy egyszerű ember előbb lesz alázatos, és engedelmes, mint aki emberi felsőoktatásban részesült.

Nem véletlen választotta Jézus az akkor "tanulatlannak" számított Péteréket, stb, jól tudta ezt, kik fogják azt tenni amit Ő tanít,és mond.

2015. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én meg úgy gondolom, hogy aki tanulatlanabb azt könnyebb befolyásolni és irányítani.
2015. dec. 30. 15:59
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Nem akarom a jehova tanúit megvédeni, majd ők megvédik magukat ha akarják.


De azért az iskolázottsági adatokat érdemes lenne a korfával is összevetni, a fiataloknak magasabb az iskolai végzettségük, az idősebbeknek meg alacsonyabb, ez a felsőoktatás eltömegesítésével van összefüggésben.


Ugyancsak ezzel van összefüggésben az is, hogy az iskolai végzettségből nem vonhatunk le következtetést az illető tudására, műveltségi szintjére nézve. A nyolcvanas években egy nyelvtagozatos gimi érettségije mögött több tudás volt, mint ma egy nyelvszakos egyetemi diploma mögött. Szégyen, de így van.

2015. dec. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

#3

"De azért az iskolázottsági adatokat érdemes lenne a korfával is összevetni, a fiataloknak magasabb az iskolai végzettségük, az idősebbeknek meg alacsonyabb, ez a felsőoktatás eltömegesítésével van összefüggésben."


Jogos észrevétel, én erre még nem találtam statisztikát de biztos van.


"Ugyancsak ezzel van összefüggésben az is, hogy az iskolai végzettségből nem vonhatunk le következtetést az illető tudására, műveltségi szintjére nézve."


Igazad van abban, hogy iskolai végzettségből nem következtethetünk, mennyire intelligens az egyén. Viszont, ami fontos szerintem, ha csoportokat vizsgálunk és az egyik csoportban alig vannak iskolázottak, míg a másikban jóval több, abból le lehet vonni következtetéseket. És itt azért szignifikáns eltérések vannak.


Utolsó megjegyzéseddel is egyetértek. Valóban felhígult a felsőoktatás és ezt a statisztika nem tudja figyelembe venni. De szerintem ha az arányokat nézzük, nem lett volna másképp a 80-as években sem.

2015. dec. 30. 16:40
 5/19 anonim ***** válasza:
én kifejezetten rossz véleménnyel vagyok jehova tanúiról, de azért korrekt akarok lenni, a forrásaid kb anyira színvonalasak mint a kurucz.info (se), ilyen alapok a következő kérdésed lehetne, hogy "zsidók, ti miért isszátok minden szombaton nemzsidó kisgyerekek vérét? Nem gondoljátok ,hogy csak ezért nem kéne egy gyereket megölni?" és a forrás Szaniszló Ferenc
2015. dec. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Akkor böngészd a hivatalos népszámlás oldalát:

[link]

Itt sem fogsz különbséget találni.

Plusz wikin cikk.

[link]

Statisztikák az ateizmusról és vallásról. Csak ezt azért nem linkeltem elsőre mert itt wikin jehovákról nincs külön szó. Ha megnézed a nagy tudományos akadémiákat pl.: Royal Society elenyésző a vallásosok aránya 5-10 %. Ezek tények.

2015. dec. 30. 16:53
 7/19 anonim ***** válasza:

"Viszont, ami fontos szerintem, ha csoportokat vizsgálunk és az egyik csoportban alig vannak iskolázottak, míg a másikban jóval több, abból le lehet vonni következtetéseket. És itt azért szignifikáns eltérések vannak."


Nos igen, ebben igazad van. Azért az érdekes, hogy a zsidók és a buddhisták az átlagnál iskolázottabbak, a JT és a HGY meg kevésbé iskolázott a nagyátlagnál.


Engem különben a hitgyüli jobban meglep, hiszen ők egyrészt fiatalabbak, másrészt meg a saját főiskolájukon futószalagon képzik a diplomásaikat. A róm.kat. után a HGY-nek van a legtöbb hallgatója:

[link]

2015. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nem az ateisták a legiskolázottabbak. Vannak olyan kisebb egyházak melyek tagjai az ateistáknál iskolázottabbak.

Az viszont igaz, hogy a Jehova Tanúi a legiskolázatlanabbak.


[link]

(ez szerint az unitáriusok a legiskolázottabbak, az ateisták alig a közepe felett vannak)

2015. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 KZitus ***** válasza:

Szia


Ha egyenlőséget teszel a felsőfokú végzettség és a tudás között, sántikál a kérdésed, és nem adható rá reális válasz.

Mert mit ad a felsőfokú végzettség? Bölcs Salamon milyen egyetemet végzett? És azok a bibliai írók, akiket helyeselt, és elfogadott Isten? Jézus milyen "felssőfokú" iskolát végzett?

És a felsőfokú iskolát végzett emberek is csodálkoztak a tudásán. Nos ezért írtam, azt, hogy a tudás relatív, és nézőpont kérdése.

Rengeteg felsőfokú, nagy tudású ember van közöttünk, de teljesen tudatában vannak annak, hogy nem az egyetemi végzettségtől lesznek boldog, elégedett emberek, hanem attól a tudástól, amit Istenről, Istentől szereztek.

Íme egy rövid példa: [link]

2016. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 KZitus ***** válasza:

Így tanulják a tanúk fő könyvüket, a Bibliát: [link]


Melyik egyetemen oktatják jobban?

2016. jan. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!