Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért engedi meg Isten, hogy...

Miért engedi meg Isten, hogy valaki meghaljon?

Figyelt kérdés

Pl valakinek segít bekerulni az egyetemre, máshol pedig sokan imádkoznak valakiert, hogy gyogyuljon meg, mégsem segít.


Istennek hogy lehet fontosabb az, hogy valakinek segítsen egy egyetemre bekerulni, egy jó állást megkapni, szerető társra találni valakinek, közben máshol abban nem segít, hogy valaki meggyogyuljon..


Személyes tortenet egyébként..


Valamelyik alkalommal a gyülekezetben ültem és hallgattam, hogy miért adnak hálát aznap az emberek a gyulekezetben.. Egyik mondta ezt, hogy sokat imádkozott és felvettek az egyetemre, a másodiknak sikerült a kressz, a harmadik sok év magány után talált valakit, a negyedi egy állást amire régóta vágyott és sorolhatnam. Nem akarok gonosz lenni, de ezek mind balanális dolgok egy ember életéhez képest, akit viszont nem gyógyított meg.


Most érezzem azt, hogy Istennek fontosabb volt egy jó egyetem, egy jó állás stb.. Mintsem, hogy a férjem meggyogyitsa.


Most úgy érzem nincs ahhoz erőm sem "kedvem", hogy ezek után Istenben higyjek vagy bármi, mert cserbenhagyott és ehhez képest mások banális kereseit teljesíti, mást pedig hagy meghalni.


2020. okt. 25. 12:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez a természet rendje.

Születünk, élünk, meghalunk.

2020. okt. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%
beszélj a lelkészzel, hogy megingott a hited.
2020. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem miből gondolod hogy cserben hagyta aférjed? De azt sem értem miért vagy biztos benne hogy Isten segített a többieknek?
2020. okt. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Ertem, hogy a bajban isteni segitsegben bizol, es a vegen kivetited ra a fajdalmad.

Ha a halalt nem csak egy befejezett eletnek tekinted, hanem a letezesben egy szuksegszeruen ciklikus korforgas reszenek, amiben minden egyes elet pont addig tart, amig szukseges, rajohetsz, hogy a ferjednek sokkal fontosabb dologban volt resze, mint a fenti "banalis" dolgok teljesulese.

A halalabol eredo fajdalmas hiany megtapasztalasa pedig szamodra fontos tortenes, felertekelodik vele az elet, ami neked ezzel meg nem fejezodik be. Az eletfeladataid koze tartozik mostmar az is, hogy megertsd a korforgas ezen szakaszat es ezt a sulyt megbekelve hordozd, amig te is a vegere nem ersz.

Isten eddig is benned volt, es ezutan is benned lesz. Ha nem hiszel benne, magadban nem fogsz hinni. Persze ez nem baj, csak nem visz elorebb. Probald csak elfogadni, hogy ez mindannyiunk sorsa.

2020. okt. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"De azt sem értem miért vagy biztos benne hogy Isten segített a többieknek?"

Ha nem, akkor hazugok, es ki akarna egy hazug gyulibe jarni?

2020. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

A hívők tulajdonítanak minden kisebb-nagyobb sikert Isten segítségének. A rosszat, a tragédiát pedig az emberek bűneivel és a Sátánnal magyarázzák, meg azzal, hogy: Isten útjai kifürkészhetetlenek-

Szerintem, ha van Isten, akkor nem avatkozik bele az emberek életébe, de ha mégis, akkor azt random, és nagyon igazságtalan módon teszi. Egyeseknek a jobb osztályzat megszerzésében is segít, mások akár éhen is halhatnak?


Kérdező, fogadd őszinte sajnálatomat a veszteséged miatt.

2020. okt. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Sorsnak hívják. Ez szolgálja inkább a személyt. Sokszor a halál ami jobban kell a spirituális fejlődés szempontjából.
2020. okt. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Akit nem gyogyit meg arra valoszinuleg haragszik. Sokan tevedesben vannak hogy isten szeret minden feltetel nelkul ő tud am haragudni is meg gyilkolni is csak elkene olvasni oszovetseget
2020. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Isten nem avatkozik bele ilyen dolgokba, de ha valaki kéri és tesz is azért, hogy bekerüljön egy felsőoktatásba, ott van mit megáldani.

Ugyan igy, ha valakinek olyan a szervezete, túl jut egy betegségből. DE ha gyenge az egészsége, akkor sajnos a szervezete igy is úgy is feladja.

Isten nem kivételezik semmilyen esetben.

2020. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%
Mert okos, veled ellentétben. Hova tennéd azt a sok embert, ha senki nemhlna meg?
2020. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!