Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhistákhoz szól. A buddhizm...

Buddhistákhoz szól. A buddhizmus szerint vannak-e démonok és ha igen, hol laknak?

Figyelt kérdés

2020. okt. 26. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Igen, vannak. A saját helytelen gondolkodásunkban..
2020. okt. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Külön írtam, hogy buddhistákhoz szól a kérdésem. Tiszteletlen vagy. Számold csak össze, hogy hány kérdésemhez írtál már offot és abból hány volt törölve.
2020. okt. 26. 13:18
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdező.

Szerintem össze tévesztesz valakivel :)

A buddhizmus szerint nincsenek démonok, sőt eredetileg semmi sincs. Van valami de az nem fogható szóba, nem írható le, és nem is definiálható - szóval végül is nincs. Ez egy paradoxon.

A földön, az életben viszont mint ember találkozunk a szenvedéssel. A szenvedés oka - pedig a helytelen gondolkodásunk. Ezt a Nem megfelelő nézőpontot, és az ebből keletkező karmát tartják sokan "démonoknak". Erre gondoltam..

2020. okt. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valóban, mert az illetőnek 1-1,5 pipája szokott lenni.

Bocs, hogy összekevertelek vele!

Mára is illúzió?

2020. okt. 26. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

"Mára is illúzió?"

Elvileg igen. Bár ezt csak saját korlátozott tudatom alapján mondhatom!

Nagyon sokféle tanítás, megközelítés van. Elvileg a szamszárában is vannak pokolbéli teremtmények, démonok stb. Van olyan fordítás is ahol ez telesen más létsíkokon van. Viszont ezek még mindig változó dolgok - tehát keletkeznek - és elmúlnak. A Buddhista iránymutatással a felébredést célozzuk meg. A változó dolgok, létformák kutatása ezért az én szemszögemből teljesen felesleges. Ezért hiányosak erről az ismereteim :)

2020. okt. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden esetre ami keletkezik-elmúlik az valójában nincs. Az üres "tér" csak az ami valójában "van". A tudat amiben minden létrejön.
2020. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Erre akartam pontosan kilyukadni amiről itt 6-os írt


https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__102..

2020. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


Igen, vannak, és klf lókákban, a poklok egy részében laknak.

2020. okt. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek!


#1. Még egyszer bocs.

Már több buddhizmussal kapcsolatos kérdésemhez is odaírt az az alak, akit említettem - mindig valami beszólást egy mondatban - és azt hittem, megint ő garázdálkodik. De már értem, hogy hogyan értetted az első hozzászólást. :-)

2020. okt. 26. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!