Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez igaz a Bibliáról?

Ez igaz a Bibliáról?

Figyelt kérdés

Az interneten ezt olvastam:

"A reinkarnációt a konstantinápolyi zsinatig a Biblia is tartalmazta, akkor a pápa egy tollvonással törölte belőle. "



2020. okt. 26. 19:50
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Igaz
2020. okt. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Ezt én is hallottam. Nem kizárt, nem tudjuk miket vettek ki a konstantinápolyi zsinaton.

Lehet még utalások is vannak benne, különben ki se találták volna.

2020. okt. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen nem igaz, gondolom az oldal nem mellékelt hozzá olyan eredeti töredéket, kéziratot, amiben ez benne lenne. Nagyot mondani meg bárki tud, főleg az interneten.
2020. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Én csak azt szeretném tudni, hogy akkor ők honnan tudnak róla?

De ki tudja milyen titkot rejtenek a Vatikán kapui, amik megváltoztatnának mindent.

2020. okt. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2020. okt. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%

4 engem is az érdekelne, hogy honnét.

Akik ebben hisznek azok csak tudnának a Bibliából idézni...

2020. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%

"A reinkarnációt a konstantinápolyi zsinatig a Biblia is tartalmazta, akkor a pápa egy tollvonással törölte belőle. "

-_-" Nem kell mindent elhinni. Amúgy az első, második, vagy harmadik konstantinápolyi zsinaton törlte el egy tollvonással? Ami külön tetszik, hogy a pápa törölte el, gondolom 381-ben.

"A Biblia is tartalmazta"... hol? És akkor ennek miért nincs valami nyoma?


Akkor most had írjam le újra. Az ószövetségi kánon, már Krisztus előtt kész volt és Krisztus előtti kéziratok állnak rendelkezésünkre belőlük. Szóval azok szövegéhez a pápa nem is nyúlhatott. Az Újszövetség szövegei is rendelkezésünkre állnak kisebb-nagyobb töredékekben 381 előttről szép számmal, valamint a korai keresztények kéziratai, levelei is képet adnak a hitükről. Felejtsük már el ezt az xy pápa átírta a Bibliát szöveget. Az meg teljesen abszurd gondolat, hogy bármit is egy tollvonással át lehetett írni a Bibliában egy majd 400 éve létező egyházban és azzal mindenki egyet értett, nem vezetett felháborodáshoz vagy szakadáshoz.

2020. okt. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Gnosztikus szekták apokrif irataiban volt említve a reinkarnáció.
2020. okt. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

8-as. Én erről már leírtam a véleményemet két másik kérdés kapcsán.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

12. válasz


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__.. 1. válasz

2020. okt. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
25%

"A reinkarnációt a konstantinápolyi zsinatig a Biblia is tartalmazta, akkor a pápa egy tollvonással törölte belőle. "


Ez azért sem igaz, mert az apostolok írnak a reinkarnációról, azaz, hogy új, romolhatatlan testben támadunk fel. Ez máig benne van a Bibliában.

Új test, de ugyanaz a személyiség maradunk mi hívők, akik Krisztusé vagyunk

2020. okt. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!