Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok ezekhez az apokrif...

Mit szóltok ezekhez az apokrif írásokhoz? Mi a probléma amiket Jézus mondott? Miért nem fogadják el ezeket a tanokat?

Figyelt kérdés

"Az ember Fény természetű, Bűntelen, Szépséges, Tiszta és Szabad, testbe zárt isteni Fény !"


-"Fény van minden emberben. És .. Fény és Fény között nincs különbség."


"Ugyan az a Fény van minden emberben, sőt ebben a kutyában is, sőt ebben a fűszálban is !"


- "Isten országa Bennetek van !


Nem kőből és fából épült házakban. (templomok)


Hasítsd szét a fát, és ott leszek.


Emeld fel a követ, és megtalálsz."


- "Ne építsetek az én atyámnak templomokat,

mert az én atyám temploma a Világ.


Egy mező a csillagos ég alatt. Egy Hold-sütötte tengerpart. Egy liget. Vagy egy barlang, ahol a Nimfák játszadoznak.


Ez a templom, Nem az amit az ember épít."



- "Ne térdelj le Atyám előtt. ... Milyen volna, ha haza mennél, és apád előtt letérdelnél ?"


2020. okt. 11. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom azért, mert ritka nagy ostobaság :D


"Az ember Fény természetű"

Milyen fogyatékos, aki ezt elhiszi? Nagy az Isten állatkertje, szokták mondani.

2020. okt. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1. Akkor az egész Biblia ostobaság, mert hasonlók is vannak benne, pl. Szentlélek benned van stb., Ez egész Biblia és Isteni tanítás átvitt értelem ha eddig nem jöttél rá, tehát benned van a fény, benned van az isten, Szentlélek stb
2020. okt. 11. 15:09
 3/13 anonim ***** válasza:
14%
2es. Na igen. Ezek ha bent maradtak volna nagy fordulatot vett volna a vallás. De hát a haszon nagyobb szülséglet volt az egyháznak az évszázadokon át mit sem gondoskodó és gondolkozó hivőket neveljen. Ezek apogriff iratok hiánya segitette az egyházat a kapzsiságának a kiélésében. Ezért volt elkorcsosulva a papság nézetei, és olyan hivő aki teljesen független tud lenni mert van hozzáférése az internet által az apogriff iratokhoz és nem aként cselekedik, az a eredeti keresztény valláshoz képest amit Jézus tanitott, ahhoz képest az is erkorcsosult. Ezért nem mennek ők se a mennybe 80évnyi vallás fanatizmus után sem.
2020. okt. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 KZitus ***** válasza:

Szia

Három kérdést tettél fel.

1. Sokan elhiszik. De mivel ezek nem részei a Bibliának, így nem gondolhatjuk azt amit a Biblia magáról ír:"A teljes Írás Istentől ihletett, ..." 2Tim 3:16 Mivel az apokrif írások nem képezik Isten szavát, így csak emberi bölcsességnek tekinthetjük.

2. Ami a 4 evangéliumban le van írva, amit ott olvashatunk Jézusról, és Jézustól azzal semmi probléma nincsen. Az összes többi csak az evangéliumokból kivett és emberi bölcsességgel "megspékelt" gondolatok.... nos én nem értem, miért kell Krisztus szavait újra értelmezni?

3. Sokan elfogadják. Aki nem fogadja el, az az 1.,2.-ben leírtak miatt van.

Számomra elég Krisztus tanítása, és magyarázata.

2020. okt. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

#2

Nem hat meg a lepontozásod. Ettől még amit írtál, ostobáknak való ezoterikus hülyeség. Fogyatékosok talán még ámuldoznak is rajta. Én nem, bocsi. Én például tanultam magas szinten fizikát és pontosan tudom, hogy mi a fény.

2020. okt. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5. És szerinted Jézus feltámadt? Mert én meg tanultam biológiát és halott test nem támad fel
2020. okt. 11. 18:25
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

#6

Ezt konkrétan hol állítja a biológia? Mert én is tanultam biológiát, de nem foglalkozott a feltámadás kérdéskörével. Lehet abból is valami ezotériás változatot tanultál.

2020. okt. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
Ugy birom azokat a hivoket akik a mesekonyvuket biosszal vagy fizikaval allitanak alaxd. Se fule se farka.
2020. okt. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Azért az érdekes, hogy Jézus idéz a ma apokrifnak titulált ószövetségi írásokból is...
2020. okt. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Ha már idézel jó lenne ha alá írnad hogy honnan idézel. Egyébként fény és világosság között óriási a különbség. Nekem ez a sok "fény-tan" felettébb gyanús amúgy hogy kitől származik. Csak nem a fény hordozójától Lucifertől?
2020. okt. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!