Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adtátok már el a lelketek...

Adtátok már el a lelketek ördögnek hogy megóvjon az isten haragjától?

Figyelt kérdés

2020. okt. 28. 05:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Ma még nem.
2020. okt. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Ez egy elég fura párosítás. Én ebben a kérdésben inkompetens vagyok, és nem is hiszem hogy el tudnád adni a lelked akárminek vagy akárkinek. De ha lehetséges is lenne..... nem számít
2020. okt. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
Ha az Ördög gazdaságot, boldogságot ígérne erre az életre, (és megadná) akkor is eladnám neki a lelkem. Isten haragja nem érdekel egyáltalán, sem az, hogy hová kerülök a halálom után.
2020. okt. 28. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Mivel egy ilyen baromságot írtál, emiatt úgy érzwm hogy mégis jobb ha íok egy rendes választ. Az életre ne úgy gondolj mint valami dologra amit kapsz és rendben van. Én egy játéknak fogom fel, amiben van egy kihívásod, hogy minél jobb legyél benne. ha csak megkapod azt amit szeretnél, akkor nem tanulsz semmit és nem fejlődsz, aza nem is leszel jobb. Nézd csak meg hogy mennyi ember megkapta csak úgy azt amit akart, úgy hogy nem volt megérve a jutalomra és végül elsüllyedt az életben. Ez azért van, mivel az élete jelentéktelenné vált azzal hogy csak megkapta amit akart mindenféle erőfeszítés nélkül. nem dolgozott meg a sikeréért, emiatt értelmetlen lesz az élete. azonban ha a nehézségeket megoldandó problémának kezeled még sok bukás után is és megfelelően kitartó vagy azért hogy elérd azt amit szeretnél és úgy kapod meg a jutalmad, akkor nem fogod üresnek és értelmetlennek érezni magad. Sokan nem tudjék ezt feldolgozni, ezért amikor újra és újra ráeszmélnek hogy túl gyengék ahhoz hogy elérjék azt amit akarnak, függőségekbe hajszolják magukat hogy ne kelljen ezzel szembesülniük.

Az életnek nem az a lényege hogy csak megkapj valamit, az úgy nem buli. ha van lehetőséged (ami minden embernek meg van adva, néhány kivétellel - itt most azokra gondolok akik nem szabadok) hogy elérd azt amit szeretnél és képes vagy tenni érte az óriási örömöt fog okozni és kurvára nem fog számítani hogy mi lesz az élet után, hiszen valóban boldog leszel mivel képes voltál megtenni azt amiért valóban születtél, ami a lételemed.

Hát azt hiszem ennyi. Én hiszek Istenben, sőt vallásos vagyok azonban mindez nem számít. Tudom hogy a legtöbbet kell kihozzam az életemből, hiszen lehetőséget kaptam arra hogy megszülethettem. És én élni akarok a lehetőségemmel. Gondolj bele hogy meg lehet tapasztaljad a győzelmet és a vereséget is és ezekből tanulhatsz és jobb lehetsz általuk.

2020. okt. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4


Nem tudom, hogy kinek írtad a válaszodat, de én (#3) nem várom el, hogy mindent csak úgy megkapjak. Én megdolgozom azért, ami kell, de ettől függetlenül elfogadnám az Ördög ajánlatát, mert voltam kersztény, és nekem az nagyon nem jött be.

2020. okt. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

A Biblia szerint ő erre nem képes.

Adhat neked dolgokat, de egyrészt nem biztos, hogy ezeket megkapod, másrészt minden ideiglenes, harmadrészt nem szeret ő téged annyira, hogy jót akarjon neked.

Egyetlen pozitívuma lehet a dolognak: olyan emberek szokták ezt kérni, akik az istentől nem kaptak sok jót.

Az ördög legalább valami rövid életű jót adhat nekik.

2020. okt. 28. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
A Biblia szerint az Ördög tud hatalmat adni. Persze, hogy ideiglenes, hiszen az emberi élet is az, de addig tarthat. Kicsit sem érdekel, hogy szeret-e, ez üzlet. Ha elkérné a lelkemet, ami nekem bizonyítottan a javaimat szolgálná, akkor imádnám.
2020. okt. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Amikor az eltévelyedett birkák vitatkoznak a juhásszal birkáival xd De tök m1 mit, egyszer mind a kés alá kerülnek.
2020. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit mondtam, az csak egy feltételezés volt. Valószínűleg ugyanis sem a keresztény Isten, sem a Sátán nem létezik.
2020. okt. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég rossz üzlet lenne. Ugyanis Isten haragja első sorban őt fogja sújtani és a vele való közösség miatt sújtja az embert is. Tehát aki nem akarja, hogy Isten haragja sújtsa, az távolodjon az Ördögtől, ne közeledjen hozzá.
2020. okt. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!