Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az eukarisztiát meg lehet...

Az eukarisztiát meg lehet otthon élni azzal hogy imádkozunk az ő emlékére kenyeret azaz Jézus testét eszem és bort iszom azaz Jézus vérét iszom? Mitől más a templomi eukarisztia mint az otthoni, amikor ugyanolyan ember mint adja az eukarisztiát?

Figyelt kérdés
2020. nov. 1. 12:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Semmiben. Nyugodtan zabáljad otthon lyézit
2020. nov. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A Biblia alapján nem, erről Pál apostol ír.
2020. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2. Mit ír erről?
2020. nov. 1. 12:33
 4/14 anonim ***** válasza:

A 17. verstől ír erről:

[link]

2020. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#4 nem ir arrol amjt kerdezett

epp arrol ir hogy kozossegben a "vezeto" (pap) altal aldottat is "lehet" meltatlanul fogyasztani, vagy barmit "helyette" (igazabol tehat ezzel nem is foglalkozni a megemlekezesrol)

2020. nov. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

persze kerdezo nem tudom mit ertsz ugyanolyan alatt felszenteltnek kell lenni az aldoztatonak

vagy nem? Vagy ez semmit seem szamit?

ez persze ket kulon dolog hogy te aldozol vagy aldoztato vagy

2020. nov. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#5

Ha jobban megnézzük, akkor ír róla.


Pál felrovóan kérdezi tőlük:

"Nincs otthonotok evésre-ivásra?"


Tehát az otthoni evést ivást különválasztja ettől a szent dologtól.


"Tehát vizsgálja meg magát mindenki, s csak úgy egyék a kenyérből és igyék a kehelyből, mert aki csak eszik és iszik anélkül, hogy megkülönböztetné az (Úr) testét, saját ítéletét eszi és issza."


Itt is kiemeli az apostol, hogy ez egy mennyire különleges esemény. Egyrészt méltón kell hozzá járulni, tehát tiszta lélekkel. Másrészt meg kell különböztetni egy otthoni lakomától. Sőt tovább megy, mert azt mondja, aki nem így tesz, az saját ítéletét eszi és issza.


A következő mondatban ennél is tovább megy, egyenesen halált hozó bűnnek tartja:

"Ezért sokan gyöngék és betegek közületek, többen pedig meghaltak."


Feltételezem, hogy itt lelki halálról lehet szó, nem testiről.


Végül ezzel zárja:

"Aki éhes, egyék otthon, hogy ne ítéletre gyűljetek össze."


Tehát az Eucharisztia vétele és ünneplése nem testi éhség csillapítására szolgál, mint az otthoni ebéd.


De ezek, mint írtam egy másik kérdésnél, nem valami katolikus specifikus dolgok. Egy keresztény felekezetet se tudok, ahol ne méltón ünnepelnék ezt meg. Egy keresztény felekezet se meri mondani, hogy a te otthoni ebéded az Krisztus teste és vére lenne.

2020. nov. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
40%

#7 erre irtam hogy ott nincs szelektiven olvasol vagy hozzaigazitod a hagyomanyotokhoz (valojaban megszokashoz)


de ettol meg nem errol van szo ebben ahogy a kerdesben sem

2020. nov. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Igyekeztem neked szinte a teljes részt elemezni, nem tudom ebben milyen szelektív olvasást látsz bele.


Ráadásul arra is kitértem, hogy ez nem valami katolikus hagyomány, hanem egyetemes, minden keresztény felekezet így látja.

2020. nov. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ok vasárnapi zabálás nem eukarisztia, de ha otthon tartom meg a szertartás, akkor miért nem eukarisztia?
2020. nov. 1. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!