Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van némi esély arra hogy az...

Van némi esély arra hogy az ateista tudósoknak van igazuk?

Figyelt kérdés

Hívő vagyok és vallásos... nyilván hiszek Krisztusban és a feltámadásban, nyilván nekem van igazam igazam úgy érzem.

De van egy jó barátom, aki kutató biológus, tényleg okos, egyetemen tanít stb. de ő igazi erős ateista... és hát tudom nem helyes de szokott hit vitáink lenni.

Vannak olyan érvei ami nyilván engem is meginogtatnak, hogy az egész Biblia, Egyház dolog csak mese és nem igaz... néha félek lehet e igazuk..


2020. nov. 1. 20:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindig úgy éld az életedet, hogy soha ne bánd meg és ne érezd magad benne rosszul...
2020. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

irj parat vajon itt gyakorinak is tudsz e meglepo dolgot irni

amugy nincs esely ra


a tudosok ateistak gondolkodnak valoszinusegekben, Egy hivo hisz es Istennel van

Hol van itt az esely?

2020. nov. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Nagy eséllyel igazuk van. De legtöbbünket a mindennap folyamán nem a tények éltetnek.. hanem a lehetőségek és az ismeretlen eshetőség.
2020. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%

Én meg tudok olyanról, aki biológus, de hívő katolikus.


Nem ezen múlnak a dolgok.


De nézz szembe a tényekkel: a tudomány semmit nem állít ténynek, ami nincs bizonyítva. Ezzel szemben a vallás egy rakás olyan dolgot mondd, ami bizonyítatlan.


Ettől függetlenül lehet, hogy neked van igazad, de nem tudod bizonyítani.

2020. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd. Én azt gondolom, hogy ezt érdemes alaposan átgondolni, mindkét oldaltól elolvasni a legjobb érvelést, és utána alakítani ki a véleményedet.


A vallásos oldalt gondolom már jól ismered. Ha nem, akkor érdemes egy jó bibliamagyarázatot (főleg az Újszövetség az érdekes, pl: [link] ). Ez a videósorozat is elég jó: https://www.youtube.com/playlist?list=PL4nG0g2UA1eLbMOYUFAHV..

Esetleg egy alfa-kurzuson is részt vehetsz, az a hit alapjairól szól, de annak is jó szerintem, aki nem újonc ( [link] , mintha nem működne a kurzusok keresése, de érdemes lehet utánanézned).


Az ateista oldalt illetően a LessWrong.com a legjobb szerintem. Ezeket érdemes végigrágni: [link] Mármint amik innen vannak belinkelve, nem csak az összefoglalókat. Jó hosszú, meg angolul van, de szerintem érdemes. (Én azt tanultam a hittan órán, hogy nem szabad a hitemmel ellentéteset olvasni. Nade mit ér egy olyan hit, amit az első ellentétes szellő elfúj? Nem sokat. Nem érdemes a hitedet minden ellentétes dologtól óvni, mert gyenge lesz, és ha egyszer igazi döntési helyzetbe kerülsz, akkor összetörik.)


Mindkét oldalba fektess energiát, hogy felkutasd a legjobb érveket. Az sajnos rontja a tisztánlátást, ha már eleve eldöntöd, hogy melyik oldalt szeretnéd, hogy igaz legyen - szóval gondolj arra, hogy az igazság adott, nem számít, hogy neked mi tetszene, mert ez a kérdés már eldőlt. Te csak kideríteni akarod, hogy mi van.


Ha úgy döntenél a végén, hogy véleményt változtatsz, akkor előtte érdemes még néhány olyan hívő barátoddal elbeszélgetni, akikről úgy gondolod, hogy okosak. Az ő érvelésük is releváns lehet.

2020. nov. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
52%

Az ateista tudósoknak, meg úgy a tudósoknak általában mindenben igazuk van, amit tudnak bizonyítani.

Az istenek nem létezését nem tudják...

...néhányat kivéve. A keresztények istene pl. isten bizony nem létezik.

Úgyhogy benne nem érdemes hinned.

Az ateista barátodnak ebben igaza van.

2020. nov. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
84%

Az ido mindent eldont.

Ha 300 eve azt mondja valaki hogy lehetseges a szivatultetes, szuperszonikus repullok epitese, telekommunikacio, holdraszallas, stb, elhitted volna?

Persze hogy nem.

Meg gyerekcipobe van a tudomanyunk, de ami kesik, nem mulik.

2020. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy "az ateista tudosoknak van igazuk" vagy az "istenhivo tudosoknak van igazuk", marmint Isten letevel kapcsolatban.


Isten letet nem lehet bebizonyitani, sem cafolni, plane nem tudomanyos modszerekkel.

Nem a termeszettudomany teruletere tartozik, plane nem a biologiara.


Ne spekulalj es ne ijedezz ezen.

Attol, hogy egy biologus mond vagy gondol valamit a vallasrol meg a hitrol, attol az meg nem lesz "tudomanyos". Majd esetleg ha a biologiarol mond valamit.

2020. nov. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
6os. Nem a tudosok feladat cáfolni. Hanem hivőké bizonyitani megtámadhatatlan bizonyitásokkal.
2020. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

"Az esetek többségében nincs megfelelő válasz az ember nagy kérdéseire, legfőképpen a belső űr és hiányérzet dilemmája, valamint a békesség hiánya zaklat fel minket. Ennek következtében pedig úgy tűnik, nem is létezik megfelelő válasz arra, miért küszködjön az ember tovább, minek szenvedjünk az élet sorozatos megpróbáltatásainak terhe alatt?

A bennünket kiszolgáló fiatal pincérnő ezt a saját szavaival úgy összegezte, „Békességre van szükségem.” Mások talán azt mondanák, „Magányos vagyok”, vagy „Ha a házastársam igazán szeretne, akkor végre boldog lennék” és hasonlók. Különböző variációkban ugyan, mégis ugyanazt a dalt fújja mindenki: „Valami nem stimmel, boldogtalan vagyok. Nyugtalan vagyok. Nincs békességem. Valami baj van velem?”

A világias társadalmunk által közvetített üzeneteknek áldozatul eső emberek mind megtapasztalják ezt az űrt és hiányt, de nem veszik észre, hogy 'Isten-hiányban' szenvednek. Kultúránk, a mai társadalom állandóan olyan kijelentésekkel bombáz minket, mint pl. „Ha csak egy picit vékonyabb lennél, divatosabban öltöznél, egy Mercédeszt vezetnél, a város gazdagabb negyedében élnél, egy kicsivel többet keresnél ...”, és még sorolhatnánk. Valahogy ezen nagyratartott és felmagasztalt megoldások egyike sem szolgál hosszútávú, végleges és kielégítő válasszal az ember legmélyebb vágyódásaira.

A fiatal pincérnőnek igaza volt, mert valóban, az emberiség legnagyobb hányadában ott bújkál az a nyugtalanító érzés, hogy ennyi nem elég, többre van szükségünk, és hogy hiányzik az a mindent átfogó és felölelő dolog, a békesség.

Így, hat évtizednyi lelkészi munka után elmondhatom, hogy amíg meg nem békélsz Istennel, nem fogsz valódi békességre találni sehol. "

"és Isten békessége, mely minden értelmet meghalad, meg fogja őrizni szíveteket és gondolataitokat Krisztus Jézusban."

-Filippi 4:7-

2020. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!