Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mózes, Dávid, Ézsaiás, Jézus...

Mózes, Dávid, Ézsaiás, Jézus milyen utalásokat tettek a "Vagyok"-ra?

Figyelt kérdés

2020. nov. 2. 09:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Ésa. 46,9

Emlékezzetek meg a messze régi dolgokról, hogy én vagyok Isten és nincsen több; [5 Móz. 32,7.] Isten vagyok, és nincs hozzám hasonlatos.


Ésa. 52,6

Ezért hadd ismerje meg népem az én nevemet, ezért ama napon! Hogy én vagyok, a ki mondom: [rész 46,13.] Ímé, itt vagyok


3 Móz. 11,45

Mert én vagyok az Úr, a ki felhoztalak titeket Égyiptom földéből, hogy Istenetekké legyek néktek; legyetek azért szentek, mert én szent vagyok.


1 Móz. 26,24

És megjelenék néki az Úr azon éjszaka, és monda: Én vagyok Ábrahámnak a te atyádnak Istene: Ne félj, mert te veled vagyok, és megáldalak téged, és megsokasítom a te magodat Ábrahámért, az én szolgámért.


Jóel. 2,27

És megtudjátok, hogy az Izráel között vagyok én, és hogy én vagyok az Úr, a ti Istenetek és nincs más! És soha többé nem pironkodik az én népem.

2020. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ján. 9,5

Míg e világon vagyok, e [rész 8,12.] világ világossága vagyok.


Ján. 15,1

Én vagyok az igazi szőlőtő, és az én Atyám a szőlőműves.


Ján. 4,26

Monda néki Jézus: Én vagyok az, a ki [rész 9,37.] veled beszélek.


Ján. 17,16

Nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.

2020. nov. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Zsolt. 46,11

Csendesedjetek és ismerjétek el, hogy én vagyok az Isten! Felmagasztaltatom a nemzetek közt, felmagasztaltatom a földön.

2020. nov. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2020. nov. 2. 15:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Természetesen!
2020. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ján.14;20. Azon a napon megtudjátok majd ti, hogy én az én Atyámban vagyok, és ti énbennem, és én ti bennetek.

Ján.14;6. Monda néki Jézus: Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Ahogy az Úr szólt magáról Ézsaiásnak az Ószöv.-ben, ugyanúgy szólt több száz évvel később János apostolnak is, azaz Én vagyok az első és az utolsó, a kezdet és a vég, az Alfa és az Omega. Amíg az Ószöv.-ben „Isten” szólt, addig az Újszöv.-ben „Jézus”.

Ószövetség (Úr Isten)

Ésa. 41;4. ...: én, az Úr, az első és utolsókkal is az vagyok én!

Ésa. 44;6. Így szól az Úr, Izraelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kívül nincsen Isten.

Ésa. 48;12. Hallgass rám Jákob és Izrael, én elhívottam, én vagyok az első és én az utolsó.

Újszövetség (Úr Jézus)

Jel. 1;8. Én vagyok az Alfa és az Omega, kezdet és vég, ezt mondja az Úr, aki van és aki vala és aki eljövendő, a Mindenható.

Jel. 21;6. És monda nékem: Meglett. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég. Én a szomjazónak adok az élet vizének forrásából ingyen.

Jel. 22;13. Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.

Most már világosan látnunk kell azt, hogy két különböző illető (Isten és Jézus) nem állíthatja magáról ugyanazt, ha csak nem mind kettőjük egy és ugyanaz a személy. Jézus és Isten egysége nem csak tettekben, nézetekben és akaratban mutatkozik meg, hanem lényegükben is.

2020. nov. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2020. nov. 13. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!