Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor volt az a pont az...

Mikor volt az a pont az életetekben, amikor tényleg elhittétek, hogy Isten létezik és igazán vallásosak lettetek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy túl jó keresztény. Még pici koromban megkereszteltek, római katolikus vagyok. A nagymamáim nagyon vallásosak voltak, a szüleim már annyira nem. Kiskoromban én is hittem, katolikus suliba jártam, templomba jártam, otthon imádkoztam, nyilván ezt csak kisgyerek szintjén. Aztán sok tragédia és rossz dolog történt az életemben plusz katolikus gimibe kerültem, ahol csak a képmutatást láttam. Ezeknek köszönhetően egy pár év alatt ateista lettem. Aztán egy rossz időszakomban nagyon szerettem volna hinni valamiben és Istenhez fordultam, de ha nem kaptam meg amit szerettem volna vagy ha megint rossz dolog történt, akkor Őt hibáztattam mindenért. Majd pedig úgy döntöttem, hogy biztosan létezik valami feljebbvaló, de hiába imádkozunk hozzá, nem segít. Aztán már lassan 2 éve egy szerelmi csalódásnak köszönhetően magam alatt voltam. Ismét Istenhez fordultam, szinte már könyörögtem hozzá minden nap, hogy segítsen meg. És akkor megismertem álmaim férfiját, akivel azóta is együtt vagyunk és úgy néz ki ez örökre szól. Ekkor jöttem rá, hogy kitartónak kell lennem. Nem dobhatom el a hitemet egy kudarc vagy egy csalódás miatt. Azóta se járok templomba, de itthon szinte minden nap imádkozok. Már nem csak kérek, hanem képes vagyok hálát is adni azért, amit kapok és olykor belátni ha hibáztam. Az elmúlt 1,5 évben több jó dolog történt velem mint rossz. De az igazi JELET csak ma kaptam meg. Tudtam magamról, hogy kell valami, ami úgymond “edzésben tartja” a hitem. Olyan oldalt vagy alkalmazást kerestem, amiben minden napra jut valami a Bibliából, de csak napi evangéliumot találtam. És ma másik témában keresgéltem a neten, amikor rábukkantam egy oldalra, ahol minden napra van olvasmány, szentlecke, evangélium és imádság is. Rájöttem, hogy megérte kitartani és Isten is szeretné, hogy továbbra is kitartsak mellette. Ez az én történetem. 24/L

2020. nov. 2. 14:35
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Kedves #9! Ha negatívnak vetted azt a mondatomat akkor sajnálom. Lehet nem voltam elég érthető. Nagyon szuper az is, hogy minden nap elolvashatok egy evangéliumot, de az nem az egész része a Bibliának. Ezért azt egy kicsit keveseltem. De azt se szerettem volna ha csak mint egy átlagos könyvet leülök és elolvasom a Bibliát. Mert az mégsem olyan mint mondjuk egy romantikus regény. Ezért is örültem meg mikor rátaláltam arra az oldalra, ahol más is van. És egyébként ismerem a Bibliát, hittan órám is volt az iskolában annak idején, amire kötelező volt hordani, sőt egész kiskoromban gyerek Bibliám is volt és nagyon szerettem olvasgatni. Nem akkor hiszek Istenben amikor teljesíti amit kérek. Csak régebben mikor a folyamatos rossz dolgok történtek velem és elkezdtem imádkozni, akkor az imámban kértem, hogy történjen valami jó, de nem történt, sőt volt, hogy még rosszabb lett. És ilyenkor elgondolkoztam, hogy ha lenne Isten, akkor meghallgatná amit kérek és teljesítené, nem pedig rontana a helyzeten. De ezt ma már nem így látom. Csak írtam erről az időszakról is. Ha mindent részletesen leírnék akkor a kutya nem olvasná el.

Kedves #8! Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, de attól még nem kéne egy ilyen kis dolgon fennakadni. Általában akik hisznek azok vallásosnak tartják magukat, akik pedig nem, azok nem. Így teljesen mindegy, hogy mit írok.

Egyébként meg még mindig nem értem, hogy aki nem a kérdésre válaszol az minek ír. Mert az utolsón kívűl még senki nem válaszolt. Hozzám hasonlók történeteire vagyok kíváncsi nem kritizálásra, kételkedésre és főleg nem szeretnék szavak jelentéséről vitatkozni.

2020. nov. 2. 20:29
 12/20 KZitus ***** válasza:
100%

#11

Elnézésedet kérem, lehet én értettem félre az írásodnak azt a részét

Nekem úgy tűnik válaszoltam a kérdésedre az utolsó mondatomban a #9.

Talán még annyit, "vallásos" igazán akkor lettem, miután megértettem mit vár el tőlem a Teremtőm. Lassan megtanultam a tanácsait alkalmazni a családomban, a munkahelyemen, a gyülekezetben és a rokonaim, ismerőseimmel ápolt kapcsolataimban. Ezután megváltozott az életem, mert másként láttam a dolgokat, és jobban lettek a kapcsolataim az emberekkel. Megértettem miként gondolkodik Isten az emberekről, és azt is, hogy a Neki való engedelmesség az nem neki fontos, inkább az én életemet javítja meg minden téren. Hiszen ő teremtett meg, ezért Ő jobban tudja mitől lehetek boldog, elégedett és békés.

2020. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

Én mindig hittem Istenben, nem emlékszem, mikortól. Mindig tudtam, hogy van, pedig ateistának neveltek.

Azért írom, mert ilyen kategóriát nem írtál :-)

Isten áldjon!

2020. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
88%
5-10 éves koromban biztos voltam benne, hogy Isten létezik, középiskolás koromban agnosztikus lettem, azóta az vagyok, de néha azt szeretném bárcsak megint úgy tudnék hinni benne mint azelőtt.
2020. nov. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

Mások tapasztalatai alapján már régóta hívő vagyok, saját tapasztalatom most nyáron történt. Egy templomban sétáltam, a Szent István bazilikában, egyszer hirtelen olyan erős érzés fogott el, hogy a torkom osszeszorult és könnybe lábadt a szemem. Megszolalt egy hang bennem :itt van Jézus!

Megfordultam, és pont mögöttem állt egy Jézus szobor.

Csodálatos érzés volt. Hát ennyi.

2020. nov. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%

A hit nem mindenkinél egy pillanat, mint egy villámcsapás és onnantól hívő.

Nekem folyamatosan alakult ez ki. A megtérés meg szintén egy életen át tartó folyamat. Nincs olyan, hogy valaki "kész". Krisztusivá lenni minden nap új feladat és új cél. Igenis még hívőként is egész életünkben hozunk rossz döntéseket, mikor nem Isten mellett döntünk, olyan nem létezik, hogy innentől kezdve én már teljesen megfelelek Krisztus tanításának.

Az életben vannak periódusok. Én akkor éreztem közelebb magamhoz Istent, mikor valaki hozzátartozóm meghalt vagy fontos fordulópontoknál az életemben, pl. bérmálkozásomkor, vagy mikor mellett döntöttem, hogy mi lesz a hivatásom (persze ez is hosszú rágódás volt, nem egy pillanat). Fontosak a lelkigyakorlatok, ilyenkor az ember mindig visszakanyarodik a hitéhez.

Javaslom, hogy járj közösségbe, illetve ezzel a közösséggel lelki programokra.

2020. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%

Szia,

Történeteket kértél, itt van 2.. a #13. és #14. válaszban.. ha picit szomorú is:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..


De fel a fejjel mindig, egy reggeli őszinte rövid ima az egész napra kihat és mint kaotlikus .. nekem a Rózsafűzér segített a legjobban, habár sokan repetitívnek tartják .. de az szerintem inkább azért van, mert nem is figyelnek oda annyira, mint amennyire kellene..


Isten áldjon!

2020. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
*mármint katolikus, és nem kaotlikus csak elírtam..
2020. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
74%

Én vagy fél évig kértem Isten hogy bizonyítsa be a létezését.

És egyre több dolgot tárt fel előttem, és adott jeleket... de megsegíteni nem segített, vagy csak nem vettem észre. Két ok miatt nem segített meg szerintem

1. Szabadakarat

2. Ő megmutatta az utat, és szabad akaratból dönthettem.


Ő nem avatkozott bele hogy én mit teszek. Adott jeleket, útmutatást, de konkrét segítéséget magamtól kellet várnom..

2020. nov. 18. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
utolsó te nemaz andrás vagy-"gyakori" gyakoris?4-bocs ha tévedtem volna
2020. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!