Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van több református...

Miért van több református fiatal mint katolikus?

Figyelt kérdés

Mind két vallás érdekel és valahogy katolikusok miséken inkább nyugdíjas nénik vannak, reformátusoknál meg tök sok fiatal..

De felmentem most egy Katolikus és egy református Facebook csoportba. Mind két csoportban feltettem egy kérdést és a katolikusoknál szintén idősebbek válaszoltak a reformátusoknál meg szinte csak fiatal..


2020. nov. 2. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

A katolikus "egyetemes".

A református nemzeti.

2020. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
A református családcentrikusabb közösség.
2020. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
En katolikus vagyok
2020. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
A statisztikai adatok alapján a katolikusoknál sokkal több fiatal van, mint a reformátusoknál. Lehet például a katolikus idősek nyitottabbak az új technológiák iránt, jobban jelen vannak online. Én is ismerek pár idős nénit, akik folyamatosan aktívak ilyen csoportban. Ha ebbe az adott csoportba írnál, akkor bár én is ott vagyok, de szinte biztos, hogy nem tőlem kapnál választ, mert messze megelőznének fürgeségben.
2020. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Hány katolikus templomban voltál, és hol - hogy ezt ilyen kategorikusan kijelented!


Menj el egy-egy nagyobb bp-i templomba az ún. ifjúsági misére.

Tömve vannak a templomok.

2020. nov. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

A református papok normálisabbak, mert nekik lehet családjuk, gyerekeik, stb.

Így meg modernebb az egész, s nem prédikálnak non-stop hülyeségekről.


Én elméletileg római katolikus vagyok, de református suliba jártam 4 évig.

Katolikus papot ismertem 3-at, református lelkészt meg 2-t. Egyik vallást se szeretem, de ha választanom kellene egy római katolikus mise, meg egy református istentisztelet között, a reformátust választanám.

2020. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

"de református suliba jártam 4 évig"

"A református papok normálisabbak"


Hmmm pedig még azt se tudod, hogy ott nem papok vannak.

2020. nov. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Erdekes kerdes.

Magyarországon a megkeresztelt lakosságban a katolikusok aránya 80%, a reformátusoké kb. 15%.

Elhiszem, hogy ezt tapasztalod, de már csak a számok alapján is furcsa lenne.

Attól is fugg, hol probáltad, hol van az a templom, mert nem egyenloen oszlanak el. Ha egy jellemzoen osi katolikus városban mesz el templomba (pl. Egerben), ahol tobb katolikus kozepiskola is van, sok fiatal lesz a katolikus miseken, es reformátusok csak mutatoban. Ha Debrecenbe mesz, ahol duborog a református egyház, mint az eromu, rengeteg aktiv református fiatal lesz.

Másik, hogy a fiatalokra sokszor az jellemzo, hogy ha valahol találnak egy jo papot / lelkeszt, akkor ez elterjed es mind odamennek, "falkában", a tobbi templomban meg kevesen lesznek. Mig az idosek ott maradnak, ahova mindig is jártak, a papok meg jonnek-mennek.

2020. nov. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

#7


Egy pap nem tud vallás/bibliaismeret órát tartani? :)


Amúgy iskolalelészünk is volt, aki minden hét elején tartott áhítatot a folyosón. + Az évnyitó s a többi hasonló ünnep mind a templomban volt megtartva.

2020. nov. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal de sokkal több katolikus fiatal van, mint református. Csak nem jó helyen keresed őket.

Egyszer, ha vége a járványnak és teheted, látogass el pl a Nagymarosi Ifjúsági Találkozóra vagy az Egerszalókira, ezeken több száz katolikus fiatal vesz részt évről évre.


(A városban, ahol élek 7 katolikus templom van, mindegyikben minden vasárnap sok ministráns, sok tobbgyermekes család. Reformátusból egy templom van, inkább idősebbek, fiatalok 30-40nél nincsenek többen, de ők sincsenek jelen aktívan, csak nyári táborokban vagy nagyobb egyházi rendezvényen)

2020. nov. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!