Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A föld nagyobb része tényleg...

A föld nagyobb része tényleg nem fog üdvözülni, azaz a pokolba fog kerülni?

Figyelt kérdés
Jelenleg úgy tudom csak az üdvözöl aki Jézust elismeri és követi, tehát aki nem keresztény a föld nagyobb része az mind pokolba kerül?
2020. nov. 2. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Igen. Noé is csak nyolcadmagaval udvozült a tobbi rothad a pokolban mai napig Rámen
2020. nov. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Érdekes a fogalmazásod:-)

Aki pokolban van, azokat Krisztus fel fogja támasztani a Királyságában a János 2:28,29 szerint. A gyehenna az a hely, ahonnan nincsen visszatérés, az örök pusztulást jelent a Máté 10:28 szerint

2020. nov. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
#2 Akkor a fold nagy resze megy a gyehennába Rámen
2020. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 KZitus ***** válasza:
22%

A kérdésedre ezt írja a Biblia: "Ezek után láttam egy nagy sokaságot, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből. A trón előtt és a bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak. És szüntelenül ezt kiáltották hangosan: „A megmentést a mi Istenünknek köszönhetjük, aki a trónon ül, és a báránynak!” Jelenések 7:9,10 A túlélők száma nincsen megjelölve, mint "nagy sokaság" van említve.

Kérdezheted, honnan tudjuk, hogy ezek a szavak a túlélőkre utal? Mert később írja: 12,14 vers„Kik ezek, akik fehér köntösbe vannak öltözve, és honnan jöttek?” Én azonnal ezt mondtam neki: „Te tudod, uram.” Ő pedig így szólt hozzám: „Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, és megmosták köntösüket, és megfehérítették a bárány vérében."

Mit jelképez a fehér köntös? "Igen, fényes, tiszta, finom lenvászonba öltözhetett, hiszen a finom lenvászon a szentek igazságos cselekedeteit jelenti.”Jelenések 19:8

2020. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Attól félek a magukat kereszténynek valló emberek nagy része sem fog üdvözülni, mert képmutatók.

De a kérdésedre a válasz megosztó a keresztények körében is.

A Jehova tanúi vagy a Westboro Baptista Egyház szerint igen, a Föld lakosságának nagyobbik fele nem fog üdvözülni.

De minden felekezetben akadnak fundamentalista egyének, akik szerint az ő egyházukon kívül nem lehet üdvözülni.

Akadnak azonban olyanok, akik szerint elég Noé 7 törvényét megtartani, és akkor üdvözülhetsz.

Mások szerint egy jó embert Isten biztosan nem küld a pokolra, akkor sem ha más vallású, vagy ateista.

A legelterjedtebb válasz talán az, hogy akihez nem jutott el az Evangélium üzenete azokat a cselekedeteik alapján fogja megítélni Isten, akihez pedig eljutott de vissza utasította, az elkárhozik. Az, h valakihez nem jut el az Evangélium üzenete, nem csak úgy értem, hogy nem is halott róla, hanem hogy nem érette meg azt, vagy egy fals kép alakult ki benne róla, és emiatt utasította vissza. De akihez eljutott az üzenet, tökéletesen megértette, minden kérdésére kielégítő választ kapott, mégis elutasította, azokat nem lehet megmenteni, ők fognak elkárhozni, de szerintem kevesebben lesznek az ilyenek.

2020. nov. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Én bízom benne, hogy nagyon sokan fognak üdvözülni végül. Viszont senki sorsáról nem tudhatunk, ezért felesleges tippelgetni arányokat.
2020. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
#5 isten a saját parancsolatát már többször megszegte.. ne ölj és isten megölt több millió embert "ha azt mondod ne ölj akkor te ölsz -e?" ilyen istenből nem kérek
2020. nov. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hol van az leírva, hogy Isten nem ölhet? Csak nekünk nem szabad. Ahogy mondta Isten, enyém a bosszú. Mindenki megérdemelte, akiket Isten elpusztított! Mondj egyet, aki nem! Isten az igazság!
2020. nov. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 nagy reszuk nem erdemelte meg az artatlan csecsemok akiket megolt rohadtul nem erdemeltek meg!!!
2020. nov. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem voltak ártatlanok a csecsemők, a gennyes, beképzelt egyiptomiak vére folyt bennük. Piszkos vér!
2020. nov. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!