Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a nagyobb a Bibliában...

Ki a nagyobb a Bibliában Mihály vagy Gábriel? Miért?

Figyelt kérdés

2020. máj. 12. 22:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
30%
Mihály. Mert ő egy főangyal,viszont úgy tudom,hogy Gábriel csak azért van név szerint említve,mert fontos hírt közölt. Én ezt hallottam.
2020. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
20%
Igen ez igy van, ahogy az első válaszolóirta. Gábriel, hirvivő angyal.
2020. máj. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Gábriel nem főangyal?
2020. máj. 13. 09:01
 4/34 anonim ***** válasza:
44%
Elvileg nem. A Bibliában legalábbis nem szerepel főangyalként,csak a neve van megemlítve,de ez szerintem nem sokat jelent..
2020. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Egyetlen angyal esetében használja Isten szava első szám első személyben az ARK szócskát. Mihály az aki erre a tisztségre jogosult, mint az összes angyalok vezetője, vagy fejedelme. Vannak különböző tisztségeket, feladatokat ellátó angyalok, de Ők egyetlen angyal vezetése alatt állnak a hierarhikus elrendezésben.
2020. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
82%

Ugyanolyan nagyok, csak más feladatot látnak el. Mihály főangyal az Ószövetségben Izrael oltalma volt, Gábriel pedig a legnagyobb és legszebb feladatot kapta; Krisztus megtestesülésének, a Teofániának kihirdetését. Talán Gábriel feladata pont emiatt még magasztosabb is.

Viszont mind Mihály, mind Gábriel, ahogy az összes szellemi lény, még e kettőnél sokkal hatalmasabb kerubok és szeráfok is csak Isten szolgáló lelkei.

2020. máj. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
32%
Azért az milyen jó már,hogy leírom,amit én is csak hallottam és le vagyok pontozva. Mivel nem tudjátok lehúzni azt,akitől hallottam,ezért én kapom a részét,vagy hogy működik ez?
2020. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

4-esnek

5-ösnek Értem, de ha Gábriel nem főangyal akkor Isten miért rá bízta a legfontosabb üzenetek közvetítését az emberek számára? Egyébként Mihály nem visz hírt?


4-esnek "csak a neve van megemlítve,de ez szerintem nem sokat jelent.." - Ez miért nem jelent sokat? Említ még a Szentírás Mihályon és Gábrielen kívül más angyalokat is név szerint?

2020. máj. 13. 10:45
 9/34 anonim ***** válasza:
82%

"Említ még a Szentírás Mihályon és Gábrielen kívül más angyalokat is név szerint?"

Például ott van Ráfael is, sőt megnevezi a lázadó angyalt is. Tehát ezt a négyet összesen. De a zsidó hagyományokban összesen 7+1 van megnevezve.

2020. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
39%
Először is tisztázzuk,hogy a kérdésed tényleg arra szolgál,hogy tájékozódj,vagy arra,hogy leírd a saját véleményed? Mert csak azért kár lehúzni embereket,mert úgy vársz válaszokat,hogy neked már kiforrott véleményed van és "már pedig ez így van és kész" alapon leértékelsz mindenkit,aki nem ezt a véleményt erősíti. Szóval tényleg jó lenne tudni,hogy mi a célod a kérdéseddel.
2020. máj. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!