Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúk,most már...

Kedves Jehova tanúk,most már hogy is van ez a kapcsolattartás a kiközösitettekkel? Szabad beszélni velük vagy nem?

Figyelt kérdés
A kérdéssel nem akarok provokálni senkit,csak itt valaki azt irta,hogy ő minden kiközösitett rokonával tart kapcsolatot

2020. nov. 9. 06:25
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

20

Igen, önálló döntés. Viszont ameddig gyermek a gyermek (18 év alatt) a szülő kell egyengesse az útját. Ha a szülő nem vinné összejövetelkre, nem ismertetné meg ezzel a hittel, akkor mégis hogyan keresztelkedhetne meg? Az, hogy alámerül vagy nem, az a személyes döntése. De a szülő kell megismertesse vele a hitet. Ugyanez van a mádike setben. A szülő meg kell próbálja egyengetni az útját. Lehet, nem is akarattal távolodott el a hitétől, ezért a szülő kell beszéljen vele erről. Felnőttként minden tettünkért felelősseggel tartozunk, az már egy más világ.

2020. nov. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

20

Például nagyapám valaha hitehagyott lett és kilépett a szervezetből. Nekem nem volt jogom, s nem is akartam győzködni a hitről vagy befolyásolni őt. Felnőtt ember, biztos, hogy direkt hagyta ott Jehovát. Elutasította a Bibliát, sőt, volt hogy elutasította Istent is (rossz társaság hatására). Szerencsére megbánta amit tett és ismét visszatért a szervezet életebe. De az is az ő döntése volt. Egy nap csak észrevettük, hogy ül és egy régi Bibliát olvas és imádkozik. Azután megint a hit útját járta

2020. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

21# így van, a szülőn keresztül ismeri meg a hitet, és önálló döntést hoz, onnantól kezdve, tudván, hisz a szülő elmondta neki és biztos vagyok benne, hogy bemerítés előtt is el lett mondva, sőt szerintem találkozott is a kiközösítés fogalmával és következményével, tudja jól mivel jár. Vagy a szülő ezt nem mondta el és van még mit tanítani bemerítés után? Ha utóbbi, akkor hogy dönthetett teljes biztonsággal, ha nem lett leadva neki a teljes anyag?

A nagyapád pedig felnőtt volt, ő rossz példa.

2020. nov. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

23

Nagyapámat azért hoztam példának, hogy a felnőtt maga kell visszataláljon ha akar. Egy gyermeket viszont ösztönözhet a szülő.

2020. nov. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Az alámeritkezés egyáltalán nem önálló döntés,ha nem vagy 18 éves.Akkor ha a szülő azt mondja neked,hogy márpedig fiam,te most alámeritkezel,akkor annak úgy kellett legyen,azon a címen,hogy 18 éves korig azt csinálod amit mi mondunk.

Most úgy tudom,azért értelmesebbek,megvárják,hogy ő döntse el mit akar,mivel a legtöbben kiléptek mikor már önállóak lettek,és akkor persze következett,hogy megszakadt a szülő-gyerek kapcsolat.

2020. nov. 10. 13:32
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

25

Nem igaz. Van aki csak huszonévesen keresztelkedik meg, van aki soha. A szülő nyomására nem keresztelhetik meg. Személyes meggyőződés kell legyen és személyes felkészültség kell. Nem úgy működik, hogy csak úgy hakra-bakra bárkit megkeresztelnek.

2020. nov. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
45%
25# feltételezd, hogy az alámerít és a kiskorú gyermek saját akarata volt. Én is ezt tettem, ezért írtam, hogy akkor a kiskorúval való hitbeli kérdések megbeszélése kettős mérce. Illetve csak akkor lehetséges ez, ha a kiskorú nem lett rendesen felkészítve a tanú létre, így a bajt így próbálják helyrehozni.
2020. nov. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Márpedig nagyon sokunkat szülői nyomásra kereszteltek meg a 2000-es években 14-16 évesen.A vének kivágtak egy szónoklatot,hogy jehova akkor fog csak minket szeretni,ha szót fogadunk a szüleinknek és őt szolgálni fogjuk.Nem volt más választásunk.Meg is volt az eredménye,majdnem mindegyikünk kilépett.Ahogy írtam,most azért ezen a téren valamivel értelmesebbek a tanúk,megvárják,hogy a gyerek döntsön,nem erőltetik rá.
2020. nov. 10. 15:04
 29/29 anonim ***** válasza:
46%

28

Erről nem tudtam, sajnálom. A mi gyülekezetünkben nem volt ilyesmi, de nyilván, minden gyülekezet más és más... Valóban nem tartom helyesnek az ilyen keresztelkedést...

2020. nov. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!