Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény közösség alterosoknak?

Keresztény közösség alterosoknak?

Figyelt kérdés

Katolikus családba születtem, születésem óta keresztény vagyok, minden vasárnap járok templomba, de természetesen mindezt nem a családi nyomás fogalmaztatta meg bennem. Akkor is hinnék Istenben, ha körülöttem mindenki ateista vagy egyéb vallású lenne.

Nagyon szeretem az alternatív zenét, különösen az alternatív rock és metál irányzatokat, ez pedig a megjelenésemen is látszik. Nem szokványos a külsőm “egyes források szerint”. A közhiedelemmel ellentétben ennek semmilyen spirituális baromsághoz nincs köze, soha nem hallgatnék olyan zenét, ami nem összeegyeztethető a hitemmel.

Vidéken élek, és huszonévesként nincs túl sok lehetőségem közösségbe járni, hozzám hasonló gondolkodású fiatalokat megismerni. A nyugdíjasoknak szánt Bibliakör lenne az egyetlen választásom itt.

Próbálkoztam pár lelkigyakorlattal is. Az egyiken a szervező, amikor meglátott, konkrétan azt hitte, hogy valami okkultista huligán vagyok, - a többi pedig azt, hogy biztos “depressziós” vagy “lelki sérült”, és azért vagyok itt.

Létezik olyan keresztény közösség a fővárosban, ahol nem ilyen előítéletesek az emberek, esetleg többen vannak, akik hasonló érdeklődésűek, mint én?

Ahol nem csak az elitista, mindenkit feltűnően méregető és ítélő réteg van jelen?



2020. nov. 9. 17:05
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Jól értem, hogy a zenei izlésed alapján választasz felekezetet?
2020. nov. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha nem lennék antiszociális, akkor szívesen söröznék veled. De nekem csak egy őszinte barátom van, az örök magány...
2020. nov. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
... meg a kábó!
2020. nov. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1: Nem feltétlenül, bár ha lenne ilyen, annak örülnék. Nem ragaszkodom ahhoz, hogy egy közösségben mindenkinek ugyanazt a zenét kell szeretnie, mint nekem, és mindenkinek ugyanabba a szubkultúrába kéne tartoznia, mint amilyen én vagyok, - persze, nem lenne hátrány, ha legalább egy vagy több hozzám hasonló ember is lenne ott. 😄 De nyilvánvaló, hogy semmit nem várhatok el.

Egy olyan közösség lenne ideális szerintem, ahol nem csak a n*ciskodás meg a klikkesedés megy, hanem az ottani korombeliek nyitottak, lehet velük barátkozni. Ahol nem táplálnak illúziókat arról, hogy külsőségekben hogy “kéne” kinéznie egy ‘tökéletes kereszténynek’.

2020. nov. 9. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Az angyalföldi Szent Mihály plébánián nézz szét, oda sok fiatal jár, remélhetőleg normálisak. 😀 Ott szolgál Hodász András atya egyébként.
2020. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Csücsop is egy nagyon jó katolikus közösség, én jártam oda közel 5 évig, nagyon befogadó emberek járnak oda, most a járványhelyzet alatt persze nincs összejövetel, de egyébként csütörtökönként a Párbeszéd Házában szoktak találkozni este 7-től. Sokáig Bíró László püspök atya közössége volt, de ő már sajnos nincs olyan agilis állapotban.

Itt többet megtudhatsz róluk: www.csucsop.hu

Én is rock-ot hallgatok, bár nem alternatívot, hanem hard rock-ot, heavy metált és punk rock-ot.

2020. dec. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!