Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus keresztény valláshoz...

Katolikus keresztény valláshoz értő ember véleménye érdekelne, ugyanis elég sok kérdés felmerült bennem, van valaki, aki tud válaszolni?

Figyelt kérdés
Megkeresztelt, katolikus keresztény fiatal vagyok, de a családom nem igazán gyakorol vallást, elsőáldozni még elsőáldoztam, bérmálni viszont már nem bérmáltam le. Nyolc éven át jártam hittanra, két éven át vasárnaponta rendszeresen templomba, hivatalosan mind a két szülőm meg van keresztelve. Ennek ellenére mégsem érzem magam igazi kereszténynek, nem kedvelem, amit a vallás képvisel, mert én a magam részéről a melegektől és leszbikusoktó kezdve a transzneműekig támogatom az LMBTQ+ közösség minden tagját, amit az Egyház, és a Biblia is nagyon ellenez, ebből következőleg a vallás is, nem tudom elítélni azokat a nőket, akik abortuszon esnek át, nem akarok egész életemben a szórakozás minden formáját megvonni magamtól egy túlvilági dicsőségért, hiszek abban, hogy a férfiak és nők egyenlőek, és mindenki, nemtől, kortól, vallástól, etnikai hovatartozástól és szexualitástól függetlenül egyenlő, és ugyanazt érdemli. Viszont mindezeknek ellentmond sajnos sokminden a Bibliában, álszent, ellentmondásos, és gyűlöletkeltő. Jelenleg életemnek egy olyan szakaszában járok, hogy érdekelne a vallás, ha nem is teljes egészében, de szeretnék Istenhez, vagy az Istenekhez közelebb kerülni. Viszont számomra ő(k) olyan lény(ek), akik szeretnek és elfogadnak MINDENKIT. Szóval érdekelne a témában valaki olyannak a véleménye, aki jártas a témában, de van elég türelme és belátása ahhoz, hogy hogyha valamit másképp gondolok, akkor azt jelzem, és vitába szállok vele. Olyan ember vagyok, aki csak akkor képes hinni, ha a teljes lényével hisz, és nem maradt benne több kérdőjel és ellentmondás. Gyűlölködő kommentek legyenek szívesek kímélni, mert amit jelenleg próbálok, az nem az, hogy negatív visszajelzéseket kapjak a vallásról, hanem hogy tudjak hinni, anélkül, hogy emiatt rossz embernek, vagy rossz dolgokat támogató embernek érezném magam.

2020. nov. 11. 18:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%

A Biblia nem ellenzi az LMBT+ közösséget. Csak egyes keresztény vallási irányzatok ellenzik, azok is azért, mert csak lefordított Bibliát olvasnak, az eredetit nem ismerik. A fordítással nagyon sok fontos információ elveszett a szövegből.

Egyébként pedig nem muszáj gyülekezethez tartoznod ahhoz, hogy keresztény legyél. Nagyon sok mérgező keresztény gyülekezet van, ezeknél sokkal jobb opció az, ha egyénileg gyakorolod a hitedet.

2020. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
23%
Lmbtq kozossegeket nem ellenzik es a homoszexualitás nem bun
2020. nov. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mik azok a sok kérdések amelyek felmerültek benned....?.jó lett volna leíírnod mert ígyy csak kérdezz-felelek pszchiológust játszhatnánk....


Olvastad az Ujszövetséget? mert ez a mondatrészed azt sugallja, hogy nem

"sajnos sokminden a Bibliában, álszent, ellentmondásos, és gyűlöletkeltő."

2020. nov. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%

"nem bérmáltam le" = nem bérmálkoztam


"támogatom az LMBTQ+ közösség minden tagját, amit az Egyház, és a Biblia is nagyon ellenez"

Nem ellenzi.


"nem tudom elítélni azokat a nőket, akik abortuszon esnek át"

Pont azt tanítja a Biblia is, a katolikusok is, hogy ne ítélj el senkit.


"nem akarok egész életemben a szórakozás minden formáját megvonni magamtól"

Nem is kéri senki.


"hiszek abban, hogy ... mindenki ... egyenlő, és ugyanazt érdemli"

Miért gondolod, hogy ez gond?


"sokminden a Bibliában, álszent, ellentmondásos, és gyűlöletkeltő"

Pl. mi?


"szeretnék ... az Istenekhez közelebb kerülni"

Milyen istenekhez?


"ő(k) olyan lény(ek), akik szeretnek és elfogadnak MINDENKIT"

Ha nem lenne ott az esetleges többesszám, nem lenne semmi ellentétes ebben azzal, amit a katolikusok tanítanak.


"Olyan ember vagyok, aki csak akkor képes hinni, ha a teljes lényével hisz, és nem maradt benne több kérdőjel és ellentmondás."

Ilyen sose lesz, amíg jól működik az agyad. :)


https://www.youtube.com/watch?v=qLo8_TtCCl4

2020. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
4%
"mert amit jelenleg próbálok,"... "hogy tudjak hinni, anélkül, hogy emiatt rossz embernek, vagy rossz dolgokat támogató embernek érezném magam" A katolikus vallás mindösszesen egy a mintegy 4000, választható közül. Miért is kellene azt választanod? Válaszod indokold.
2020. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

"a mintegy 4000, választható közül"

Te mind a 4000-be beleástad magad, úgy választottál?

2020. nov. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
Sok tévképzet él benned a katolikusok kapcsán, tanulmányozd kicsit az Egyházat.
2020. nov. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

Szia,

Az első és legfontosabb az volna, hogy elkezdesz egy picit imádkozni és megkéred Jézust és Szűz Máriát segítsenek átlátni a dolgokat, az írásod arra utal, hogy régóta nem gyakorlod komolyan a vallást, tehát pl. nem jársz misére vasárnaponként -ami ha nem volna járvány vagy ha nem vagy idős, akkor kötelező-, avagy régóta nem beszéltél pappal vagy voltál szentgyónáson..


Az első és legfontosabb, hogy egy picit imádkozol (az ima legyen őszinte, pl. 1 Miatyánk, 1 Üdvözlégy és pár zsoltár) és mint mások is írták az Újszövetséget, legalább Máté könyvét érdemes vonla elolvasni.


Én mint gyakorló katolikus ezeket javasolnám, előbb keresd meg a belső békét magadban, picit nyugodj le, Isten a szeretet, a hivők is jót szeretnének.

És ha ezek megvannak akkor gyere vissza majd..


Kedves üdv. + Isten áldjon!

2020. nov. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
22%
Ne hallgass olyanra, aki meg akarja szabni neked, hogy mit imádkozz! A saját szavaiddal beszélj Istenhez, a saját gondolataidat mondd el neki, ne betanult szövegeket darálj el! A szeretteiddel sem könyvidézetekkel beszélgetsz, hanem a saját szavaiddal, hiszen csak így működik rendesen egy kapcsolat.
2020. nov. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#9

Ha ez feltétlen így lenne, akkor Jézus nem tanította volna meg a Miatyánk imát. Jó a kötött és jó a szabad ima is, egyik se ördögtől való dolog, mind a kettő Isten imádására szolgál, csak kicsit másként.

2020. nov. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!