Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted a tüzes pokol...

Szerinted a tüzes pokol létezik? Ami örökkévaló Kínnal jár?

Figyelt kérdés
Hívő vagyok, de mivel Isten szeretet nem hiszem hogy orok kínok kínja létezik, hiába mondja a biblia a papok és sok más mindenki át írta hogy féljenek az emberek. Én azt mondom a pokol az ha valaki nem udvozul nem jut a mennybe az megsemmisül de nem kínozza Isten örökké!
2020. nov. 13. 13:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem létezik pokol, de Isten igazságosan ítél és az jut oda, akinek oda kell jutnia. Aki tiszta szívű annak nem kell félnie ettől. Meg az is lehet, hogy a pokol valami olyasmit jelent, hogy nem tiszta az ember lelke, hanem tele van álnoksággal és istentelenséggel, ami maga a pokol. Valóban sok vallásos tényleg sokat riogat ezzel és így sajnos megnyomorítanak vele pár embert, pedig lehet pont nekik kellene legjobban félniük ettől, azaz a papoknak és pásztoroknak. Persze köztük is azoknak, akik valójában rosszak, képmutatók.
2020. nov. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Hiszel jehovában...
2020. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
22%
igen, ott fog égni soros györgy és a bandája
2020. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
A tűz valószínűleg egy szimbólum, de a pokol létezik Jézus tanítása alapján, ahol bizony szenvedés van.
2020. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
30%
Egy végtelenül jó istennél ilyen nem létezhet.
2020. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
36%

#5

Szerintem nem jó, ha egy mindenható lényt a saját emberi fogalmaink szerint akarunk meghatározni. Isten nem olyan, és nem függ attól, hogy te miként képzeled el.

2020. nov. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy.

Egy végtelen isten akkor sem csinálhat ilyet, mert akkor eleve ez lett volna a szándéka.

Márpedig egy világ akkor biztosan nem tökéletesen jó, ha büntetni kell benne.

2020. nov. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
A vég nélküli szenvedés gondolata erős istenkáromlás.
2020. nov. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
8%

"nem hiszem hogy orok kínok kínja létezik, hiába mondja a biblia"-véled.


Én inkább a Bibliának hiszek, bocsáss meg. A Biblia beszámol egy tüzes helyről, ahová a haláluk után kerülnek a nem igaz emberek.

2020. nov. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Igen, létezik.

Ha nem létezne, az összes gonosz ember azt mondaná, hogy majd úgyis megjavul és esélye van a mennyekbe, nem volna komolysága..

2020. nov. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!