Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátánt miért ábrázolják a...

A Sátánt miért ábrázolják a filmekben, az Istent pedig miért nem?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szent dolog, de nem Mohamed, akit nem lehet ábrázolni. Jézust tudjuk hogyan néz ki, de Isten-t jóformán semelyik filmben nem látni.

Gondolok itt pl a filmekre, Isten minden filmben hagyja, hogy az emberek mentsék meg a Földet, a rossz szét ver mindent, a jó viszont nem jelenik meg, mert nem merik vagy nem akarják ábrázolni. Ez miért van?


2010. aug. 10. 17:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés. Sztem nem merik ábrázolni. Bár Michelangelo ábrázolta a Sixtus kápolna freskóján.
2010. aug. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Honnan veszed, hogy tudjuk azt, hogy Jézus hogy néz ki?

Életében senki sem festette le.

2010. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mér hogyne ábrázolnák: [link]


Egyébként meg valószínűleg az az oka, hogy nem tudnák hogyan ábrázolni. A Sátán ábrázolásának megvannak a hagyományai, de a Mindenhatónál nem. Valószínűleg nem merik, mert ugyanúgy felháborodás lenne, mint amikor meleg cowboyokról csináltak filmet; az emberekben már megvan, minek milyennek kell lenniük a művészeti alkotásokban.

2010. aug. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

azért,mert a sátánt leszarják a vallásosok,másfelől a sátán általába vörös bőrrel van ábrázolva..na ha istent fehér bőrűként ábrázolnák,akkor az a feketéknek lenne rossz,és fordítva..valamint az ázsiaiak is felháborodnának biztos...

szerintem ezért,meg azért,mert neki nincs teste...ő nem is létezik,csak kivan találva,nincs megtestesítve

2010. aug. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Azért nem ábrázolják, mert semmiben nem olyan mint mi.

Képtelenség ábrázolni ezért. A Sátán téridőbeli, az Isten pedig nem. Tehát nem tudod ábrázolni.

2010. aug. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
a feketéknek miért lenne rossz? tudtommal afrikában nem a kereszténység az általános vallás. úgy értem, amikor kialakult, az afrikaiaknak nem sok köze volt hozzá...
2010. aug. 10. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

18:23

Nekem is a south park jutott eszembe:)


19:05

De attól még vannak keresztény feketék, amerikában pl.


A válasz tehát röviden: Mert nem tudják hogy néz ki, sátánt pedig igen(persze csak könyvek szerint, amúgy egyik se létezik-állásponton vagyok). A south parkban jól bemutatják.

2010. aug. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Jó lehet hogy vannak de maga a vallás akkor sem afrikából indult ki, isten pedig elvileg maga képére teremtette az embert, ádám&éva pedig fehér volt, ha ezt vesszük logikus hogy isten is az.
2010. aug. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ha télleg úgy nézne ki Isten, mint a South Parkba, megnézném a templom falán! XDXD
2010. aug. 10. 20:24
 10/17 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: Imdb szerint közel 300 olyan film van, amiben Isten mint karakter játszik. (Persze nem tudtam kiszűrni azokat, ahol csak a hangja jelenik meg, és biztos sok olyan van közte.)


Amik nekem eszembe jutottak:

Mindenható,

Dogma,

Evan Almighty,

South Park,

Volt egy sorozat ahol a kiscsaj mindig Istennel beszélgetett,

Gyalog Galopp - bár itt rajzolva volt,

Simpsons,



Ettől függetlenül tényleg többször ábrázoják sátánt. Gondolom mert kevésbé szentség törés és ugyanazért, amiért a patás ördög pl. a népmesékben is többször jelenik meg, mint Isten... könnyebben megjeleníthető, "izgalmasabb" karakter...

2010. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!