Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy nézhetett ki Jézus? A...

Hogy nézhetett ki Jézus? A Biblia tesz utalást valahol a kinézetére? Mert az biztos, hogy nem úgy ahogyan a képeken ábrázolják, meg a filmekben látjuk.

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Miért olyan biztos hogy nem úgy nézz ki ahogy a filmekben/képeken látjuk?Szerintem nem tesz rá utalást azért van több féle képpen ábrázolva.Az ember teremtésénél van rá egy kis utalást amikor azt mondja:"teremtsünk embert a saját képünkre"
2010. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert azon a helyen ahol élt nem voltak világosszeműek,meg bőrüek az emberek,ezek nem zsidó vonások,szóval szerintem egyáltalán nem így nézett ki mint a képeken.
2010. jan. 14. 15:35
 3/12 anonim ***** válasza:
szerintem sem.
2010. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

"Mert azon a helyen ahol élt nem voltak világosszeműek,meg bőrüek az emberek,ezek nem zsidó vonások,szóval szerintem egyáltalán nem így nézett ki mint a képeken"


Nagyon tájékozatlan vagy az antropológiában és a történelemben egyaránt.


A zsidók igen nagy százaléka szőke és késkzemű, főleg az ashkenáziak között.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy az ókorban az etnikai határok nem ott húzódtak, ahol ma. Az óperzsák is árja népek voltak.


Egyszerűen érthetetlen, a zsidók között miért ne lehetnének szőkék és kékszeműek?

Mert az csak egy sztereotípia hogy mindegyik ilyen, meg mindegyik olyan...jaaa, persze, a magyaork meg mind bajuszos fekete hajú emberek és ostorral járnak boltba, igaz? Ugyan már...

2010. jan. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
9%

Jézus valószínűleg nem is élt.

[link]



(De ha mégis, akkor egy albínó néger volt, 2 méter 60 centi magas, egy füle volt, négy keze és három szeme, és a kedvence a vörösboros kóla volt. ;) )

2010. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ok,akkor most csak jelzem,hogy nem a levegőből szedtem,láttam egy ilyen ismeretterjsztő filmet,amiben ezt vitatták hozzáértő szakemberek,és rekonstruálták az akkor és azon a részen élő ember képmását,koponyáját,arcsontozatát,vonásait,haj,szem,bőr színét,stb,mindt mondtam tudományos alapokra helyezve,és az arc egyáltalán nem olyan volt mint amire számítottak,meg elképzeljük.Ők szerintem azért kicsit jobban értenek ezekhez a dolgokhoz mint mi,kedves válaszoló...;)
2010. jan. 14. 21:53
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Miért értenek hozzá jobban? Látjátok emberek, ez a legnagyobb táverés ami csak létezik....azért mert leadják a tévébe, meg azt mondják, hogy tudósok csinálták, attól még nem szentírás! Meg sokszor bebizonyosodott már hogy milyen "tudósok" is ők. Ne dőljetek be a tévének, könyörgöm, ponyva szinten van az egész, amit ott láttok, azért hogy a panel-proli is megértse. Ennyi. Semi köze a tudományhoz.

Ha a nationalre vagy a discoveryre gondolsz akkor megsúgom hogy semennyire nem értenek hozzá.

Nekik még mindig újdonság, hogy Kína környékén találtak olyan több ezer éves csontvázakat, amik nem mongolidok hanem europidok. Pár éve világszenzációként tálalták a világ elé...csak nem tduom mi ebben az újdonság, amikor magyar és más európai orientalisták már vagy egy évszázada kimutatták, hogy Ázsia etnikai összetételében a mongolid elem nem mindig volt jelentős, és europidok is éltek arrafelé az ókorban.


NGC meg DC hát igen...a képeik meg a felvételeik szépek, de amúgy annyi közük van a tudományhoz, hogy egy konyhaszinthez elég, többre nem.

Jobban jársz, ha megkérdezel egy egyetemi tanárt a témáról egy egytemi tanárt, vagy egy egytemi jegyzetet hozol ki a témáról. Hogy milyen volt pontosan az ókorban Palesztina etnikai összetétel (meg fogsz lepődni, nem olyan mint a mai)...de látom itt nem akarsz hinni, hát jó, de akkor egy egyetemre látogass be!


Csak nekik ne mondj ilyeneket hogy "Palesztinában mindenki fekete hajú volt" meg hogy "egy zsidó nem lehet szőke" mert nagyon rondán fognak rád nézni.

2010. jan. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%
De amúgy komolyan mondom, nézz rá egy Rotshildra, egyáltalán nem gondolnád hogy zsidók....pedig azok.
2010. jan. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

De le lettem pontozva, fene a mindenit! :)

Ilyen ez a keresztény bosszú. Alattomos és aljas. És még humorérzéketek sincs.

További szép napokat. ;)


Ui.: Jézus akkor sem élt. Mithrast tisztelitek Jézus neve alatt. Beeeeee. :P

2010. jan. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Érdekes például, h a keleti egyházak ábrázolásain (pl. ikonok) egészen más vonásai vannak Jézusnak, meg Máriának is, mint a nyugati egyházak szentképein.
2010. jan. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!