Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus hamarosan vissza jön?

Jézus hamarosan vissza jön?

Figyelt kérdés
Sokan mondják ezt még a Facebookon is hirdetik hogy térj meg , mert Jézus hamarosan vissza fog jönni és elragadja az övéit a mennybe akik pedig bűnösek nem köttötek vele szövetséget mennek a pokolba. Én is hiszek Istenben és Jézusban is evangélikus vagyok, családom is az, de én ennyire nem akarok benne lenni a Hitbe meg térésbe, egyszer benne voltam de ki léptem mert hangokat hallottam teljesen hallucináltam... mindeféle vallasi dologgal tele voltam beszélve és a saját életemet nem tudtam élni
2020. nov. 17. 06:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Jön a lávató.
2020. nov. 17. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1- milyen lávató?
2020. nov. 17. 06:22
 3/12 anonim ***** válasza:
79%
Már kétezer éve is biztosak voltak benne hogy akkor eljön újra nemsokkal a halála után. A legtöbben vagy valamilyen felekezethaz vagy szektához tartoznak, és oda próbálnak meg "téríteni" újabb tagokat. De sokan csak megszállottak, és a vallásukat többre tartják mint a jóságot. Gyakorold nyugodtan a hited, ha az segít hogy jobb ember legyél, én is ezt teszem. De ha nem szeretnéd azzal sincs semmi gond, ha törekedsz arra hogy magaddal és másokkal is jól cselekedj.
2020. nov. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Allah jön nemsokára, és megbünteti a hamis vallások hívőit... 🤦
2020. nov. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

A "Jézus hamarosan visszajön" egy szektás tanítas, ami a bibliai jövendölések teljesen önkényes értelmezésén nyugszik.


A h.n. adventisták pl. meg vannak győződve róla, hogy a Dán 2-ben lévő szobor lábujjai az európai országokat jelképezik. A leíras szerint ezután már a kőszikla (Isten országa) jön, és ők azt vették a fejükbe, hogy Isten őket választotta ki, hogy az emberiséget felkészítsék erre az eseményre.


Természetesen az összes szekta - Jehova tanúi, mormonok, pünkösdisták - hasonló síkon gondolkodik.


Ezzel szemben a normális hívők, akik hisznek Jézus visszatérésében (pl. katolikusok), tudják azt, hogy felesleges az embereket lázba hozni, mert nem lehet meghatározni a második eljövetelt. Az evangéliumokban azt mondta Jézus a tanítványoknak, hogy nem az ő dolguk meghatározni az időket, amiket az Atya a maga hatalmába helyezett, és, hogy ő abban a percben fog visszajönni, amelyben nem js gondolnák.


Vagyis, egy normális keresztény nem úgy él, hogy Jézus "hamarosan visszajön". Hanem úgy, hogy akár fél óra múlva, akár ötszáz év múlva is visszatérhet, mivel nem lehet meghatározni az időpontot. De ő fel van rá készülve. Ez az igazi kereszténység.

2020. nov. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%
Igen
2020. nov. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

5-ös, te nem sokat tudsz a kisegyházakról, az általad felsoroltak (kivéve Jehova tanúit) azt vallják, hogy nem lehet tudni pontosan, hogy Jézus mikor jön vissza.

Jehova tanúi szerint pedig már visszajött 1914-ben.

2020. nov. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Akár még ma, akár 2000 év múlva, egyedül Isten tudja az idejét, hogy mikor tér vissza. Aki mást mond, az hazudik. Sokan akarták már megmondani, hogy mikor kell visszatérnie, de egyik hamis prófétának se lett még igaza. Manapság is vannak, akik azt mondják veszélyesen tévesen, hogy ekkor vagy akkor fog megtörténni, de nem szabad ezen istentelen embereknek hinni.


Ne feledd, csak Isten tudja az idejét, s úgy jön majd el, mint éjjel a tolvaj, amikor senki se számít rá.

2020. nov. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Már jópár ideje mondják, hogy jön, stb., de akkor miért nem ér végre ide?
2020. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Íme, beteljesedett...
2020. nov. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!