Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon elkövethettem a megbocsá...

Vajon elkövethettem a megbocsáthatatlan bűnt?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ezt úgy is Isten tudja, és kommentekax csak megnyigtatnának, olyan kommentelőtől várnék választ leginkább, aki hisz a bibliába, és akár pásztor is, ért hozzá.. keresztény családba nőttem fel apum pásztor, én 26 vagyok és meleg beállítottságú, és sajnso magyon lázadok Isten ellen amit sajnálok, mindig rámutatok minden szerencsétlenséggel kapcsolatban ami velem történik, tudom hogy nem jó, de belül mindig ezt érzem még ha küzdök is ellene.. sokat imádkoztam egy időben de már úgy érzem felesleges egy pár éve sose kaptam Istentől választ úgy gondolom, vagy ha még is, elég bizonytalan hogy minIstentől van mi nem.. talán aki olvassa, és akár pásztor, biztos felmerül benne a kérdés hogy valyon szentszellemmel betöltekezett e.. hát elvileg igen, de nem tudom milyen az ha valli be van töltelezve ez is bozonytalan, de egész életemben más bizonyságaiból éltem.. aztán egyszer betelt a pohár... Egyszer Németh Sándor beszélt a törött edényekről, akik “töröttek” és nagyjából a lé yege hogy kb a pokolra teremtettek, fáj hogy iylenről kell írni, de néha így érzem.. de bízok benne hogy nem így van, de megtapasztalásból Isten soha nem szól hozzám, már jó pár éve unom hogy nekem kell valami választ kiprovokálnom magamból ami vagy Isten vagy nem, de nyilván bizonytalan, gondolom ha Isten létezik és szól az nem bizonytalan.. sajnálom dolyton akivé váltam és válok, már nagyon rég.. de ez vagyok most és pár évvel ezelőtt meg az voltam aki ugyanúgy könyörögtem hogy hozzon ki ebből de úgy érezm lefele tartok a lejtőn talán.. munka terén sehol nem boldogulok az életben és még magányra is vagyok ítélve mert akárhogy szeretném nem tudok nővel úgy együtt lenni, nah de nem önsajnálatból írom, tele van sajnos az emebriség problémákkal, de nehéz hogy egy helyben toporgok, pedig csak Isten útját szeretném beteljesíteni, de fogalmam sincs mi az ha meg nem mondja akkor saját magamat valósítom meg az meg nem éppen biblikus....

Úgy érzem ha kicsit is imádkozok az már csak rossz szívből önzésből jön.. Jó hosszút írtam.. Kiírom aztán válaszol aki úgy gondolja..



#Biblia #bűn #Németh Sándor #Szentszellem káronlás #Törött mécses
2020. nov. 18. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha elkövetted volna, nem írtad volna ki a kérdést. És senki sem lett kárhozatra teremtve (bocsi, reformátusok).


Amúgy azt Krisztus sem állította, hogy meg kellene tagadnod önmagad, épp ellenkezőleg, a kereszténységben nagyon fontos önmagunk megismerése (is). A probléma azzal van, hogy az emberek hibásan a vágyaikat és indulataikat azonosítják önmagukkal, és önmegvalósítás alatt ezek kiélésében utaznak. Azt kellene látni, hogy nem a dühöd, a fájdalmad, a vonzalmad, vagy az éhséged az, ami meghatároz téged. Nem attól leszel az, aki, mert szereted a csokit. Ami te vagy, az valahol ezeken túl kezdődik.


Ezért mondja Krisztus, hogy vedd fel a kereszted. Oké, szenvedünk, ez univerzális, Jézus area tanít, hogy ezt vegyük tudomásul, és kezdjünk valamit magunkkal ezen felül, és ne ennek viszonylatában. Nem elkerülni kell a keresztet, hogy más dolgokat csináljunk, hanem felvenni azt, hogy más dolgot csinálhassunk a menekülésen túl.

2020. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

Én is nagyon sokat rosszat tettem Isten ellen és úgy éreztem, hogy elkövettem a Szentlélek káromlását, több dolgot is tettem, ami ezt jelenthetné. Viszont Isten ekkor mutatta meg a kegyelmét, hogy megbocsátotta ezeket is. Úgyhogy ne aggódj, csak kövesd Isten akaratát. Úgy nézz Istenre, mint egy apukára, aki mindig meghallgat és az az öröme, ha megmondod neki, hogy rosszat tettél.


A homoszexualitással nincsen baj, ameddig nem fekszel le férfiakkal. De ha le is fekünél még azután is meg tud bocsátani Isten, ha Hozzá fordulsz.


Németh Sándort meg hagyd a 3,14csába. Nem tudom, hogy ő legbelül milyen ember, de ez teljesen mindegy, hiszen nem ő fogja megmondani, hogy Isten mit gondol. Személyesen imádkozz Istenhez és felejtsd el Németh Sanyi bátyát.

2020. nov. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha elkövetted volna a megbocsáthatatlan bűnt, akkor ezt a kérdést nem tetted volna fel. Ugyanis a megbocsáthatatlan bűn a megáltalkodottság.
2020. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha befogadod Krisztust a szívedbe, megbánod minden bűnöd, újjászületsz, akkor Isten megbocsát! Ilyen egyszerű. És innen kezdődik a keskeny út. Nem elég csak rálépni, rajta is kell maradni. Nem szabad bűnben élni. A meleg hajlamot is le kell tegyed Jézus Krisztus elé, és el kell hagynod, meg kell bánnod. Ő megbocsát mindenkinek, aki őszintén kéri tőle.
2020. dec. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!