Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megbántam a bűneimet,...

Ha megbántam a bűneimet, tiszta szívemből, van esélyem, hogy az Úr és Jézus megbocsátanak és adnak egy utolsó esélyt nekem?

Figyelt kérdés

6 éven át voltam egy férfivel aki sátánista volt. Miatta én is azzá "váltam". Nem gyakoroltam a "vallást", "csak" Luciferhez imádkoztam, és megtagadtam az Urat. 4 éve szakítottunk. Úgy 1 éves, fél éve kezdett el komolyabban érdekelni a vallás. Református vagyok, konfirmáltam is.



2 napja Jézussal és Istennel álmodok és annyira jó érzés. Mosolyogva kelek, pedig az egészségem sem a legjobb és fizikai fájdalmaim vannak.


Ez a bocsánatukat is jelentheti? Komolyan gondolom!



2020. nov. 18. 14:07
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Igen. Többet nagyon nem is kell írnom.
2020. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok a válaszáért, kedves anonim! :)
2020. nov. 18. 15:56
 3/9 belapus ***** válasza:

Egyházi és világi emberek az eltelt évszázadok során - de napjainkban is - pontosan így tudták - a későbbi megbánásuk okán - elkövetni a legaljasabb bűnöket, büntetlenül.

Ha nem vagy érintett, nem kell magadra venni.

2020. nov. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem veszem magamra, ne aggódj. De ez durva. Ha megkérlek, kifejted?
2020. nov. 18. 16:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Végtelen esélyünk van.
2020. nov. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem Isten helyett orvos kéne neked sürgősségi ha annyira fáj mindened :/
2020. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Kérlek ne vedd kötekedésnek amit most kifejtek.


Ugyanis rosszul fogalmaztál. Amennyiben valóban, alázatos megtört szívvel ténylegesen megbánva bűneidet megvallottad volna azokat személyesen Jézusnak és behívtad volna Őt a szívedbe, akkor nem teszed fel ezt a kérdést. Még nincs bizonyságod (üdvbizonyságod).


Ezért a kérdésed úgy lett volna helyes, ha feltételes módban kérdezel: "Ha megbánom a bűneimet, tiszta szívemből, ..." .


Kérdező: "Úgy 1 éves, fél éve kezdett el komolyabban érdekelni a vallás."


Kedves kérdező!

Ne a vallás érdekeljen, hanem az élet értelme, ami Jézus Krisztusban van elrejtve! Tehát ne vallást keress, hanem személyesen Jézust keresd és kívánom, hogy találd is meg!


Kérdező: "Református vagyok, konfirmáltam is.".


Ez így sajnos még kevés és semmis is. Szívből kell jönnie mindennek. Én is Református vagyok, tudom mit beszélek. Ne a vallást keresd, hanem személyesen az Élő, Feltámadt Jézust!


Mit gondolsz hogy igazultak meg és hogyan jutottak az Isten igazságának megismerésére a korai keresztények, amikor még nem volt Katolikus vallás, nem volt Református vallás, nem volt Mormon vallás, nem volt Jehova tanúi vallás, nem volt karizmatikus H.Gy. vallás és egyáltalán semmilyen keresztény vallás nem volt csak a Jézus Krisztusba vetett hit?!


Az emberek rendelései tették vallássá a keresztény hitet, a Jézus Krisztusba vetett hitet! Ezért is különböznek egymástól, mert nem Jézus Krisztust követik, hanem a saját maguk által kreált tanokat, dogmákat.


Remélem sikerült egyszerűen és érthetően megválaszolnom.

2020. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
maximálisan egyetértek az előttem szólóval! ne nézd az egyházakat, manapság mind bűnös. én sem hittem sokáig, mindig Istent hibáztattam a rossz dolgokért amik velem történtek velem, szidtam, tagadtam, minden rossz dolog megfordult a fejemben. de mióta jobban utánajártam hogy akkor evolúció vagy teremtés, teljesen egyértelművé vált, hogy csak egy igaz út van, és azt nem a mai tudósok képviselik.
2020. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek! Teljes mértékben! Köszönöm mindenkinek a választ ^^
2020. nov. 22. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!