Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen a krisztusi szeretet,...

Milyen a krisztusi szeretet, megbocsátás?

Figyelt kérdés

Elöljáróba tisztázzuk:nem vagyok egy templomba járó,non-stop ahitatoskodó "szentfazék",mégis vallom hogy van hitem.Hiszek Jézusban,hiszek benne hogy ha valóban megbánom a bűneimet és megvallom neki,akkor megbocsát és megvált.

Hogy akkor miért nem járok templomba?Mert ott kétszinű,gonosz emberek vannak, akiktől felfordul a gyomrom.Még nem találkoztam olyannal akire ne ezt mondanám.Ha a csillogó felszin mögé nézek,meglátom,hogy a nagy tettek,nagy imák és nagy szavak mögött a rothadó lélek lakozik.


A kérdésem leginkább az,hogyha valakit szeretsz hogyan bocsátasz meg neki?


A)Mindent elfelejtve,új,tiszta lapot adva neki,hiszen ha Jézus nekem is adott tiszta lapot,akkor én is hasonlóan teszek másokkal-akár "hittestvér" akár nem.


B)Megbocsátok,de nem felejtek,és minden adandó alkalommal emlékeztetem,vagy az orra alá dörgölöm,hogy vétett ellenem.Közben persze harsogom a nagy szavakat,"igy a szeretet, úgy a megbocsátás".


C)Egyáltalán nem bocsátok meg,csak úgy teszek mintha.Türelmesen várom a pillanatot,mikor rúghatok bele az "ellenem vétkezőbe" és emlékeztethetem, miért is kapta.



Leginkább azok válaszát várom, akik templomba járó, hívők, akik, ahol csak tehetik Krisztust és a megbocsátást hangoztatják,hirdetik.


Természetesen válaszolhat más is,akár ateista akár vallásos.Sőt!Válaszoljanak is,minél több ember véleménye érdekel.



2012. szept. 5. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen az "A" a helyes válasz. Krisztus amikor a kereszten függött, azt kérte az Atyától, hogy bocsásson meg azoknak, akik megfeszítették Őt. Ebből is láthatjuk, hogy tökéletesen meg kell bocsátanunk, mondhatni teljesen elfelejteni azt, amit az illető ellenünk tett, soha többé nem hánytorgatni fel, nem állni bosszút soha, és még a lelkünk legmélyén is megbocsátani.
2012. szept. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdésed 2. felére az első válaszoló megadta a választ. Viszont az első felére reagálnék.

Nem ismerheted mindenki életét, aki a templomba jár. Ha mégis ismersz olyat, aki úgy tesz, mint ahogyan leírtad, azért csak imádkozni lehet és nem pálcát törni felett.Nem a mi dolgunk.És ne általánosíts. Senki sem bűntelen, még te sem. Úgy érzem valaki megbántott, mégpedig olyan, aki templomba jár és hirdeti a szeretetet és megbocsátást, de nem úgy viselkedik.Lehet, hogy veled szemben? Én találkozom olyanokkal a templomban, akikre nem ez a jellemző, amit leírtál. Templomba nem azért kell járni, nem járni, mert oda milyen emberek járnak, hanem azért, mert az Isten (Jézus) háza és ahogy írtad, hiszel benne.A kkor miért nem látogatod meg az otthonában? Csak arra figyelj ott, amire kell és ne másokkal foglalkozz. A te dolgod, hogy az életeddel mutass példát.Ha csak fröcsögsz és gyalázkodsz,(már megbocsáss)másnak rólad lesz ugyanaz a véleménye.

2012. szept. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

A Krisztusi szeretet önzetlen, és önfeláldozó, nem a saját hasznát nézi, hanem a másokét.


A megbocsátásról, pedig az előttem szólók az "A" választ jelölték meg mint Én is.

De azért azt hozzá tenném, hogy ha olyan emberrel állunk szemben aki direkt erre apellál, annak a társaságát, kerüljük, tisztelettel.

2012. szept. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 yuda ***** válasza:

Szerintem egyik válaszod sem helytálló:

Maximálisan hiszek abban, hogy adj új és tiszta lapot annak, aki ellened vétkezett, de ha többször csinálta, vagy lehet csak egyszer, de az elég súlyos volt, jobban teszed, ha azután óvatosabb leszel és lesz egy kisebb távolságtartásod vele kapcsolatban.


Mondok példát. Velem történt.

Egy testvér, nevezzük mondjuk Jakabnak, félreértett valamit tőlem. teljesen őszintén mondom, hogy félreértett.

Mondtam neki valamit jóindulatból, és ő félreértette. Azt értette ki belőle, hogy én őt utálom, meg elküldtem melegebb éghajlatra. Furcsa, de így van.

Akkor és ott kellett volna rákérdeznie, hogy tesó! Figyelj! Tényleg ezt és ezt mondtad, vagy félreértem?


Nem! Az illető azt csinálta ehelyett, hogy odament egy elöljáróhoz és bepanaszolt. Elöljáró odahívott és számon kért, mi történt. Hiába bizonygattam, hogy ez az egésznek a kicsavarása, ferdítés és úgy ahogy van valótlan... A lényeg, hogy a vezető maga sem tudta mi történt pontosan, de mindkettőnket megfedett. Őt azért, mert lehetséges félreértett engem és akkor, azonnal vissza kellett volna kérdezzen, engem pedig , mert lehetséges sokat dumálok és amiatt. Érted a lényeget?

Ártatlanul kaptam a fejmosást. Kibírom , semmi gond.

Testvérrel tisztázni akartam utólag, de akkor is azt állította, én szépítem a dolgokat.


Következtetés: Megtehetem és meg is teszem, hogy megbocsátok neki, de mivel a semmitől elefántot csinált, ezentúl óvatosabb leszek vele, mert látom, nehéz egy ember.

Úgy tartják, mindenkit át lehet verni egyazon dologgal egyszer, de ha többször csinálják , akkor az ostobaságot feltételez.

Muszáj tanulnunk a dolgokból, különben nem fejlődünk.

2012. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

JÉZUS tökéletes példát mutatott a szeretetben. A beszéde, viselkedése, tanítása és áldozati halála szeretetet tükrözött. Földi élete során mindvégig szerette az embereket, különösen a tanítványait.

Jézus szeretete kimagasló volt. A példájával magas mércét állít a követőinek, és arra indít vele bennünket, hogy hasonlóképpen szeressünk mindenkit.

Jézus a szeretet kinyilvánításának tökéletes példája. Hatalmas égi szellemteremtményként örömmel vállalta, hogy előmozdítsa Atyja érdekeit a földön. Azonkívül, hogy feláldozta emberi életét, hogy mások örök életet nyerhessenek, azt is megmutatta az embereknek, hogy miként kellene élniük. Alázatos, kedves és figyelmes volt, segített azokon, akik terhek és elnyomás alatt görnyedtek. Az ’örök élet beszédeit’ is átadta, fáradhatatlanul azon munkálkodva, hogy segítsen másoknak megismerni Jehovát (János 6:68).

2012. szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Sweet! I've just received my free minecraft giftcode!


>> Minecraftcodes.info <<

2012. szept. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!