Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kereszténységen belül milyen...

Kereszténységen belül milyen vallású vagy?

Figyelt kérdés
2020. nov. 25. 08:30
A kérdező szavazást indított:
Római katolikus
Görög katolikus
Baptista
Református
Adventista
Evangélikus
15 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%

Érdekes Kérdés. Vajon Jézus melyikről beszélt a Bibliában?


A keresztény kifejezés jelentése: Krisztust utánzó, Krisztust követő.

az élete minden területén összhangban él Jézus példájával tanitásával.


Ezért a kereszténység megosztott ágazatai, nem egyenlő a keresztény életet élők egységével.

2020. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudok szavazni, egyik sem a kereszténységen belül
2020. nov. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-es akkor milyen vagy? Jehova tanúi?
2020. nov. 25. 08:56
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
2-es vagyok. Nem vagyok egyháztag. Ott a Biblia, ott vannak Pál apostol levelei, amiben leírja a helyes teológiát, így mindent értek a Bibliából Pálnak köszönhetően, és nem értem félre az evangéliumokat sem, sőt, tudom, hogy mi volt a lényege az ószövetségnek is. Épülök szeretetben, haladok a megszentelődésben. Ennyi
2020. nov. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Unitárius. Tudom, hogy egyesek szerint nem is vagyunk keresztények, de én annak tartom magam.
2020. nov. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha szabad okoskodnom, a keresztény a vallás, a katolikus / református, stb. a felekezet.
2020. nov. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%

#1

Az őrtorony szervezetről beszélt Jézus a Bibliában?

2020. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Protestáns vagyok
2020. nov. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem az őrtorony szervezetről beszélt, hanem a Tanúiról, mivel maga is Tanúja volt Istennek.

Hogy egy folyóiratot igy hivnak attól még a Biblia alapján Isten népét a nevéről nevezi. Régen az Izraeliták voltak a Tanúi, mint egyedüli Istennek, most pedig minden nemzetből valók.

(Ézsaiás 43:10) 10 „Ti vagytok az én tanúim – jelenti ki Jehova –, igen, szolgám, akit kiválasztottam,. . .

(Ézsaiás 43:10) . . .és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem nem volt Isten, és utánam sem lett egy sem.

(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogy Isten hogyan fordította először a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.


A Jézus által elkezdett feladat alapján a nemzetek közül, kiválasztásra kerülnek azok akik az Atyja mellett foglalnak állást, és Támogatják a messiási

Királyságot, ami a Földön is hamarosan átveszi a vezetést, az emberi uralmakta pedig eltörli. Azokkal együtt, akik emberekbe vetették a bizalmukat Isten helyett.

2020. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

"hamarosan átveszi a vezetést"

Mikor is? Mert már bő 100 éve ezt mondjátok.

2020. nov. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!