Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most mi a helyzet az utcai...

Most mi a helyzet az utcai prédikációval, bizonyságtétellel, Istent dicsőítő énekekkel a Covid idején?

Figyelt kérdés

Ha szeretne valaki kiállni prédikálni, maszkban, azt megbüntetik?

Nem Budapest! Egy pestmegyei kisközségről van szó.

Amúgy is tudni szeretném, hogy szabad-e ilyet amikor nincs járványveszély, és ennek lehetőségeit.

De most talán még fontosabb lenne, mert templomba se lehet járni, a mi egyházunkban legalább is nem.

Szóval ha egy héten többször, délelöttönként kb. 1órára kiállna valaki maszkban prédikálni bajba kerülhet?

Köszönöm, ha a kérdésre válaszolsz, és nem a véleményedet mondod el!



2020. nov. 28. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%

Miért akarna valaki kényszeresen kiállni az utcára prédikálni? Szerintem még nem vírusos időben is hülyeség. Isten a szívet vizsgálja, nem pedig azokat a kényszeres cselekvéseket, hogy az ember nem tudva mit kezdeni magával kiáll az utcára.

Egyébként nálunk lehet templomba járni, minden vasárnap megyek.

2020. nov. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves '1


"Köszönöm, ha a kérdésre válaszolsz, és nem a véleményedet mondod el!"


Ezt írtam, igaz?

Tehát ami úgy kezdődik válasz gyanánt, hogy SZERINTEM leszel szíves magadnak megtartani, mert semmilyen vélemény nem érdekel.

Csak a konkrét, tiszta világos egyszerű válasz.

Mondok 1 példát, hogy mindenki megértse.

Valaki feltenne itt egy kérdést pl.- Ha megvágom a kezemet egy nagykéssel vajon vérezni fog?

-a válasz egy egyszerű IGEN.

A miért vágnád meg? Meg szerintem nem kéne ezt tenned nem a kérdésre és külön kérésre adott válasz.


Ezek ismeretében aki ilyen ügyben érintett, kérném a tárgyilagos, ítélet, és kommentár nélküli választ.

Köszönöm!

2020. nov. 28. 12:27
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Kérdező. Igazából a te kérdésed sem érdekel sok mindenkit, önös érdekből járnak fel unalamt csillapitani a tagok. Plusz kérem szépen. Menj vallást gyakorolni a templomba, nem kell feltünési viszketettséged az utcán mutatni, független hogy legális e vagy nem hogy utcán prédikálnál.
2020. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

#2

Ha nem tetszik a válaszom és úgy ítéled meg, hogy nem felel meg az oldal szabályzatának, akkor ott találsz egy kis felkiáltójelet és jelented a moderátoroknak. Ezt követően ők elolvassák a hozzászólásomat, ha ők is helytelennek ítélik, akkor törlik.

A hisztidre nem vagyok kíváncsi.

2020. nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Milyen érzés ekkora gyűlölettel élni a szívedben? Múlik az idő múlásáva?"


Már nyomokban sem található ezen az oldalon egy valamire való szó sem. Régen lehetett beszélgetni, mára csak az jön ide Aki üt és Akit ütnek.


Akik válaszoltak még felismerik magukban a Szeretet csíráját is?

Ide azt írsz amit akarsz, megakadályozni nem tudom,és nem is fogom. De eljön az este, amikor számot vetsz a mai dolgaidról, és a lelked mélyén tudod, hogy mi lett volna a helyes.

Az Úrnak mond el imádságban, és Ő adhat változást Neked is.

2020. nov. 28. 13:53
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

5ös. Amennyire van tudásom a bibliiához és nem f.szságot kérdezz azt sietem rendesen megfelelni ateistaként. Ha troll kérdés akkor én is trollkodom. A te kérdésed viszont.. nem akarlak megsérteni de béna. 1. Politika kérdésbe kellett volna kiirnod a törvények kategóriába. 2. Erre te magad is könnyen rá tudnál keresni az interneten, nem olyan véleméns kifejtős kérdés mint ahogy te mondtad.

3. Itteni kategóriába sokan nem ismerik erre való törvényt.


Na ezt letudva... Most had kontrázzak rá ha normálisa elkellett ezeket magyaráznom.

Eljön az este amikor számotvetek, ateistaként csak magam előtt. Mi lett volna a helyes? Aként élem az életem amit perpillanat helyesnek látok. Úrnak imádság... Na igen... Ateistaként is probálom keresni azt amibe hihetek, de sajnos a ma élő vallások erre alkalmatlanok jelen napjainkba számomra. Gyülölettel a szívben élni. Hmmm, nem utálok senkit, furán fejezem ki magam. Múlik exd hát, ember is változik igy igen.


Na előre is kellemes ünnepeket.

2020. nov. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

'6

Megkaptam a választ, a politikai rovatban a törvények kategóriában. 🕯🙏


Viszont amiről írtam a gyűlölettel a szívedben élni, hogy tisztázni kellene sok mindent az Úrral, megbocsájtani, elengedni, teljesen átadni magadat az Úr Jézus Krisztusnak.

Akkor találsz segítséget, szeretetet és megérted, hogy Kiben és miért lehet hinni, és miért érdemes.

Itt az oldalon ez persze néhány okos bölcs mondással nem lehet tisztába tenni. Ehhez egy megfelelő gyülekezet, hittestvérek szükségesek.

De még így is nagyon nehéz a keskeny útra rátalálni, így azt írom ahol én ismertem meg az Urat.

Ez a dömösi iszákosmentő misszió volt, ahol alkohol és sok más egyébb nyomorúságból szabadított meg az Úr Jézus. Ide lehet jelentkezni most a járvány ideje alatt, nem csak alkohol problémával küzdők is mehetnek más szenvedélybetegséggel küzdők, depressziósok is jelentkezhetnek, felekezettő függetlenül.

Vagy mégegyett írok ahová szintén rendszeresen járok.

Ez pedig Biatorbágy belmisszió, sajnos idén nem mehettem, mert a járvány alatt ez nincsen. A biatorbágyin van csendes női és férfi hét 5-naposok, Csodálatos alkalmak, ami közös mind két misszióban az áhitatok, Iszentiszteletek, kiscsoportos beszélgetések, privát Lelkigondozói beszélgetések, mindkettő felekezettől független.

A neten mindkettőt megtalálod, a youtubon mindkettőnek vannak fenn alkalmai megosztva amiket meghallgathatsz.

Én csak ezt a kettőt ismerem, persze biztos mások másikat ismernek. De ezek számomra megnyugvást, feltöltődést, és hitbelimegerősödést adtak az Úr Jézus által. Megtérést az Úr a dömösi gyógyítóhét után adott nekem az Úr 5-éve lesz idén decemberben, Áldott Legyen hogy megkönyörült rajtam. Amúgy én is teljes ateistaként, nagyon betegen, számtalan függőségget beszerezve ismerhettem meg Őt!

Imádkozni fogok Érted!

És az egyik legkedvesebb Ígémet megírom Neked, mert azt tudd, az "egész Szentírás Istentől ihletett...." (timótheus levél), tehát nem emberi szó csupán amit nagy bölcsen egymásnak elmondunk.

Tehát az Íge:(jer.31.3)

"Messzünnen is megjelent az Úr kegyelme, örökkévaló szeretettel, Szerettelek Téged, ezért vontam ki Rád az Én irgalmasságomat"

Így szól könyörülő Urad!

Kérem az Urat a szívedig érjen el az Ő szava!

Isten áldjon, "...keressetek és találtok, zörgessetek és megnyittatik Néktek..."🙋‍♀️🪔🕯🙏🤲

2020. nov. 28. 15:28
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező. Én nem tudok olyan vallásba hinni ami utánzata 1 másiknak.
2020. nov. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én viszont megyek.

Engem rosszra visz ha sokáig tartózkodom ezen az oldalon.

Most épp igyekszem meggyógyulni egy homloküreggyulladásból.

Aztán ha az Úr akarja itt a nagy hasztalan karácsonyi forgatagban, és a vírustól rettegők közé kimegyek az adventi időszakban, egy két vígasztaló szót szólni ami engem is megvígasztalt.


De hogy ne hagyjalak válasz nélkül, a vallásban nem hiszek, és mondok egy titkot Jézus se hitt. Jézus azt mondta "higgyjetek Én Bennem..."

Igen Jézus valóban zsidó származású volt, de megfedte a zsidóságot hitetlenségük miatt.

Nem akarok nagy hosszú végetnem érő monológokba kezdeni, de az elejét elmondom.

A paradicsom, ahol Ádám és Éva vétkezett, az ő egymásra mutogatásuk, a Biblia első lapjai, senki nem vállalta felelősséget semmiért már akkor sem,a sátán megcsalta Évát és ekkor jött be a gonosz a világba.

Kiűzettek a paradicsomból.

És már ekkor elpecsételt bennünket magának a sátán, úgymond megvásárolt magának, ez az eredendő bűn, de már ekkor megígérte Isten, hogy elküldi egyszülött Fiát erre a földre, hogy megszabadítson a sátán hatalmából.

"És ellenségeskedést szerzek közötted és az asszony között, a te magod között, és az ő magva között: az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkát mardosod."

Itt ígérte meg Isten a Megváltót, a Szabadítót a Messiást nekünk.

Mózes a törvényt hozta, Jézus az Örökéletet. Az egyikbe belepusztulsz, ha nem egészíti ki a másik. A törvényt egyedül Jézus tudta betölteni, mivel Ő volt egyedül bűntelen, valóságos ember, és valóságos Isten, az AtyaIsten Fia,csak Ő képes rá,és a mai napig is csak Rajta keresztül vezet az Út az Atyához.

"Nincs más Szabadító..."

"Mert úgy szerette Isten e világot, hogy Egyszülött Fiát adta oda, hogyha valaki hisz Benne el ne vesszen hanem örökké éljen." (Ján.3.16)

Tehát Jézus nagy fájdalma, hogy tulajdon népe nem hisz Benne, és ezért nyitott utat az Atya Rajta keresztül felénk pogányok felé.

A római levélben sokat találhatsz arra, hogy miként tette félre zsidónépét az Atya miérettünk. Erről szól az apostolok, különösen Pál élete.

"Én Vagyok az Út az Igazság és az Élet senki sem mehet az Atyához csak is Én általam." Mondja Jézus, ma is tegnap is holnap is, hisz "Ő mindörökké ugyanaz nincs Benne változás, vagy változásnak árnyéka" Ő a kezdet és a vég az alfa és az omega, Őt már a világteremtése előtt megalkotta az Atya. Ezt jelenti az előző üzenetemben az Íge. Erről prédikál az egész Ószövetség és a próféták, a megígért Messiást várták. Különösen Ézsaiásban Jeremiásban, Dánielben találsz sokat.De látható formában csak azon a bizonyos Betlehemi éjszakán jött el. Miért ekkor? Ne feledd az Úr órája másként jár mint a miénk kis halandó porszemeké.

A zsidóság nagy része nem hitt Benne, most is sokan várják a Messiást. De vedd észre mennyi Messiás hívő zsidó van mára aki vallja hogy Jézus a Krisztus!

Bizony kevés időnk van, mert a Krisztus kegyelme addig tart amíg vissza nem jön, és zsidók közül tömegek tértek már meg, és ha Jeruzsálem, a zsidóság egésze megtér nincs több idő.

Egyedül csak Jézus Krisztuson keresztül vezet az Út az Atyához, és egyedül Ő tud valódi, nem világi Valódi békét adni.

Engem meggyőzött Ő Maga a Bárány Jézus, Akit az Atya feláldozott, hogy én nyomorult bűnös élhessek.

És mindennap hálát adok az Úrnak, hogy már nem vagyok sem alkoholista, sem dohányos, sem bulimiás, sem anorexiás, sem társfüggő, sem gyűjtögető, sem varázsló vagy természetgyógyászaztól függő sem psychiátria függő, és még sorolhatnám. Ez egyedül Jézus Krisztus érdeme amihez én semmit nem tehettem hozzá, csak annyit hogy kinyújtottam a kezemet és elfogadtam Őt személyes Megváltómnak.

Látod már ebben semmilyen vallás nincs, Jézus is a vallásosokra haragudott a legjobban. Ez egyes egyedül Jézus Krisztus, Akiben én hiszek és bízok egyedül! Aki engem mindennél jobban Szeret!

Örökkévaló soha el nem múló Szeretettel.

Kérem az Urat, hogy Vele találkozzál, Aki így szól Hozzád is "Ne félj mertmegváltottalak, neveden szólítottalak Örökre Enyém vagy!" Hiszen Ő teremtett, kié is lehetnénk??

Persze lehet azt gondolod szabadúszó vagyok, de nem Református keresztyén vagyok, de csak azért mert Jézus azt kérte tőlünk, hogy gyülekezetben éljük meg a hitünket. Testvérek elé élve, felmutatva Őt, hogy Ők is megtérjenek, és egymás hite által épülhessünk. Egyik vallás sem tökéletes, de Jézus Krisztus az, és az a lényeg, hogy az Ő nagy gyülekezetéhez tartozzam megtérés, és hit által kegyelemből. Az más kérdés hogy a földi egyház hagy némi kívánni valót maga után, de én ott Őt képviselem, és elhárítom a rosszat nem gerjesztem ennyit kér tőlem, és ezt is azért, hogy a többi embereket is Üdvözíteni tudja Ő egyedül.

Olyan kedves történet egy predikációban hallottam, egy lelkész Jézus Krisztusról beszélt, mire egy fiúcska felkiált mikor a lelkész leírja, hogy milyen volt. "-Az a bácsi ott lakik az utcánkban!"

Persze,😃 mert a fiú a jellemvonásairól felismerte a Krisztusi embert, de kirajzolódott a bácsin a Krisztus.

A szeretetén, törődésén, odafigyelésén, béketűrésén.

Na valahogy így kéne viselkednem nekem, és minden keresztyénnek és akkor vonzóbb lenne a gyülekezet másoknak.

Modta Pál:"törekedjetek a tökéletességre, nem mintha én már elértem volna." Ezt mindenki megteheti, Aki befogadta Őt, és egész életét átadta az Úr Jézusnak.

Ha lehetőséged nyílik misszióba menni, "használd ki az alkalmas időt, mert az idők gonoszak"

Ha menni kell a földről, biztos helyed legyen Ő mellette, a helyjegyedet csak itt a földön tudod lefoglalni. És ha meg van, soha el fogod veszíteni, mert az Isten nem ember hogy hazudjék, megőriz örökre!

Sok gondolkodni valót adtam az boztos, de a rendszeres biblia olvasás, imádság igemagyarázatok hallgatása a neten, a missziók, a gyülekezet ahol a hitedet megélheted, kibont mindent az Úrban. Ha nem tudod hol kezd, az Ujszövetség János evangéliumát mondom, onnan jól el lehet rugaszkodni.

Isten áldjon!🙏🤲🕯

2020. nov. 28. 17:11
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lehetni lehet, ha egyébként betartja a törvényt és mondjuk nem este 8 után van. Budapesten is láttam ilyet, meg kéregető zenészeket is.

Az más kérdés, hogy szerintem ezek az utcai prédikációk inkább ártanak a kereszténységnek, mint használnak.

2020. nov. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!