Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények. Volt már olyan...

Keresztények. Volt már olyan helyzet amikor kicsúfoltak téged a vallásunk miatt? Mi történt? Ki kezdte? És miért? Akár a neten, akár élőben.

Figyelt kérdés
Én velem csak annyi, hogy egy ateista ismerősömnek átküldtem a véleményemet Istenről (több napja említette a vallást a chaten) (jó üzenetként írtam neki) pl. hogyan csinálta meg Isten a tudomány által az Éden kertet stb... Erre pedig lekamuzta és leírta nekem, hogy miért van ennyi isten, és én is egy istenben hiszek. Meg, hogy jaj, mi lesz velem a halál után stb... Lehet, hogy valláskárosult vagyok, de akkor üsse kő. Erről jutott eszembe hogyan járhatott Jézus régen. Kiröhögték a rómaiak, nem hittek Neki. Még az az ateista is olyat kérdezett, hogy " Ha te vagy Isten fia, akkor mentsél meg minket a halál elől " Pedig ez megvan írva, hogy megkellett halnia! Jézus szerintetek mit gondol a valláskárosultakról, meg akik gyávák ilyenkor? Nem tagadtam meg Őket, csak szomorú kedvem volt.

2020. okt. 10. 23:54
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
68%
A fordítottja is igaz ennek, szektás keresztények azt mondják, hogy hazugságban élünk, mert elfogadjuk az evolúciót (mondjuk azt az értelmes hívek is elfogadják...) Gúnyolódnak, hogy mi ateisták a semmiben, a véletlenekben hiszünk. Szóval megvan ez szenvtelen viselkedés a keresztényeknél is.
2020. okt. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Igen és? Különben is, szerintem amíg megnem bukik az ős bumm és az evolúció addig elfogadom, mert szerintem Isten tényleg így alkotta meg az egészet, hogy a hitünket gyakorolja. És igen. Szerintem túl sok a véletlen és a szerencse :D
2020. okt. 11. 00:08
 3/36 anonim ***** válasza:
72%

#2


És mi van akkor, ha Isten csak elinditotta az Ősrobbanást, és figyelte mi történik, a többi már szerencse/véletlen, de nem szólt bele?

2020. okt. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Ez is megtörténhet. És akkor megsajnálta mondjuk rá az egész emberiséget, ezért teremtett valamikor egy teremtményt ami Jézus Krisztus volt. És akkor leküldte Őt, hogy meghaljon értünk a többit pedig már tudjátok. De ott van még Ádám és Éva amit én elfogadok. Csak nem szó szerint. Szerintem Isten néha néha belepiszkált a fizikai világba. Na de a kérdésemre nem válaszoltatok!
2020. okt. 11. 00:24
 5/36 anonim ***** válasza:
10%

Mit veszünk csúfolódásnak? Egy keresztény ne kérkedjen vallásával. Megmondta Krisztus, aki felmagasztalja magát megaláztatik, aki viszont szerény azt felemeltetik. (nem szó szerint idéztem)


Csak azokat csúfolják akik kérkednek vele. Mi, keresztények olyan helyen imádkozunk ahol senki sem lát, ez a helyes út. Ezért nekünk semmi esetre sem a kereszténységet kell hirdetni, hanem amivel megbízak minket a szeretetet és azt hogy van élet a halál után. Ez a keresztények feladata és nem az hogy nyalogassuk sebeinket.


A Nagy Bummról. A nagybumm nem egy tudományos válasz, sőt a tudomány mai állása és gondolkozási módszere a folyamatos miértekre és hogyanokra való válaszadás. Ez el kell hogy vezessen a Nagy Semmi magyarázatához. És akkor is feltehetjük hogyan jött létre a Nagy Semmi? És a nagysemmiből hogyan lesz Nagy Bumm?


Másik oldalról feltették a kérdést Isten előtt mi volt? A hívő válasza Isten egy másik dimenzióban van ahol nincs idő, avagy Isten birtokolja azt, mások azt feltételezik, hogy az Idő maga.

2020. okt. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
88%

"A nagybumm nem egy tudományos válasz"


Csak maradnál csendben akkor, amikor tudományos dolgokról akarsz zagyválni, hidd el, többet érnél vele. Mert az egy dolog, hogy a fizikához még nálam is hülyébb vagy, de ezt nem kellene hangoztatni.


A modern fizika teljesen mértékben elismeri a Nagy Bumm-ot, mivel a kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás és a vöröseoltolódás egyértelmű bizonyíték mellette. A számítások alapján azt is tudjuk, hogy a Nagy Bumm 13,8 milliárd évvel ezelőtt történt. Feleséges a számításokkal foglalkoznod, mert ehhez szintű matematikai tudás kell, ami neked nincs.


Nem kell megértened, csak maradj csöndben. Köszi.

2020. okt. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
*egyetemi szintű matematikai tudás
2020. okt. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Hangoztatom valóban hülyébb vagyok nálad nemcsak egyetemi, hanem gimmnáziumi szintén is.


Arra utaltam, hogy végtelen miértékét lehet feltenni, amíg eljutnánk a Nagy Semmiig - visszafelé az időben. És azután nincs tovább miért és hogyan, mert nincs miből táplálkozó a tudomány.


Én nem a Nagy Bummot

valóságát kétlem, ilyet nem mondtam. A fenti mondatomat jobban értetted volna ha úgy írtam volna nem tudományos válasz arra, hogy hogyan lett a Nagy Semmiből. De hagyjuk, a többi, amit írtam az a lényeg nem ez.

2020. okt. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Persze. Több ilyen oldal is van, ami a kereszténységet gúnyolja.

Élőben is megesik, hogy ismerősi körben ezeken a témákon röhögnek. Egy idő után szólni szoktam, hogy ez sértő és inkább beszéljünk másról.

2020. okt. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Ha ismernék, megértenék, átéreznék amit vallok, nem nevetne, hanem megölelne, szeretne.

Szóval nem.

De persze voltak félreértő emberek, akik a spirituálizmust keverik valami megnevezhetetlen humbuggal.

2020. okt. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!