Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A három nagy felekezet hívei!...

A három nagy felekezet hívei! Ti mely kisebb keresztény mozgalmakkal szimpatizáltok leginkább és legkevésbé?

Figyelt kérdés

Szóval az olyan mozgalmakra gondolok, mint az adventisták, a baptisták, a pünkösdisták, az unitáriusok, a metodisták, a mormonok, a hit gyülekezete vagy a jehova tanúi.


Szerintetek melyik tekinthető szektának, és melyik nem?


Kérlek írjátok meg, hogy a három nagy felekezet közül melynek hívei vagytok!



2020. dec. 2. 16:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
65%

Katolikus vagyok, ezek egy része antikatolikus szekta, nap, mint nap látom, ahogy a tagjaik sokszor a kérdés témájától teljesen eltérően rágalmazzák vélt, hazug, vagy elferdített dolgokkal az Egyházat. Ezeknek hitük alapja, hogy ők utálják a katolikusokat és az Egyházat. Gondolok itt elsősorban a hitgyülisekre, jehovásokra, adventistákra.


De például a metodistákkal egyáltalán nincs szerintem probléma, teljesen szimpatikus felekezet. A baptistáknál meg érdemes külön nézni az itthoni, illetve európai baptistákat és az amerikai baptista szektákat. Mert csak nevükben egyeznek meg. Ismertem személyesen több baptistát is, ők is szimpatikusak voltak, jól kijöttem velük. A mormonok nem keresztények, így nem értem mi alapján kerültek a felsorolásba.

2020. dec. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem senki nem utálja a katolikusokat, csak sokan nem értenek egyet minden katolikus tanítással és dogmával. A protestáns keresztények általában azokkal a tanításokkal és gyakorlatokkal nem értenek egyet, amelyek nem szerepelnek a Szentírásban, pl. Mária örök szüzessége, Mária mennybemenetele, szobrok előtt térdeplés gyakorlata, pápa tévedhetetlensége, pápai gyűrű csókolgatása és hasonló dolgok. Ezekben nem csak a kisegyházaknak nevezett közösségek keresztény tagjai nem hisznek, hanem egy részükben az ortodox keresztények sem, illetve a kávinisták sem, ezeket tévtanításnak tartják:


[link]

2020. dec. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
65%

Komolyan mondom, hogy a kálvinista apologetika hatására a Református Egyház egyre unszimpatikusabb nekem. Ez a nyomulás, amit művelnek ebben a stílusban, nagyon gáz.


Kit is akarnak ezek meggyőzni, ki a célpont? A saját híveik hitét erősítik, vagy mi ez a bohóckodás?

2020. dec. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
46%

#3

Szegény Gerinek kisebbségi komplexusa van, ezt próbálja gyenge támadásaival, színvonaltalan írásaival legyűrni. Egyébként vitapartnernek is rendkívül gyenge, legyen a vele vitatkozó akár ateista, akár más felekezet tagja. Talán még az őrtorony is színvonalasabb nála, ott azért számos valós hivatkozással élnek.

2020. dec. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
56%

Református vagyok, szimpatizálok az adventistákkal, a baptistákkal, az unitáriusokkal, a metodistákkal, legkevésbé a pünkösdistákkal, a hit gyülekezetével, a mormonokkal és a Jehova tanúival szimpatizálok.


Nem értek mindenben egyet az adventistákkal, a baptistákkal, a metodistákkal, de több mindenben egyet értek velük mint a katolikusokkal. De az unitáriusokat is elfogadom a hitbéli testvéreimnek ugyan úgy ahogy az adventistákat, a baptistákat, a metodistákat.


A pünkösdisták és a hit gyülekezete csak szégyent hoznak ránk protestánsokra és en bloc a keresztényekre. A Jehova tanúi nem csak szégyent hoznak ránk, de eretnekséget tanítanak, Charles Taze Russell hamis tanító volt, egy csaló, egy bohóc, a mormonizmusról pedig nevetségesen egyértelmű, hogy nem igaz, soha senki sem látta az aranytáblákat Joseph Smithen illetve az ő barátain, családtagjain kívül, nyilván azért nem voltak semmilyen aranytáblák de megkérte a barátait, családtagjait, hogy hazudjanak a kedvéért.

2020. dec. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
77%

Katolikus vagyok, talán a metodistákat mondanám leginkább közelinek. Ők nem is olyan új egy új felekezet és John Wesley anglikán volt, az anglikán egyház meg annyira nincs távol a katolikustól. De személyesen nem ismerek metodistákat és úgy tudom, hogy a metodisták sem teljesen egységesek.

Az unitáriusok, mormonok és jehova tanúi nem keresztények, így az ő tanításuk áll a legtávolabb. A többi kisegyház meg elég szélsőséges, néhány kiragadott és elferdített bibliai részre épít és sokszor gyűlölködő - legalább is eddigi tapasztalatom alapján. Kivéve a baptistákat: ott személyesen ismerek nagyon rendes és normális tagot. Ugyanakkor ismerek meglehetősen támadó, ellenséges baptistát is (főleg ha a keresztség szentsége kerül szóba).

2020. dec. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 fxmaster ***** válasza:
59%
Katolikus vagyok es ezek ahogy irta az elso mind antikatolikusok az is igaz hogy elferditik es hazugsagokat terjesztenek az egyhazrol onnan tudom hogy egy hitgyulis baratom azt mondta hogy a pasztorjuk azt mondta hogy Marianak kiralysaga van a mennyben,mikor az egyhaz katekezisben csak tiszteletet hirdeti.Nekem azok szimpatikusak akik nem tamadjak es terjesztenek hazugsagokat es tiszteletben tartjak a hitunket.
2020. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
21%

[link]


"A Regnum Marianum Magyarország régi latin nyelvű katolikus elnevezése. Jelentése: Mária királysága."


A kép, amely az oldalon jobb oldalon látható, és a felirat szerint a budapesti Ferences templomban található, elég érdekes! Ugyanis a képen három szereplő látható: István király, illetve Mária, és Jézus. Ami érdekes, az az hogy Mária felnőtt korú, István király is az, Jézus viszont csecsemő korú! A koronát nem is Jézus veszi át - hiszen a kép szerint még csecsemő - hanem az anyja!


idézet az oldalról:


"

A Mária (mint védőszent) iránti vallásos tisztelet mindig jelentős volt Magyarországon, elképzelhető, hogy bizonyos kereszténység előtti hagyományokból is táplálkozva. Ez a pogány hagyomány lehet a forrása Mária Magyarországon használt különleges elnevezésének, a Boldogasszony-nak.

"


Egy református lelkész írása a Mária tiszteletről:


[link]


idézet az oldalról:


"

Érdekes, hogy a Mária-kultusz Keleten keletkezett, s Nyugaton sokáig nem találjuk nyomait. Szent Ágostonnál még nincsenek Mária-énekek, -imák vagy -ünnepek. Először Caelius Sedulius ír Mária-himnuszt az V. században (Babits Mihály fordításában olvasható az "Amor sanctus" c. antológiában), majd Venantius Fortunatus a VI. században (Sík Sándor fordításai a "Himnuszok könyve" c. gyűjteményben). A középkorban még nagyobb lendületet vett ez az irányzat. A költők egymással versenyezve alkalmazzák Máriára a legkülönfélébb díszítő jelzőket. (Pszichológusok szerint a szerzetesek elfojtott szexualitása e téren tudott előtörni.) Kálvin a Lk 1,48 magyarázatában így jellemzi - kemény szavakkal - a helyzetet: "Bőven elhalmozzák Máriát nagyszerű, sőt a leggőgösebb címekkel, hogy ő az egek királynéja, az üdvösség csillaga, az élet ajtaja, stb. Sőt a szemtelenség és őrültség oly fokára ragadta őket a Sátán, hogy még a Krisztus fölött való hatalmat is reá ruházzák. Így hangzanak ugyanis dúdolgatásaik: Kérd az Atyát, parancsold meg Fiadnak!"

"

2020. dec. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
20%

más templomban is található-Jézus István és Mária kép de ez már inkább történelmi jellegű-állasmalapítás és a kereszténység felvétele.jelképesen Mária országa vagyunk miután I.Szent István máriának ajánlotta fel az országot

Válasz:

Hinnék az Ökumenében-ha lenne

mig egyik egyház-nem tud pozitvan goldolni a másikra-max évenet egyszer egy hétig(fiatalok nélkül)addig nincs miről beszélni.

kisegyházak meg nagyon szélsőségesek tudnak lenni!

2020. dec. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
28%
amúgy a kérdés nem tért ki arra-Gyakorló hívők vagyunk-e vagy bejegyzett tagok egy egyházmegyébe?!?
2020. dec. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!