Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták már a kezdetektől...

Az ateisták már a kezdetektől elmondják a gyerekeiknek, hogy nem létezik a Jézuska, Húsvéti nyúl, etc, vagy ők is csak később árulják el?

Figyelt kérdés

2020. dec. 5. 16:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Egy értelmes gyerek erre magától is rájön.
2020. dec. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Később nyilván.

Had maradjon a piciknek meg a gyermekies kis mese világuk 1 bizonyos korig. Utána vagy elmondják vagy magától rájön. Ez vallás független.

2020. dec. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Jézus létezhetett, mint történelmi személy.
2020. dec. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
3as. elvileg létezett is csak időszámitásunk előtt 7ben és után 4 ben születhetett.
2020. dec. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

2-es egyetértek - ezt igaznak tartom felnőttként, amit alább Jakab leveléből olvashatsz, de ez egy elvont megfogalmazás, és még nem jó kicsi gyereknek.

Minden jó adomány és tökéletes ajándék felülről való, és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka” (Jak 1:16-17).

Mert a kisgyerek számára az elvont dolgok még nem jók, képszerűen kell mesélni is, költői képekben, ehhez jó a rénszarvasszánon száguldó Mikulás, az angyal, aki lehozza az ajándékot, a nyuszi is jó..

és így is van, mi csak segédkezünk, amikor a boltban megvesszük a játékot, maga az ajándékozás szellemi szempontból magasabb szinten van, átélhetjük, amikor azt a titkot keressük, minek örülne az, akit nagyon szeretünk, hogy tudjuk kifejezni szeretetünket iránta.

2020. dec. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%

"elmondják, hogy nem létezik"


Te most komolyan azt hiszed, volt gyerekkoromban arról fogalmam, hogy egyáltalán létezik olyan szó, hogy Jézuska? Elmehettél hetvenezer lakást jobbra, balra, akármerre, egy darab templom se volt nagyvárosban, szocializmus kellős közepén. "Télapó", mint olyan, az az óvodákban volt, de sose hülyítettek vele, hogy az repül a kéményen át. Természetesen tisztában voltunk vele, hogy a játék a játékboltból kerül haza, sőt, ha nem löktem volna oldalba a szülőket a kirakat előtt, hogy mit kéne megvenniük, akkor magától nem sok minden történt volna. Télapók ide meg oda...

2020. dec. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
10%
szomoru ha nem hisztek a csodakban
2020. dec. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

7 igen - a kisgyerek érzi a csodát, szereti - és lerángatják a sárba, nagyon sokat vesznek el ezzel tőle. Boldog a gyerek, akivel ezt nem teszik.

"Nem szánom én az ostobát,

kinek üres a mennyek boltja:

ki méltó látni a csodát

az a csodát magában hordja."

(Babits Mihály)

2020. dec. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, nekem anno elmondták, nem így direktben mint pl. egy felvilágosítás, hanem amikor másik gyerektől hallottam hogy van ilyen és rákérdeztem, akkor mondták hogy nem létezik, az egy szokás, hagyomány. Amikor mások kérdezték hogy na mit hozott a Mikulás, a Jézuska vagy a nyuszi, persze tudtam hogy mire gondolnak de ilyen szófordulatoknak tartottam ezeket, mindvégig tudtam hogy a karácsonyi ajándékot a szülők veszik és hogy a mikulás egy jelmezes ember aki eljön az oviba. Az iskolában elsőben kötelező volt a hittan de nagyjából úgy tanultam mint később az irodalmat, megtanultam a történetek tartalmát, levontam a tanulságot mint az állatos tanmeséknél de egy percig sem hittem hogy ezek a dolgok megtörténtek volna, mint ahogy azt sem hogy a mesében az állat beszél.
2020. dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
89%

Ateista vagyok, nincs gyerekem még, de biztos nem mondanám el a gyereknek hogy nincs Jézuska stb.

Nekik is meg kell hagyni hogy gyerekek legyenek, mi se kiskorunkba jöttünk rá hogy ateisták vagyunk szerintem.

Plusz én ráerőltetni se akarnám akkor se ha nagyobb lesz, döntse el ő hogy hisz e olyan dolgokba amiket nem látott, az álláspontom elmondanám, de nem érdekelne hogy egyetért e velem vagy sem.

2020. dec. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!