Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Utolsó ítélet? ?!

Utolsó ítélet? ?!

Figyelt kérdés
Jehova Tanúi folyton mondják hogy ha valaki meghal megsemmisul nem kerül sehova hanem a feltámadáskor derül ki,,, na figyeljetek Tanúk,, a prediktatorbol gyakran idéztek ha valaki meghal a sírba nincs munka tervezés stb! De ez a testi halálra vonatkozik kedves tanúk!! Ha meghalsz nem kell várni millió éveket a feltámadásig mert ha meghalsz akkor hal meg anyád apad mindenki mert ott nincs idő! Nem létezik idő és mikor valaki meghal Isten vagy Krisztus elé áll egyből meg iteltetik, nem pedig vár millió éveket a feltámadásra! Hanem vagy a pokolba vagy a mennybe jutsz ,,, és a földi paradicsom amit a tanúk mondanak a az nem földi hanem mennyei paradicsom ,,,!!! Szóval ha meghalsz Isten elé állsz Isten meg itel hited és cselekedeteid alapján hogy hova kerülsz,,, menny vagy pokol,,, ezt tanítja a református katolikus baptista , evangélikus csak ti egyedül nem értetek ezzel egyet, és az is igaz nincs Benne a szentharomsag szó a bibliaban de az igék alapján ra lehet jönni h egyek az atya fiú szentelek,,, ezek Kódolt titkok csak akit a szentszellem vezet az érti meg,
2020. dec. 8. 15:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
4%

Egy Bibliai rész, ami a pokolról és az utolsó ítéletről szól. A "Jehova Tanúi" ezt a rész nem nagyon értik.


10

És az ördög, aki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, ahol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké.

11

És láték egy nagy fehér királyiszéket, és a rajta űlőt, akinek tekintete elől eltűnék a föld és az ég, és helyök nem találtaték.

12

És látám a halottakat, nagyokat és kicsinyeket, állani az Isten előtt; és könyvek nyittatának meg, majd egy más könyv nyittaték meg, amely az életnek könyve; és megítéltetének a halottak azokból, amik a könyvekbe voltak írva, az ő cselekedeteik szerint.

13

És a tenger kiadá a halottakat, akik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, akik ő nálok voltak; és megítéltetének mindnyájan az ő cselekedeteik szerint.

14

A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába. Ez a második halál, a tűznek tava.

15

És ha valaki nem találtatott beírva az élet könyvében, a tűznek tavába vetteték.

2020. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
32%

Nem kell foglalkozni Jehova tanúival.


Az a baj, hogy a sok kritika is reklámot csinál nekik. Az meg csak erősíti az ő hiedelmüket, hogy üldözik őket.


Egyszerűen kerüld el őket.

2020. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
49%

"De ez a testi halálra vonatkozik"

Isten nem hazudik, és a Szavában soha nem irt ilyet. Nem Én vagyok eltévedve, hanem azok, akik Jézus szavait is semmibe véve olyan kiváltságokra vagy jövőre számítanak, amit az ember soha nem kapott reménységűl.



Az ember testi Földi, és nincs külön álló része ami túl éli a test halálát. Jézust kivéve senki nem az égből jött, és ezért nem is oda tér vissza. A visszatérés oda szól ahonnan jött, ahogy ezt Ádámnak is megmondta.

(1Mózes 3:19) 19 Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból vétettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza.”

Ádám semmilyen része nem élte túl a testi halálát, nincs pokolban ahol kínozzák, ahogy Évát sem.

(Ezékiel 18:4) . . .Amely lélek vétkezik, az hal meg.

A lélek nem halhatatlan, és vétkezik.

(János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Az emberek ebből a világból, vagy is nem égi, hanem Földi rendeltetésből vannak.

A jövőnk Jézus halálával a Földre szól, mert Ádámék ezt az életet játszották el, nem az égit ami soha nem is volt, és nem égi életében vétkezett.

2020. dec. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Jehova Tanúja hozzászóló!


A saját érdekedben azt javaslom, hogy hagyd abba a hazugságokkal, hamis tanításokkal és tévedésekkel tűzdelt Őrtorony folyóirat olvasását, és szemgyógyító írként kezdd el olvasni a Bibliát (ne az Új Világ Ferdítést)!

A hazugság egy sötét szellemi erő, ami fogságban tart téged, tudom hogy nehéz neki ellenállni, de próbáld meg!

2020. dec. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
53%

Kedves hozzászóló.

Ha megfigyelted volna, akkor láthatnád, hogy a Bibliából van idézve amit a saját Bibliádból is elolvashatsz, semmi különbség nincs. De ha akarod belinkelem a Károli bibliát, ha neked az az igaz fordítás.


Károli Ezékiel 18:4... amely lélek vétkezik, annak kell meghalni!

János ev. 8:23 És monda nékik: Ti innét alól valók vagytok, én onnét felül való vagyok; ti e világból valók vagytok, én nem vagyok e világból való.

1Mózes 3:19

Orcád verítékével egyed a te kenyeredet, míglen visszatérsz a földbe, mert abból vétettél: mert por vagy te s ismét porrá leszesz.

Az ember azzá lesz amiből lett.

2020. dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Az első hozzászólásban is a Bibliából van idézve, mely szerint a pokol kiadja a halottait! Tehát ha a pokol kiadja a halottait, akkor a pokol létezik, és vannak benne halottak! Logika, első osztály.
2020. dec. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

1

Az általad idézett vers hazudtol meg téged.

Hogy lehet a halált, ami egy fogalom és nem élőlény olyan helyre vetni ahova élőlényeket vetnek?

"A pokol pedig és a halál vettetének a tűznek tavába."

És a halál sikoltozni fog amikor kínozzák?

A halál bevetése ebbe a tóba azt jelenti, hogy megszűnik a halál.

Ezért ennek a versnek a jelentése, teljes megszűnését jelenti, annak ami, vagy aki ide kerül.

Isten ígérete, hogy megszűnik a halál. S ha megfigyeled ez a második halál, amiből nincs tovább.

Az első halálból, még van feltámadás, újra lehetőség az életre.

Jézus a tűz kifejezéssel a feltámadás lehetősége nélküli halálra utalt.


az új könyvek pedig Krisztus Milleniumi uralma alatt nyittatnak, vagy is az akkor élt viselkedése tettei szerint lesznek megítélve, nem a múltjáért, amiért a halállal már egyszer lefizette a bűnét, és Krisztus is megváltotta.

Istennél ennyit ér a fia halála, hogy felhánytorgatja azt amit egyszer már megbocsátott?

2020. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"És a tenger kiadá a halottakat, akik ő benne voltak; és a halál és a pokol is kiadá a halottakat, akik ő nálok voltak;


Már meg bocsáss de a halott nem élőlény. S ha megfigyeled a tengert is megemlíti, és a halált is. Vagy is azok akik meghaltak akár a tengerbe, akár más oknál fogva, feltámadásban részesülnek.

Igen a pokolba vanna a halottak. Nem élőlények vannak ott hanem olyanok akik nem élnek.

Ellenben a vers másként szólna, például: A "tenger kiadá a bűnös élőket, a pokol is...

DE a vers halottakról beszél, nem élőkről, nem tűnt még fel?


Még egy érdekesség. A halál is kiadja a halottakat.

A halál hogyan ad ki halottakat, megmagyaráznád nekem? És a tenger, ott nem tűz hanem vízi kínzás lenne?

A halott aki nem érez semmit, vajon milyen szenvedést él át, pl a tengerben.

2020. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

A halál egy fogalom is, egy állapot is, és egy személy is a Biblia alapján.

A pokol pedig egy hely is, ahol tűzben gyötrettetnek a halottak lelkei, és egy személy is. Ezért írja a Biblia, hogy a pokol kiadja a halottakat. Még egy megjegyzés: a személyek neveit nagy betűvel szoktuk ugyan írni, de a sátán, pokol és halál esetében elhagyható a személyiségük tisztelete a nagy betű használatával (Pokol, Halál, Sátán, stb.), de van olyan is, aki ezeket a lényeket írásban nagybetűvel nevezi meg. A Sátánnak a Halál és a Pokol angyala a szolgái, a sötétség fejedelmei. Maga a Sátán is egy angyal, aki elbukott. A világos oldalon pedig az Atya, Jézus, Szent Lélek, Gábriel angyal vagy Mihály angyal (ez utóbbi nem azonos Jézussal, aki Isten egyszülött Fia), stb. szerepelnek.


A Biblia és Jézus tanítása alapján a halott lelkek (akiknek a testük a koporsóban van, vagy pedig elhamvasztásra került) tudnak egymással kommunikálni, és érzéseik is vannak (érzik a gyötrelmet), noha halottak!

Fizikai testüktől szét vannak választva, de mégis érzik a tűz gyötrelmét a pokolban! A feltámadáskor, ami idézve van az első hozzászólásban, egyesül a lelkük a testükkel, és testben kapják meg az ítéletet, és a nem igazak kerülnek a gyehenna tüzére (ez is egy tüzes hely tehát, mint a pokol!) testben! Tehát ez nem metafora, nem képletesen értendő, hiszen feltámadott testben kerülnek bele az arra ítéltek, hanem valóságos hely, ami ráadásul örökkön örökké fennmarad a Biblia szerint. Ez az igazság, a többi ateista és más vallásos állítások hazugságok!


Remélem tisztult a kép és segítettem. (Tudom, hogy ezek a bibliai igazságok nem egyeznek az Őrtorony állításaival, de ez nem a Biblia hibája, hanem az Őrtorony újságé.)

2020. dec. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

(Ezékiel 18:23) 23 »Hát örömet találok-e a gonosznak halálában? – . . .

Isten még a gonoszok halálában sem leli örömét. De azért létre hoz egy helyet ahol élőlényeket kínozhat. Nem ellentmondásos ez?

(Ezékiel 18:23) . . .inkább azt szeretném, hogy megtérjen és éljen?«

(János 3:16) 16 Mert Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen.

Isten pusztulásról vagy is élet megvonásról beszél, aminek nem örül.

S ha Isten nem akarja hogy valaki meghaljon, akkor miért is hozna létre egy kín helyet, ahol élőlényeket gyötörhessen.

Arról már nem is beszélve, hogy az ember által elkövetett bűn, nem lenne egyensúlyban a büntetés súlyával.

Még Isten igazságosságát is megkérdőjelezitek az irgalmáról nem is beszélve.

Továbbá:

A halottaknak nincsenek érzéseik, semmi részük nincs abban ami a nap alatt történik. Vagy is az életbe zajló eseményeket sem nem érzékelik sem semmiben nincs részük.

ellenben Isten hazug lenne:

(Prédikátor 9:4, 5) . . .. 5 Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, . . .

A halottak mit csinálnak?

(Prédikátor 9:10) 10 Mindazt, amit megtehetsz, tedd meg teljes erődből, mert a sírban, ahová mész, nincs munka, tervezés, ismeret vagy bölcsesség.


S ha a halottak akiknek az élet funkciók megszűnt, hogyan érezhetné a meleget, vagy a tüzet? Ez ellent mond Isten kijelentésének.

fel sem foghatom, hogyan gondolkodtok Istenről a személyiségéről és a szándékáról. Az az érzésem, hogy a saját lelkületeket akarjátok Isten személyébe beletuszkolni, ami messze áll tőle:

(Ézsaiás 55:8) 8 „Mert az én gondolataim nem a ti gondolataitok, és útjaitok sem az én útjaim” . . .

2020. dec. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!