Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, ti hogyan...

Keresztények, ti hogyan képzelitek az utolsó ítélet utáni életeteket, akár itt a földön, akár a mennyben legyen az?

Figyelt kérdés
A C verziót most hagyjuk. Örök boldogság, béke stb, stb. Nem kell többé semmiért küzdenetek, nem lesz hiányotok semmiből, nem lesz bűn, sem gonosz akitől rettegni kell. Mi lesz a célotok? Miben lelitek majd örömötöket?Belegondoltatok már, hogy mi a csudát fogtok csinálni egy örökkévalóságon át?
2014. márc. 4. 15:58
1 2
 1/11 sandor76 ***** válasza:
42%

Igen ,csodas lessz,amit most meg fel sem tudok fogni,ugyanis ahhoz hasonlot most nem tudunk megelni,csak elkepzelni.

Ugyanugy mint most.

szeretek dolgozni,jokat enni,es latni ahogy a kisgyermekek jatszanak.

Lehet majd oket sok szep dologra tanitani,nem lessz aki elteritse oket.

Ezenkivul,uj konyvtekercsek nyittatnak amiben lehet ,hogy Istennek ujabb feladatai lesznek szamunkra.

Biztos lessz benne oromunk.

2014. márc. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

szia.


Sajnálom, hogy nem tudod elképzelni, mert bizony sok olyan lehetőségre nyílik alkalom amire most nincs.

Ott a teljes tökéletes elménkkel olyan dolgokat tanulhatunk valósíthatunk meg amilyenre most lehet, hogy csak álmodunk.


Felfedezhetünk további Növény, és állat világot, tanulmányozhatjuk őket, sőt van olyan akiről hallottam, hogy szívesen tanulmányozná a tejút rendszert, mert azokból több milliárd van


Ha csak egy tejút rendszerről kellene könyvet írni az kb. 143 Km. könyvtárat jelent, s mire azt valaki elolvassa, sok tíz ezer év telik el.


Miben lelem örömömet:

Nem vagyunk egyformák, nekem az utazás, a környezet felfedezése, a kertészkedés, a kreatív munkák bármelyik téren legyen is az, sport, úszás, persze ezt most így a tökéletlen agyammal, írom.


egyébként pedig soha nem fogunk mindent tudni, mindig lesznek új dolgok, ami tanulásra, felfedezésre vár.

Ha belegondolsz hányan és hányan szeretnének most is tovább élni, hogy befejezhessenek egy elkezdett munkát.

S az csak egy, lehet hogy kedvet kapna mást is kipróbálni...

Az emberi agy csodálatos, és a végtelenre lett teremtve.


Katy Weaver

2014. márc. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szomorù, hogy a jò dolgok egyeseket unottá, boldogtalanná tesznek, a mocskos dolgok hiánya pedig keserűvé. Én örökre egy tengerparton kajálnám a finom kajákat (pl. pizzát) a szeretteimmel, utazgatnék, tanulnék, fejlesztenék stb. és igen! Nem örülnék, ha egy állat ezt néha elrontaná egy kis csonkítással, erőszakkal stb.
2014. márc. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt hiszem mindhárman félreértettetek. Nem mondtam egy szóval sem, hogy én nem tudom elképzelni az örökkévalóságot és azt sem, hogy nekem hiányoznának a rossz dolgok,pláne nem azt, hogy a jók unottá tennének.

Megvannak a magam elképzelései-amik ugyan mások mint amit ti írtatok- de érdekel, hogy más mit gondol erről.

2014. márc. 5. 00:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Utaznék, kipróbálnák sok dolgot amit most nem tehetek, mert nincs hozzá anyagi feltétel, tanulnák ezt azt, pl. festeni, építeni stb. Mivel Isten eleve örök életre teremtette az emberi fajt, biztosak lehetünk benne, hogy garantálni tudja a boldog és tartalmas életet.

Üdv.

2014. márc. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Számomra elképzelhetetlen, hogy egy testben éljek le egy örökkévalóságot, ami eléggé bekorlátozza a létezést és az így szerezhető tapasztalatot. Itt most nem 1000 vagy 100 000 évről beszélünk, bár az sem rövid idő ha tartalmat kell adni neki, hanem örök időről.
2014. márc. 5. 12:45
 7/11 anonim válasza:
Ilyen nem lesz.
2014. márc. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És szerinted akkor mi az emberi élet értelme? Szerintem az korlátozza az embert, hogy 70-80 évig él. Mi ebbe a bűnös állapotba születtünk, ez a természetes. Mivel nem tudjuk milyen az a tökéletes élet, persze nehéz elképzelni. De ha megtapasztaljuk akkor megváltozhat a nézőpontunk.
2014. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont fordítva: Ha megváltozik a nézőpontunk, megtapasztaljuk.
2014. márc. 6. 11:52
 10/11 KZitus ***** válasza:

Szervusz


"Ha megváltozik a nézőpontunk, megtapasztaljuk." - írod. Bizonyos értelemben ez a megállapítás igaz, de nem az örök élettel kapcsolatban. Miért írom ezt?


Vegyük az alapot.

Azt írja az 1Mózes 1:26 Majd ezt mondta Isten: „Alkossunk embert a mi képmásunkra és hasonlatosságunkra, és uralkodjon a tenger halain, az egek repdeső teremtményein, a háziállatokon, az egész földön, és minden földi csúszó és mászó állaton.” - gondolkodtál már azon, mit jelent az, hogy Isten a képmására alkotta az embert? Ő halhatatlan és az angyalok is azok, akiket jóval korábban teremtett meg, hiszen itt is beszél az egyikkel(alkossunk). Lehetséges, hogy úgy teremtette meg az embert, hogy barátkozzon meg a halál gondolatával? Itt nincsen szó erről.

Ha nem vétkezik az első két ember, a mostani témánk tárgytalan lenne.


Bocsáss meg kérlek, amiért ezt írom, de Éva akkor hasonló módon gondolkodhatott, mint te, most, hiszen neki is Sátán beszélgetése megváltoztatta az addigi nézőpontját, megtette amit akart, majd megtapasztalta annak minden keservét nem csak ők, de minden leszármazottjuk is.

Hidd el Isten az embert örök életre tervezte. Ez millió %-ra biztos. De ahogyan dönthetett az első ember, hogy nem kéri ezt, ugyan így dönthet ma minden ember, hogy akar e örökké élni, vagy a küszöbön álló pusztulást választja. Ha akkor nem állította meg Isten a két embert a szabad akarat gyakorlásában, ma sem állítja meg.


Sátán akkor is félrevezette az embert, most ezt milliárdos méretekben teszi meg. Mindenkineek szabad döntési lehetősége van, de Isten erre kér: 5Mózes 30:19 "Bizonyságul hívom ma ellenetek az eget és a földet, hogy az életet és a halált adtam eléd, az áldást és az átkot. Válaszd az életet, hogy életben maradj te és az utódaid is."

2014. márc. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!