Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézusnak vagy Mohamednek a...

Jézusnak vagy Mohamednek a létezésére van több, hiteles történelmi bizonyíték?

Figyelt kérdés

2020. dec. 16. 13:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

Tudtommal:

Jézusról szigoruan tudományos (nem vallástudományos) hitelességû nincs.

Mohamed történelmi személy, persze hogy ténylegesen, testileg elõfordult volna Jeruzsálemben, az - tapintatosan fogalmazva - kétséges.

2020. dec. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Mohamedre tippelnék, mert az "csak" 1600 éve volt...de mindkettő személy szerintem hitelesen létezett, bőven maradt fenn bizonyíték.
2020. dec. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
11%
Jézus létezésére nincsen egy se: tehát ha Mohamedre csak egy is van, akkor már az a több.
2020. dec. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
*1400 éve, elírtam
2020. dec. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Mindkettőre bőven elég bizonyíték van. Még az ateista történészek is elismerik, hogy Jézus létezése tény.
2020. dec. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
71%

Jézus létezése mint történelmi személy biztos. Én tudom, hogy vannak harcos ateisták akik azt mondják, hogy Jézus kitalált személy, de az akadémikusok körében ez nem is vita tárgya, nincs olyan egyetem vagy főiskola a nyugati világban ahol lenne egyetlen szakértő az antikvitás, a korai kereszténység, az Újtestamentum, vagy bármilyen kapcsoló tárgy terén aki szerint Jézus nem létezett. Van feljegyzés valakitől aki ismerte Jézus testvérét, nehéz valaki testvérének lenni aki nem is létezett.


Ami Mohamedet illeti Dr Jay Smith és Den Gibson szerint Mohamed nem létezett, szerintük az iszlám vallás egy Abbasszid kreálmány, de sokan vitatják ezt.

2020. dec. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
34%

Ezt mindig próbálják a hívők elsütni, de nem igaz.

Jézusnak még a létezésére sincsen történelmi bizonyíték.

Nem, egy darab HITELES sincs.

2020. dec. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%

# 7 "Ezt mindig próbálják a hívők elsütni, de nem igaz.


Jézusnak még a létezésére sincsen történelmi bizonyíték.


Nem, egy darab HITELES sincs."


Ha Jézust keresztrefeszíttették, akkor léteznie kellett, és mivel TUDJUK, hogy keresztrefeszíttették, létezett.


Gerd Lüdemann ateista Újtestamentum szakértő szerint Jézus halála a keresztrefeszítés által vitathatlan.


Pinchas Lapide zsidó történész szerint Jézus halála a keresztrefeszítés által történelmileg biztos.


Paula Fredriksen amerikai zsidó valláskutató szerint a legbiztosabb tény Jézusról a halála, kivégeztette a római prefektus Pilátus, Húsvétkor, olyan módon ami Róma kifejezetten a politikai lázadóknak tartott fent, névszerint keresztrefeszítés által.


Bart D. Ehrman amerikai Újtestamentum szakértő szerint az egyik legbiztosabb történelmi tény Jézus keresztefeszítése a júdeai római prefektus, Poncius Pilátus parancsára.


[link]


Gondolom minden forrást részletesen áttanulmányoztál amik ők, és arra a következtetésre jutottál, hogy Jézus nem létezett. Ja nem?


Iosephus Flavius zsidó történetíró említést tesz Jézusról, Tacitus római történész említést tesz Jézusról, Szamoszatai Lukianosz említést tesz Jézusról, Mara-bar Serapion asszíriai sztoikus filozófus említést tesz Jézusról, a Talmudban említve van Jézus.


El tudod képzelni, hogy a korai keresztények ujjal mutogatnak a zsidókra, hogy megölték Jézust, ha kitalált személy lett volna? Miről beszéltek? Mi sosem hallottunk erről a Jézusról - sosem ez volt a zsidók válasza.


Akik szerint Jézus nem is létezett azok egy szinten vannak az evolúció tagadókkal, a laposföld hívőkkel, a Holdra szállás tagadókkal.

2020. dec. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Jay Smith-nek most néztem meg pár videóját és ő igazából nem azt állítja, hogy Mohamed nem létezett és nincs történelmi magja a karakterének. Ő meg is nevez egy arab uralkodót, vezért, aki szerinte Mohamed karakterének az alapja lehet és Mohamed idejében élt, harcolt, szövetkezett stb. és szerinte inkább erre az emberre vonatkoznak a külső források, amiket Mohamed létezésének a bizonyítékaiként szoktak felhozni, csak éppen az az illető nem Mekkában született, hanem északabbra, nem egy írástudatlan kereskedő volt, hanem egy művelt nemes ember stb. Ő igazából az életrajzának a hitelességét vonja kétségbe, ezért mondja, hogy az a Mohamed, akiben a hívők ma hisznek, szerinte nem is létezett, hanem egy későbbi, 9-10. századi kreálmány, miközben a 7. századi Mohamed egy teljesen másmilyen ember volt. Lényegében az egész életrajzát egy később kialakuló, szándékosan szerkesztett legendának tartja, ami csak lazán kapcsolódik a valós eseményekhez, amiknek a helyszíneit, jelentőségét, motivációit megváltoztatták, hogy későbbi politikai célok és döntések alátámasztásaiként tudják felhasználni.


Én nem mondom, hogy igaza van vagy mindenben igaza van, de szerintem elgondolkoztató és érdekes, amiket mond. Az, hogy később alakítgatva lett Mohamed életrajza, abba biztos vagyok, ezt már máshol is olvastam. Ráadásul, elég csak arra gondolni, mennyire nehéz kihámozni az életét a sok róla fennmaradt történetből az iszlámban. De, hogy voltaképpen az a mekkai kereskedő nem is létezett és ilyen mértékben megváltoztatták a történetet, hát... nem is tudom, ebben már nem vagyok biztos.

2020. dec. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%

"TUDJUK, hogy keresztrefeszíttették"

NEM: pont erről beszéltem, hogy nem.

Pilátus például létezett - és az ő feljegyzéseiben egyetlen szó sincs erről. Meg máshol sem, ami nem a Biblia.

Semmiféle zsidó (nem keresztény) vagy római feljegyzésben sincs meg.

Ezen kívül Jézus más, hivatalos feljegyzésben sincsen SEHOL megemlítve, pedig az élete és a szerepe alapján kellene.

Az első hiteles feljegyzések is legalább 50 évvel a halála után keletkeztek, és mindig csak arról szólnak, hogy léteznek keresztények (sőt: zsidóknak hívják itt őket), amelyek valami Jézusban hisznek.

Szó nincs itt arról, hogy ez a Jézus létezne is, meg egyébként is: már legalább 50 éve halott lenne.

2020. dec. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!