Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szektásoznak itt egyes...

Miért szektásoznak itt egyes katolikusok? Ez a szeretet jele?

Figyelt kérdés

2020. dec. 17. 11:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/105 anonim ***** válasza:
77%
Mert vannak szektások. Az igazságot nem kell elhallgatni. Nem is szabad.
2020. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/105 A kérdező kommentje:
És kik a szektások? És miért azok szerinted? Nem gondolod hogy ez csupán egy lekezelése másoknak?
2020. dec. 17. 12:02
 3/105 anonim ***** válasza:
72%

Ahogy én láttam, nem csak a katolikus szektásoznak, például egyik jehovás és hitgyülis is. Meg persze olyanok is, akiknek nem tudtam még kitalálni, hogy melyik felekezethez tartoznak.

Miért csak a katolikusra vonatkozik akkor a kérdés? Vagy lesz egy újabb, hogy miért szektásoznak a jehovások?

2020. dec. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/105 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom.

A szektának van ma egy általánosan gyakorolt jelentése: nem történelmi egyház, ami az én hitem szerint a Bibliával ellentétes dolgokat tanít a Bibliára hivatkozva. Nyilván ez bizonyos mértékben lehet szubjektív megítélés, de ezt használják, ezt kell elfogadni.

2020. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/105 A kérdező kommentje:
Azért a katolikusokra vonatkozik a kérdés mert én a katolikusoknál vettem észre. De hangsúlyozom mindenki részéről elítélendőnek tartom!
2020. dec. 17. 12:08
 6/105 A kérdező kommentje:

4


Ami a te hited szerint a Bibliával ellentétes dolgokat tanít? A másiknak meg ugyanez a hite a maga vallásában! Akkor mindenki szektázzon mindenkit?

2020. dec. 17. 12:11
 7/105 anonim ***** válasza:
62%

Nem mindenkit, csak a másikat :)

Viccet félretéve, kell hozzá, amint mondtam, hogy ún. "kisegyházhoz" tartozzon a "szektás", és "jó" ha a mai polkorrekt véleménytől eltérően értelmezi a Bibliát. (pl bűnnek tartja a házasság előtti szexet, homoszexuális gyakorlatot, azt vallja, hogy a bűnös embertől el kell határolódni stb. stb.)

És nyilván vannak, akik minden józan ésszel ellenkező dolgokat tanítanak. Őket a legegyszerűbb szektásoknak titulálni.

2020. dec. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/105 A kérdező kommentje:
7 A szektásnak van pejoratív értelme szerinted? Pusztán azért mert nem egyezik meg a véleménye valamelyik nagyegyház értelmezésével lekezelendő és megbélyegzendő? A katolikusok és a reformátusok és mások között is vannak akik bűnnek tartják a házasság előtti szexet és a homoszexualitást is. Ők is akkor szektások? A homoszexuális gyakorlat az nem ellenkezik a józan ésszel?
2020. dec. 17. 12:26
 9/105 anonim ***** válasza:

"De hangsúlyozom mindenki részéről elítélendőnek tartom!"

Ezt valahogy nem hangsúlyoztad a kérdésben. Szóval gondolom annyira mégse tartod annak mások esetén.

Amúgy nem gondolod, hogy amikor egy felekezetre hegyezel ki ennyire egy ilyen jellegű kérdést, tudva, hogy más felekezetben pont ennyire csinálják, főleg a katolikusokat szektásozva, akkor te is pont annyira helytelenül viselkedsz, mint a szektásozó katolikusok?

Ez a szeretet jele lenne részedről?

2020. dec. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/105 anonim ***** válasza:
83%
Nálam nincs pejoratív értelme. Van egy jelentése, és arra használom, akire az értelmezésem szerint ráillik.
2020. dec. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!