Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények mikor fognak...

A keresztények mikor fognak végre rájönni, hogy nem az iszlám jelenti a veszélyt rájuk, hanem a liberalizmus?

Figyelt kérdés

Személy szerint engem nem különösebben izgat a téma, mert már nem vagyok keresztény. Azonban régen éltem muszlim országban sokáig és liberális országban is.

Amikor kint éltem (és még keresztény voltam), akkor egy 99%-ban muszlim országban vasárnaponként néha elmentem templomban és igazából azt láttam, hogy fegyveres katonák őrizték a templomot. Senki nem utált vagy nézett le emiatt. Amikor az elején kimentem és megismerkedtem a kintiekkel, akkor megkérdezték, hogy milyen vallású vagyok, mondtam "katolikus" és ők erre egyből elkezdték mondani, hogy hol milyen templomok vannak és hova tudnék menni vasárnaponként ha akarok. De nem támadtak meg vagy ilyesmi, senki nem is fejezett le (különben most nem irkálnék ide).


Az igazat megvallva nem értem ezt a hisztit a keresztények részéről. Számomra érthetetlen amikor ilyen Németh Sándorok, hitgyüli, Pat Robertsonok és egyéb keresztények pánikolni kezdenek, hogy az iszlám mekkora veszélyt jelent a kereszténységre nézve.


Személy szerint én ezt egyáltalán nem látom. Azt látom, hogy Magyarország 150 év iszlám utalom után keresztény többségű maradt, Spanyolország 500 év iszlám uralom után szintén. Az évezrede muszlim uralom alatt álló országokban pedig a mai napig is több tízmillió keresztény él.

Ellenben a néhány évtizede liberalizmusra tért országokban évente több százalékkal zuhan a keresztények száma. Néhány évtized liberalizmus (mint pl a hitgyüli által támogatott SZDSZ) alatt több tízmillióval lett kevesebb a keresztények száma.


Miközben az iszlám szimplán megtűri maga mellett a kereszténységet bármeddig, amíg az nem jelent rá veszélyt, addig a liberalizmus nyíltan megsemmisíteni, de ami még rosszabb belülről megmérgezni akarja a kereszténységet.

Szerintetek melyik a rosszabb? Ha valaki itt-ott megtámad titeket, de alapvetően megtűr benneteket, vagy ha valaki belülről a legfőbb értékeiteket szeretné beszennyezni? (lásd melegbarát pápa, és homoszexualitást reklámozó papok terjedése stb)


Egyébként erről beszélgettem balkáni keresztény (ortodox) ismerőseimmel is. Ők is azt mondták, hogy szerintük az iszlám sokkal emberségesebb és közelebb áll a kereszténységhez mint a nyugati vad liberalizmus.


Azért ez érdekes párhuzam: A liberalizmus néhány évtized alatt nagyobb rombolást képes végbevinni a kereszténységben mint az iszlám évezredek alatt. És ti komolyan az iszlám miatt féltek?



2020. dec. 19. 08:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

#19


"A pápa sok megnyilvánulásáról a keresztények (egyes csoportjai) kiáltják leginkább, hogy sátáni."


A pápák VII. Piusztól XII. Piuszig (na jó, XII. Piusz relatíve már jóval nyitottabb volt) nem hogy a homoszexualitást nem támogatták, de még csak a szekularizációt is nyögvenyelősen fogadták el. Talán XIII. Leó volt az első, aki szembesült először a valósággal a modern pápák közül. Valamilyen korszerűsített autoriter rendiséget akartak, katolikus erkölcsi jogrenddel, olyasmit vagy ahhoz hasonlót, mint amilyen a portugál Estado Novo volt Salazar uralma alatt (1933-74).


Most ebből az állapotból kiindulva tényleg elképesztőnek hangzanak sokaknak Ferenc pápa állításai.


Ex-tradicionalistaként mondom ezt.

2020. dec. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor kint éltem (és még keresztény voltam), akkor egy 99%-ban muszlim országban vasárnaponként néha elmentem templomban és igazából azt láttam, hogy fegyveres katonák őrizték a templomot."


Ha annyira megtűrik a keresztényeket a muszlimok mire kellenek a fegyveres katonák a templomok elé? Csak nem a radikális iszlamisták ellen? Mondjuk legalább védik a templomokat egyes arab országok kormányai nem úgy mint egyes Nyugat-Európa haladó országok kormányai.


"...Magyarország 150 év iszlám utalom után keresztény többségű maradt, Spanyolország 500 év iszlám uralom után szintén."


Magyarországot és Spanyolországot viszza foglalták a keresztények, de Kis-Ázsia ma 99,8%-a iszlám vallású, pedig 100% keresztény volt mielőtt a szeldzsuk törökök elfoglalták, csak nem azért mert Magyarországgal és Spanyolországgal ellentétben Anatólia muszlim kézen maradt?


"Ellenben a néhány évtizede liberalizmusra tért országokban évente több százalékkal zuhan a keresztények száma. Néhány évtized liberalizmus (mint pl a hitgyüli által támogatott SZDSZ) alatt több tízmillióval lett kevesebb a keresztények száma."


Való igaz, a baloldali keresztény-ellenes lejárató kampány hatásosabb a kereszténység ellen mint a radikális iszlamisták támadásai.


"Miközben az iszlám szimplán megtűri maga mellett a kereszténységet bármeddig, amíg az nem jelent rá veszélyt, addig a liberalizmus nyíltan megsemmisíteni, de ami még rosszabb belülről megmérgezni akarja a kereszténységet."


Hol tűri meg? Bizonyára Jordániából, az Emirátusokból, Bahrainból vagy az arab tavasz előtti Irakból, Szíráiból, Egyimtomból indulsz ki, de nézd meg Pakisztánt hogy bánnak a keresztényekkel, pedig ott nincs is fegyveres konfliktus, vagy Malit, vagy Nigériát.


"Szerintetek melyik a rosszabb? Ha valaki itt-ott megtámad titeket, de alapvetően megtűr benneteket, vagy ha valaki belülről a legfőbb értékeiteket szeretné beszennyezni?"


Az a baj, hogy országonként változik, hogy alapvetően megtűrik-e a muszlimok a keresztényeket, viszont Európába minden jött-mentet be kell fogani, és a nagyja nem a jóléti arab oszágokból jön, még csak nem is a háború sújtotta oszágokból, 10-ből 7 menedékkérő nem menekült gazdasági bevándorló, sokuk dél-ázsiai, észak-afrikai vagy szubszaharai-afrikai, és az ottani országokban rosszabbul bánnak a keresztényekkel mint Jordániában vagy Bahrainben vagy az Emirátusokban, ebben biztos lehetsz.


"Egyébként erről beszélgettem balkáni keresztény (ortodox) ismerőseimmel is. Ők is azt mondták, hogy szerintük az iszlám sokkal emberségesebb és közelebb áll a kereszténységhez mint a nyugati vad liberalizmus."


A balkáni muszlimok mind európai emberek, a balkáni keresztény belőlük indulnak ki, nem harmadik világbeli bevándorlókból.


"Azért ez érdekes párhuzam: A liberalizmus néhány évtized alatt nagyobb rombolást képes végbevinni a kereszténységben mint az iszlám évezredek alatt. És ti komolyan az iszlám miatt féltek?"


A magukat liberálisnak valló kultúr-balosok bármikor kiállnak a muszlimok mellet, a keresztényekbe ott rúgnak bele ahol tudnak, azt mondják minden vallás ugyan olyan rossz, de ha rosszat mondasz a muszlimokra iszlamofób vagy, ha rosszat mondasz a keresztényekre akkor kritikus gondolkodó vagy, haladó, stb. Tetszik nem tetszik egy oldalon vannak a keresztények ellen, pedig semmi közös nincs a kultúr-balosokban és a muszlimokban, na ez az érdekes párhuzam.

2020. dec. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

"A magukat liberálisnak valló kultúr-balosok bármikor kiállnak a muszlimok mellet, a keresztényekbe ott rúgnak bele ahol tudnak, azt mondják minden vallás ugyan olyan rossz, de ha rosszat mondasz a muszlimokra iszlamofób vagy, ha rosszat mondasz a keresztényekre akkor kritikus gondolkodó vagy, haladó, stb. Tetszik nem tetszik egy oldalon vannak a keresztények ellen, pedig semmi közös nincs a kultúr-balosokban és a muszlimokban, na ez az érdekes párhuzam."


Én muszlim vagyok. Akkor ezt tisztázzuk mert itt van egy alapvető és nagyon nagy tévedés. A magukat liberálisnak valló kultúr-balosok nem állnak ki a muszlimok mellet soha nem is álltak és ez után sem fognak. Sőt, kifejezetten gyűlölik a muszlimokat meg úgy általában a vallásos embereket. Az a helyzet hogy most azzal tudnak legtöbbet ártani a muszlimoknak ha úgy tesznek mintha a muszlimok oldalán állnának. Pontosan ahogy írtad, semmi közös nincs a kultúr-balosokban és a muszlimokban. Ez az egész nem a keresztényekről szól, mert azt már rég elintézte a liberalizmus. Amit látsz az az iszlámellenes liberalizmus támadása az iszlám ellen.

2020. dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
37%

Ez attol fugg, mit nevezel "liberalisnak".


Azt, hogy nem kenyszeritheti egy hivo kereszteny az ertekeit ra az egesz tarsadalomra? ha a keresztenyek tiltjak az abortuszt, akkor senkinek ne lehessen? Ld. Lengyelorszag. Ha egy orszagban megengedett az abortusz, a meleghazassag, a fogamzasgatlas, attol egy hivo kereszteny meg donthet ugy, hogy nem veszi igenybe es nem csinal ilyet. De a keresztenyek nem eroszakolhatjak ra mindenkire az "ertekeiket" - ez a baj?


A klassszikus liberalizmus az iszlamnak sem engedi meg, hogy az eloirasaikat nem-iszlamokra es nem-hivokre raeroszakolja. A muszlimok hatranyos megkulonboztetese es a rasszizmus ellen harcol. Az mas.


Termeszetesen igen, az utobbi evekben Nyugaton elterjedt a szelsobaloldali, un. "woke" liberalizmus, amely betiltja azt, akinek eltero gondolatai vannak, akik kotelezove akarjak tenni, hogy foglalj allast a tuvalui transzgenderek jogainak serulese ellen, akiknek minden kisebbseg automatikusan rendszerszinten aldozat, akik szerint egy feminista nem mondhatja azt, hogy egy transznemu "mar-no" nem egeszen no. Ezek a woke szelsobalosok es "tarsadalmi igazsagossagi harcosok" igazabol nem liberalisak, hiszen a szolasszabadasagot korlatozzak.


A klasszikus liberalizmus nem jelent veszelyt a keresztenysegre, nagyon sok liberalis kereszteny es liberalis kereszteny mozgalom van.

2020. dec. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

24+


"Senki nem utált vagy nézett le emiatt. Amikor az elején kimentem és megismerkedtem a kintiekkel, akkor megkérdezték, hogy milyen vallású vagyok, mondtam "katolikus" és ők erre egyből elkezdték mondani, hogy hol milyen templomok vannak és hova tudnék menni vasárnaponként ha akarok. De nem támadtak meg vagy ilyesmi, senki nem is fejezett le"


A muszlimok nagy resze tolerans, bekes, vendegszereto es baratsagos.

Nem tamadnak le egy europait, ha azt mondja, hogy kereszteny.

Nem az ujsagok szenzaciohajhasz cimlapsztorijaibol kell kiindulni, meg a szelsoseges Iszlam Allambol.


Persze orszagtol fugg, es ha fegyveres katonak orzik a katolikus templomot, azert ott mar nekem "csorogne" a vekker.

2020. dec. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
Amit az emberek kereszténységnek hívnak az a tudat egy alacsony szintje, amikor az egyén még nem képes önálló gondolatokra igazán. Egy ilyen rendszerre persze, hogy veszélyes az igazi krisztusi értékeket magában hordó liberalizmus.
2020. dec. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
35%
# 26 De a tudat egy még alacsonyabb szintjén vagytok ti vulgár materialista harcos ateisták.
2020. dec. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
#27 A tisztesség kedvéért: Red Vixen nem vulgármaterialista, hanem valamilyen szinkretista ezoterikus irányzathoz tartozik. Ettől független valóban sértő, amit állított.
2020. dec. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Lux morulus ***** válasza:
Hűű de szép hosszút gurítottál kérdező emberke. 👍
2020. dec. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!