Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Karácsonykór milyen ételeket...

Karácsonykór milyen ételeket nem szabad enni?

Figyelt kérdés

2020. dec. 19. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%

1Kor 8:8 "Az étel nem változtat Istenhez való viszonyunkon; ha nem eszünk, nem lesz belőle hátrányunk, és ha eszünk, abból sem lesz előnyünk."

Vallásos emberek mindenféle értelmetlen hagyományt és emberi parancsolatot kitalálnak, ami kegyesnek és alázatosnak tűnik, de amit Isten sosem parancsolt, ezekről így ír a Biblia:

Tit 1:13-14 "Éppen ezért fedd őket szigorúan, hogy egészséges legyen a hitük, ne foglalkozzanak zsidó mondákkal és az igazságtól elfordult emberek parancsolataival."

üdv Stefán

2020. dec. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi például sosem eszünk ilyenkor fenyőfát...de családja válogatja
2020. dec. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Karácsonykor nincsenek tiltások. Szilveszterkor a babona szerint nem szabad baromfit enni, mert az elkaparja a szerencsét. A malac viszont jó, mert előre túr.
2020. dec. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
3, én úgy tudom, hogy ez karácsonyra is igaz. Ezért klasszik a hal, a "pikkelypénzzel".
2020. dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kétes eredetűt, lejárt szavatosságút, romlottat például semmiképpen.
2020. dec. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Karácsonykor még a katolikus vallás szerint sincs általános böjt, bármit szabad enni, húsvéti időszakban hamvazószerdán és Nagyböjt péntekjein van hústilalom 14 év felettieknek és 70 év alattiaknak.
2020. dec. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Illetve advent is böjti időszak hagyományosan, tehát karácsony előtt kell böjtöni, a karácsony a böjt vége, akkor már lehet enni mindenfélét.
2020. dec. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
"Karácsonykór" :D Elég Freud-i, de nekem tetszik :D
2020. dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#1 Mi ez a rasszista zsidózás az igeversben? Kinditottam a bibliát és a szôvegben nincsenek zsidók említve sőt az internetes bibliában sincsen. Csukd be az őrtornyos bibliádat kérlek
2020. dec. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A Magyar Bibliatársulat Újfordítású Bibliájából (RÚF) idéztem, ami elég pontos. Az eredeti ógörög szövegben is benne van a "júdaikoisz", azaz zsidó szó, lásd [link]

Nem mintha az lenne a lényeg, hogy milyen nép mondáival és meséivel vagy emberi parancsolataival foglakozik valaki...

2020. dec. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!