Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol írja a Biblia, hogy...

Hol írja a Biblia, hogy szüntelenül imádkozzunk?

Figyelt kérdés
Példákat is, légy szíves! Hálás köszönet!

2020. dec. 19. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekelne.

Köszönöm

2020. dec. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért ír róla jó pár helyen:


"Virrasszatok hát és imádkozzatok szüntelenül, hogy megmeneküljetek attól, ami majd bekövetkezik és megállhassatok az Emberfiának színe előtt."


"Általa mutassuk be Istennek szüntelenül a dicséret áldozatát: az őt megvalló ajkak gyümölcsét."


"Volt Cézáreában egy Kornéliusz nevű férfi, az Itáliainak nevezett zászlóalj századosa. Egész háza népével együtt vallásos és istenfélő ember volt, sok alamizsnát osztott ki a nép között, és szüntelenül imádkozott az Istenhez."


"Ezért mi is, attól a naptól kezdve, hogy ezt hallottuk, szüntelenül imádkozunk és könyörgünk értetek, hogy az ő akaratának az ismerete teljes legyen bennetek, minden lelki bölcsességgel és megértéssel együtt..."


"Én tehát, miután hallottam az Úr Jézusba vetett hitetekről és a bennetek minden szent iránt megnyilvánuló szeretetről, szüntelenül hálát adok értetek, amikor megemlékezem rólatok imádságaimban..."


Ezen felül még van néhány. Ez csak az Újszövetség, az Ószövetségben is akad biztos. Egyik helyen például Jeremiás prófétát mutatja, amint szüntelenül imádkozik népéért Istennél.

2020. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

(1Tesszalonika 5:17) 17 Szüntelenül imádkozzatok!

Ez természetesen nem jelenti azt, hogy betű szerint is folytonosan térdepelnünk kell. Inkább állandóan imateljes állapotban kell lennünk, vagy is mindig megfelelően elfogadhatóknak kell lennünk az életünk minden percében, hogy amikor imádkozunk, méltónak tartson bennünket annak meghajlgatására. Az élet minden vonatkozásában Istentől kell várnunk a vezetést, hogy éleslátással cselekedhessünk és mindenkor elnyerhessük a helyeslését .

2020. dec. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

(2Tesszalonika 3:1) 3 Végezetül, testvérek, kitartóan imádkozzatok . . .

(Róma 12:12) . . .Legyetek állhatatosak az imában.

(Filippi 4:6) 6 Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindig tárjátok a kéréseiteket Isten elé, úgy, hogy imádkoztok és könyörögtök hozzá, és közben hálát adtok neki.

(Lukács 18:1) 18 Folytatásképpen azután elmondott nekik egy szemléltetést arról, hogy mindig imádkozniuk kell, és nem szabad feladniuk.

2020. dec. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Remélem már azért nem vagytok itt, mert imádkoztok és nem alszotok...
2020. dec. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
DE azért vagyunk itt Hihi. :)
2020. dec. 20. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. dec. 20. 05:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem meglepő, hogy a Bibliában ennyi helyen van írva arról, hogy ne feledkezzünk meg az imádkozásról, és legyen ez a napjaink szerves része. Hiszen Isten szeret minket, és bár a vele való kapcsolat nem testi, hanem szellemi, mégis sok hasonlóságot mutat egy férfi-nő románccal, akik szerelmesek egymásba (pl. a Biblia az egyházat a Bárány jegyesének, menyasszonyának mondja). Persze az különbség, hogy Istent nem látjuk- De azt gondolom, hogy ha te valakibe szerelmes vagy, és testben távol vagy tőle, amikor csak szabad időd van, megragadnád a lehetőséget, hogy felhívd telefonon vagy videóalkalmazáson, és beszélj vele. Óriási dolog, hogy Isten minden pillanatban "felhívható" és sokat veszít, aki ezt nem használja ki. Aki tényleg "szerelmes" Istenbe, az szeret beszélni hozzá.

A szerelmespár mellett egy másik szemléltetés lehet a kisgyerek és az apja. Istennek bármit el lehet mondani, el lehet mesélni, örömöt bánatot, ami nyugtalanít, amire vágysz, ami túl nehéz, ami sikerült, ami miatt boldog vagy, amit remélsz. És bármikor! Ha Isten bármikor azonnal hajlandó velem beszélni velem, akkor én is szertenék minél többször gondolni arra, hogy most van egy kis időm, miért ne tölthetném azzal, hogy Istenhez beszélek, vagyis imádkozom? Minél inkább életem része az ima, minél inkább megosztom vele azt, ami a szívem mélyén van, annál bensőségesebbé válik a kapcsolatunk, annál inkább közel érzem magam Istenhez. Ha az életben jönnek a viharok, a nehézségek, csalódások, akkor válik igazán fontossá, hogy milyen mélységű a kapcsolatom Istennel.

üdv Stefán

2020. dec. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez a kerdes a tegnapi rozsafuzeres veszekedesre utal, ott en irtam ezt, es a 1Thessz 5,17-ban talalhato: "szuntelenul imadkozzatok". Teljes idezet 5,16-8: "Mindenkor oruljetek, szuntelenul imadkozzatok, mindenkor halat adjatok, mert ez Isten akarata Jezus Krisztus altal a ti javatokra."


Nem tudom, mire vonatkozik az, hogy "peldakat is".

En a korai egyhazatyakat irtam, akik kezdettol elvonultak a sivatagba szuntelen imadkozni, es pl. a Jezus imat imadkozták. Ezt nyilvan a mindennapi eletben nem lehet megtenni. A Jezus imat szuntelenul, vagy szazasaval pl. ortodox szerzetesek imadkozzak ma is, akik csendben ulnek, terdelnek, vagy a munkajukat vegzik, es kozben folyamatosan imadkozzak, hogy "Uram, Jezus Krisztus, Isten fia konyorulj rajtam" (vagy "rajtam, bunoson, vagy "rajtunk bunosokon" stb.). A rozsafuzerukon csomok vannak, es minden ima utan eggyel feljebb teszik az ujjukat.

A romai katolikusoknak bonyolultabb, es tobbfelet lehet imadkozni rajta. Igazabol nem ismerem jol, de talan tizesevel imadkozzak a Miatyankot es az Udvozlegy Mariat, es kozben evangeliumi torteneteken (titkokon) elmelkednek. Tobb valtozata van.

Azokban az orszagokban, ahol az evangelikusok hasznaljak, az Udvozlegy Maria helyett a Magnificat-ot (Maria eneke Lukacs evangeliumabol) imadkozzak vele.

Az anglikanoknak is van, egy egyszerubb, 4x 10 kis gyongy, es a tizesek kozott osszesen 4 nagyobb gyongy, erre is tobbfele imat vagy csak szavakat lehet imadkozni.

En soha az eletben nem imadkoztam rozsafuzerrel, ugyhogy masok biztos jobb peldakat tudnak mondani.

De altalaban "szuntelenul imadkozni", ez megvalosithatatlan. Tobbnyire szerzetesek, apacak csinaljak orakig, vagy a r katolikusok felajanlhatjak valakiert. Meditativ imadkozasi forma, mas lelkiallapotba hoz, kozelebb visz Istenhez, elcsendesiti az elmet.


Pelda lehet meg ez a link, ahol orosz ortodoxok imadkozzak enekelve a Jezus imat, 20 percig, de akarmeddig lehet - nagyon nyugodt es bekes hallgatni is.


https://www.youtube.com/watch?v=C7-VLJxLEV4

2020. dec. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

vagy ez, itt orosz ortodox nok eneklik egy oran at


https://www.youtube.com/watch?v=-uTTVE-J_e8


a szoveg egyhazi szlav nyelven kb:


"Goszpogyin, Jezuszje Krisztye, szünnye Bozse, pomiluj mja grishnyago"

"Uram, Jezus Krisztus, Isten fia, konyorulj rajtam, bunoson"

2020. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!