Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért rossz a sátán?

Miért rossz a sátán?

Figyelt kérdés

Valaki aki jártas benne összefoglalná, hogy miért rossz a sátán a biblia alapján?

Több mint 20 éve járok templomba és a bibliát is olvastam, bár már nem emlékszek mindenre.

De amire igen az nem rossz.

Kíváncsi vagyok az idézetekre is ha vannak.



2020. dec. 17. 11:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
66%
Azt mondta Jézusnak, ugorjon le a mélybe. Ez nem volt szép tőle.
2020. dec. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
23%
Azért mert Isten ellen lázadt, amiért Isten kárhozatra ítélte, majd ebbe az elkárhozott állapotba próbálja magával rántani az egész emberiséget. A Biblia szerint ezt különféle módszerekkel teszi, de leginkább a hazugság a fegyvere, ezért a Szentírás hazugság atyjának is nevezi.
2020. dec. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
igazából nem tudom én se. nekem nem rossz vagy jó se isten se a sátán. ugyanannak az éremnek a két oldala. egy tinédzser aki lázad a szülő ellen feltétlenül rossz? miért? nem szabad egyet nem érteni? miért nem?
2020. dec. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Hát akkor úgy látszik a Sátán nem is olyan rossz. =D
2020. dec. 17. 14:11
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
#4 nézőpont kérdése, a katolikus egyház bűnbaknak állította be, mert ők így értelmezték. neked nem kell feltétlenül egyetértened velük
2020. dec. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
13%

"Miért rossz a sátán?"

Minden ember halált akarja. Ez csak rossz, nem?:) Azt írtad, h olvastad a Bibliát. Abból pedig elég egyértelműen kiderül, hogy miért rossz.


Szerintem te nem vagy hívő, hanem sátánista, és azt akarod kihozni a kérdésedből, hogy Isten rossz és a sátán jó. Hidd azt nyugodtan, de aztán ne siránkozz ...


"nekem nem rossz vagy jó se isten se a sátán. ugyanannak az éremnek a két oldala"

Ha nem jók, se nem rosszak, akkor hogy lehetnek az érem két oldala?:) Akkor mindketten ugyanazon oldala annak a kétoldalú éremnek, ha egyformák...

2020. dec. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Minden ember halálát akarja? :D

Ezt kimondta?

Amúgy részben igazad van. Régóta katolikus voltam de aztán átláttam a dolgokat. Ismerem a bibliát de annyira nem, hogy ki vegyek belőle 1-2 sort idézni mint itt gyakorin sokan teszik.

Elsősorban ilyesmi példákat várnék, hogy miért rossz? Mert nem rémlik, hogy valami bűnt követett volna el. Ezek csak ilyen felkapott dolgok, hogy hát egyértelmű, hogy gonosz mert Sátán és csak hazudik.

De mikor hazudott? Vagy miket művelt?

2020. dec. 17. 15:04
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Elolvastad valaha Isten szavát? Mert ha olvastad, akkor találkoztál azzal a felvetéssel, mely szerint amire Isten halált mondott, Sátán az ellenkezőjét.

Nos melyik vált valóra, és melyik volt hazugság?


Az első hazugság akkora kárt okozott az emberi családnak, hogy napjainkban is végig kell élnünk az állitásainak következményeit. Nem véletlen nevezi Isten sátánt a hazugság Atyjának, illetve emberölőnek. Hiszen az első hazugsága okozta az ember halálát, ami az utódokra is hatással lett.


Azzal, hogy az első embert becsapta, azt is állítja, hogy az Ő uralma, vezetése sokkal jobb mint az Életadóé, Isten hazudik, és az emberi teremtményeit minden jótól megfosztja.


Isten, az állítása bizonyitására, megengedte hogy bizonyos értelemben "uralkodjon". Láthatjuk, hogy Sátán milyen világot tud biztositani az embereknek. Jelenleg mindent szabad, Isten nem büntet azonnal.

Lehet paráználkodni, lopni, csalni, hazudni, gyilkolni, a természetet tönkre tenni, és még sorolhatnám.

Nos, Ha neked ez tetszik, akkor bizonyára Sátán kedves személy lehet neked.

Ha nem tetszik, akkor Isten vezetése mellett kell dönteni, aki csak olyan korlátokat állított fel, ami megakadályozza azt, hogy ilyen élet legyen, mint amilyen most van.

2020. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Az első hazugság ha jól tudom Ádám és Évánál volt.

A tudás fájáról nem ehettünk. A Sátán azt mondta, ha eszünk róla mi is olyanok lehetünk mint az isten, és részben igaza volt. Megkaptuk a tudást amit isten nem akart nekünk adni. Az, hogy mit kezdtünk vele már a mi sarunk nem?

2020. dec. 17. 15:18
 10/24 anonim ***** válasza:
59%

kérdező, aki a #6 és #9 válaszokat írta az jehova tanúja


"Ha nem jók, se nem rosszak, akkor hogy lehetnek az érem két oldala?"

jellemző szektás berögzülés, hogy valami csak jó vagy csak rossz lehet

2020. dec. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!