Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell tennem ahhoz, hogy...

Mit kell tennem ahhoz, hogy rendszeresen járhassak szentmisére?

Figyelt kérdés
Valószínűleg sokaknak hülye kérdésként jöhet le, de van ennek bármiféle kritériuma? A környezetemben bármelyik templomba szabadon járhatok misére hetente, ha meg vagyok keresztelve? Kell ehhez bármiféle “plusz”? Vagy alanyi jogon jár ez mindenkinek? Szeretném beépíteni a mindennapjaimba. Aki többet tud a témában, kérem írjon egy gyors választ nekem.

2020. dec. 24. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Mostanság nem nagyon tartanak miséket. De amúgy bárki járhat misére, akár egy pogány vagy egy muszlim is. Minden résztvevőnek örülnek.
2020. dec. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8%
"Mit kell tennem ahhoz, hogy rendszeresen járhassak szentmisére?" Legyél te a pap.
2020. dec. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha rom. kat. misére akarsz menni, (a szentmise szó erre vall) akkor semmi akadálya. Be kell tartanod az előírt higiéniai szabályokat, pl. maszk, fertőtlenítés, távolságtartás. Egyébként mint #1 írta, szívesen látnak.

A protestánsoknál célszerű a helyszínen érdeklődni. Ők viszont a szertartást istentiszteletnek nevezik. Ott semmiképp ne mond azt, hogy mise!

2020. dec. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Leginkább az elsőáldozást és a bérmálkozást szokták ajánlani, mint SZENTSÉGEK FELVÉTELÉT a római katolikusok.


De szerintem ezek nélkül is részt vehetsz szentmiséken...


Én még valamikor úgy értesültem, hogy az elsőáldozás és a bérmálkozás azok fontos dolgok.

2020. dec. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%

Igazából annyit kell tenned, hogy felöltözöl és időben elindulsz. :)) Katolikus szentmisére mehet bárki. Most még annyi előírás van, hogy viselj maszkot és ülj távolabb másoktól. Sok helyen papírral jelzik, hogy hova ülj.

Egyedül a szentáldozáshoz van kritérium: hogy legyél megkeresztelve, már voltál elsőáldozó, illetve a megszentelő kegyelem állapotában legyél, tehát ne legyen súlyos bűnöd (ha van, akkor áldozás előbb gyónni megyünk). Tehát áldozáshoz jelenleg nem mehetsz, de amúgy misére igen. Ezeket a szentségeket (keresztség, elsőáldozás, illetve felnőtt korban a bérmálás) fel tudod amúgy venni, ha szeretnéd, felkészülés után.

2020. dec. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

Annyit kell tenned, hogy elmész :)

Mindenhol nagyon szívesen látnak majd. Minden templomban van szentmise minden vasárnap, legtöbb helyen minden hétköznap is. Nálunk minden nap kora reggel volt úgynevezett roráté mise is, néhány alkalommal én is voltam.


Viszont ajánlom, hogy ne csak elmenj, de vegyél is részt benne. Tehát ne külső szemlélőként legyél ott, hanem ünnepelj együtt a teljes Egyházzal.

Egyedül a szentáldozásnak van feltétele, abban jelenleg legfeljebb lélekben tudsz részt venni.

2020. dec. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!