Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikusoknak bűn ha...

A katolikusoknak bűn ha hisznek a reinkarnációban?

Figyelt kérdés
Az bűn ha egy katolikus hisz a reinkarnációban?

2020. dec. 27. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy katolikus nem hisz a reinkarnacioban. Ha megis, nem katolikus.
2020. dec. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 curios man ***** válasza:
10%

Alap.

Kijelentések bizonyítják hogy nincs reinkarnáció.

2020. dec. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

#1 kell egyet értenem, az már nem katolikus. De nem zárja ki a kerestény vonalat.

Ha nem a buddhista vonalból hanem a keresztény valláshoz közel álló vonalból meríthetsz.


[link]


Engem mondjuk érdekel a (latin) reinkarnáció szó eredete és hogy miért nem a szanszkrit vagy a hindi szó terjedt el. Nem tudom a cikk mennyire hiteles, helytálló. De a Biblia eredetéből kiindulva jobb lehet ebből vagy ennél hitelesebből meríteni (példát felhozni) s nem egy "másik" vallás irataiból, eszméiből.

Szóval, katolikusnak nem katolikus, de a valláson (keresztényen) belül előbb elfogadják az Európai, azaz a Bibliához közelebb álló vonalat, mint a Buddhistát.

2020. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
76%
A katolikus egyház tanításába nem fér be a reinkarnáció. Ez egy tévtanítás. Az illető keresztény valójában nem katolikus.
2020. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én katolikus vagyok és nem hiszek a reinkarnációban.
2020. dec. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Alapvetően nincs erről semmilyen tanítás emiatt alakult ki hogy nincs reinkarnáció. Magam sem hittem, de ma már nem tartom kizártnak. Edgar Cayce olyan katolikus volt aki 13szor olvasta el a Bibliát, és alvásban lévő profétálásaiban kitért a reinkarnációra is. Továbbá néhány dokumentumfilm szól arról, hogy gyerekek emlékeznek elöbbi életükre és amit beszélnek utána járnak és igaznak bizonyulnak. De csak 5 éves korukig.


Azt elhiszem hogy a lelkek közössége sokkal szétágazóbb, azaz vannak akik visszatértek, vannak akik nem és akik igen általában nem emlékszenek semmire előző életükből.

2020. dec. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nyugaton nálunk nincs szó róla S nem a "kereszténység tanai" miatt.

A zsidóknál és keletebbre előfordul.

Míg európában a túlvilág sokban hasonlít a kereszténység által megfogalmazott hoz.

A Római és a görög többistenhitben volt az Istenek birodalma és az alvilág.

A valhalla és Hella birodalma.

Jelen volt S van a kettősség. Ma nem Főisten és Istenek vannak. Hanem Isten és az ő angyalai. Ha tiszta tetsző életet éltél fejuthatsz az "istenekhez"/beléphet az a paradicsomba.

A jelenlegi kereszténység nekem egy vallási unió. A zsidó hitre valamint az Új Szövetséget az idő folyásával egyesítette a pogány hit rendszerrel.

Keletebbre megjelenik a reinkarnació az újjászületés eszmélye.

Az ateizmus az isten nélküli világkép elmélete elvileg már szanszkitul is jelen volt. Ami biztos, I.e egy görög filozófus már felvette...szóval nem a 20.szd "vívmánya", nem újkeletű az se.


Részemről Katolikus hit követője elvből nem hisz a reinkarnacióban, nem része a tanításnak. Ha mégis attól még lehetsz keresztény de az már nem katolikus...csak annak kereszteltek...


Én kereszténynek tartom magam. Jézus tartom példának. De hiszek a reinkarnacióban is.

(A testtel való halhatatlanság meg végtelenül unalmas lenne halál nélkül. Az első 2-3 száz év meg hagyján na de a többi? )

2020. dec. 31. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én katolikus vagyok és teljesen más tudományos vonalon hiszek a létezésben mint azt az egyház tanítja. De lényegében az, tehát nem cáfolom a teremtést.
2021. jan. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 curios man ***** válasza:

Nem elvből nem hisz a reinkarnációban, hanem a működő kijelentés miatt!!!

EMBEREK


A kijelentés az az Isteni bölcsesség ami egyszer csak élni kezd benned ami később képes arra hogy megmagyarázza az egész bibliát.


Nem a pap mondja meg hogy mit tanít az Isten igéje. Akinél ez nem alap, az nem tapasztalta soha valószínűleg az agape szeretetet.


Ezek igen komoly szellemi dolgok, amik CSAK és KIZÁRÓLAG a Szentírás közvetítésével van!!!

2021. jan. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

én nekem elv marad, a biblia se nem tagadja se nem cáfolja a reinkarnációt.

Szentírás a védák is és sok ezer vallás vallásos irata az.


Sosem volt és sosem lesz KIZÁRÓLAG és CSAK A... ahogy te sem vagy földműves úgy más sem biztos, hogy ott találja meg a hitét az ember ahol te.


Egy dologgal van gongom a nyugati kereszténységgel hogy hiába vagy katolikus református jehova tanú vagy bármelyik keresztény felekezet, van aki szerint csak az Övé hozza el a megváltást.


Azt buddhista előadóktól meg úgy hallani Jézusról mint a legnagyobb nyugati tanító. Érdekes.


Én kijelenthetem hogy van reinkarnáció, s te kijelentheted, hogy nincs.

Elfogadhatjuk, hogy nem értünk egyet ebben és ekönyvelhetjük, hogy igazából biztosra csak a halálunk után tudhatjuk...de akkor már nem is számít.. S akkor most mit számít, hogy mi lesz?)

2021. jan. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!