Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, melyiket választ...

Keresztények, melyiket választanátok? Ateizmus vagy iszlám?

Figyelt kérdés
Ez egy elméleti kérdés és úgy értendő, ha nem létezne keresztény vallás és nincs más opció csak ez a kettő. Azért merült fel bennem a kérdés mert ezek terjednek a leggyorsabban világszerte.
2021. jan. 1. 14:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, hogy ezek terjednek-e leggyorsabban, az ateizmus pl még most is elenyésző.

Ha sose létezett volna kereszténység (hozzáteszem, akkor iszlám se lenne), akkor valószínűleg iszlám.

Ha létezett volna kereszténység, csak valami oknál fogva én váltanék, akkor ateizmus. Hiszen az iszlám egy hatalmas visszalépés lenne hit terén.

2021. jan. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
52%
A kereszténység és az iszlám közelebb áll egymáshoz, mint az ateizmus és a kereszténység. Tehát egyértelműen az iszlám.
2021. jan. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

Egyik sem.

Ha nem lenne kereszténység, hitem akkor is lenne, nem tudnék akkor sem ateista lenni, legfeljebb nem tartoznék abban az esetben egyik vallás követői közé sem.

2021. jan. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
56%
Ha a kérdés az lenne, hogy egy ateista költözzön a szomszédba, vagy egy muszlim, akkor az előbbi. Hogy én mi lennék, ha nem keresztény, arra nem tudom a választ.
2021. jan. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

Egy hamis prófétát követni semmivel sem hoz közelebb Istenhez mint az ha nem is hinnék Istenben.


Egyébként az iszlám nem azért terjed olyan gyorsan mert olyan sokan áttérnek az iszlám vallásra, hanem a magas születési ráták miatt a muszlim országokban illetve a muszlimok kivándorlása muszlim országokból a nem-muszlim országokba, ha ez a 2 tényező nem lenne akkor nem az iszlám lenne a leggyorsabban növekvő vallás.


Az ateizmus pedig amiatt elenyésző mert az ateistáknál a legalacsonyabbak a születési ráták, még a nyugati országokban is ahol eleve alacsonyabbak a születési ráták, átlagban kevesebb gyereket vállalnak az ateisták, bár nem vagyok benne biztos miért.

2021. jan. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

Egyik sem.

amikor még az Iszlám sem volt, akkor is volt Istennek elrendezése az Őt imádókra vonatkozóan, ez pedig a Judaizmus volt.

2021. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

ilyen nincs, mivel az iszlam nem egy onnalo legbol keletkezett vallas


ateizmus sem onnallo, Isten hit nelkul ateizmus sincs


ha feltetelezel egy teljesen hitetlen vilagot ott nincsen ateizmus


ha ez a ketto van valami eltorzult pelda kedveert ott persze lenne ateizmus

hitetlenseg a hit ellentete lenne igyis ugyis


Isten nelkul amugy milyen hitek lennenek? Vagy mi lenne? Mert vegyuk ugy semmi hitvilag nem lenne, de helyette? Halott kultusz? Gyasz? Osokre emlekezes? termeszeti erok/jelensegek tisztelete, balvanyozasa? Elolenyek balvanyozasa?

2021. jan. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%

"ezek terjednek a leggyorsabban világszerte"


Nem az ateizmus terjed a leggyorsabban.

Nyugat- es Eszak-Europaban az ateistak szama 12-20% kozott mozog, mar evek ota. Inkabb az valtozik, hogy az ateistak egy resze elegge hangos lett.

A legtobben azok vannak, (majdnem 50%) akik azt mondjak, hogy "valami felso hatalomban, eroben, energiaban hisznek", de nem hisznek a kereszteny vallas altal tanitott istenben.

Kb. egyharmad hisz a kereszteny istenben, de csak kis reszuk jar rendszeresen templomba, tehat azok a kereszteny istenhivok vannak tulsulyban, akik otthon "a maguk modjan" hisznek


Azert irom ezeket, mert megbizhato magyar adat tudtommal nincs, lehet, hogy tobb ateista van, lehet, hogy kevesebb.


Hogy a kerdesedre valaszoljak: nehez elkepzelnem ezt a helyzetet, de ateista nem tudnek lenni. Ha muszlim orszagban szulettem volna, akkor valoszinuleg az iszlamot kovetnem. Ha nem, akkor csendben, "a magam modjan" hinnek valamiben, gondolom.

2021. jan. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%
Harakiri
2021. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%
Iszlámot választanám. Vagy bármelyik más vallást az ateizmussal szemben.
2021. jan. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!