Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, melyiket választ...

Keresztények, melyiket választanátok? Ateizmus vagy iszlám?

Figyelt kérdés
Ez egy elméleti kérdés és úgy értendő, ha nem létezne keresztény vallás és nincs más opció csak ez a kettő. Azért merült fel bennem a kérdés mert ezek terjednek a leggyorsabban világszerte.
2021. jan. 1. 14:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Az iszlám a kereszténységből alakult ki. Tehát marad az ateizmus.

2021. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Meglepőek a válaszok. Több keresztény is azt írta inkább ateista lenne mint muszlim. Megkérdezhetem miért? Az iszlám (és a zsidó vallás is) ugyanabban az Istenben hisz mint a keresztények, ezért nevezik Ábrahámita vallásoknak. Inkább istentagadók lennétek mint hogy továbbra is hisztek ugyanabban az Istenben, de kicsit másképp?


Az iszlám nem csak azért terjed mert magasak a születésszámok. Nem mindenkinek vonzó az LMBT, gendrizmus, hedonizmus amik mostanában terjednek az egykori keresztény világban. Sokan, ezeket a mozgalmakat degenerációnak tekintik. Számukra az iszlám jelent megoldást a hagyományos értékrendjével mint család, férfi-nő házasság, gyerek, stb. Keresztény vallásból ezek már eltűntek, ezért nem tud alternatíva lenni.

2021. jan. 6. 14:13
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"...az egykori keresztény világban."


Kérdésedből ítélve te nem vagy keresztény! De az hogy belátod hogy már nincs keresztény világ az reális!

De hogy kérdésedre válaszoljak ,hogy miért inkább az ateizmus!?

- Azért mert az iszlám világ brutális. Tudom ,tudom az iszlámnak hagyományos értékrendje van! Ami szépen is hangzik de a gyakorlatban nem ezt lehet látni! Ahogyan a kereszténységen belül a papok pedofil tettei úgy az iszlám radikális része van előtérben! Így nem meglepő a választás.

Az iszlám létrejötte óta folyamatos a konfliktus a síita és szunnita oldal között! Ehhez hozzá jön a radikalizmus és lásd kapsz egy Afganisztán szerű országot. Vajon hány európai élne szívesen egy Afganisztánhoz hasonló országban?

- Hidd el hogy nem sok!

[link]



"Számukra az iszlám jelent megoldást a hagyományos értékrendjével mint család, férfi-nő házasság, gyerek, stb. Keresztény vallásból ezek már eltűntek, ezért nem tud alternatíva lenni."


Ebben hatalmasat tévedsz! Nem ,nem tűntek el a kereszténységből a hagyományos értékrendek sem! Mindössze arról van szó hogy a valóban keresztény hívők lettek jóval kevesebben!

Tehát azon hívők amelyek komolyan veszik Jézus Krisztust tanításait ,életét és ezen hívők meg is élik az életükben a hitüket! Az ezen hívők száma drasztikusan lecsökkent. De az ő közösségeikben igen is megvannak a hagyományos értékrendnek nevezett dolgok.

Európa az elmúlt években szekuláris lett! És ez miatt a kereszténység egyre jobban hanyatlik ez tény! De nem a kereszténységből tűnnek el a dolgok. Hanem a kereszténység tűnik el az emberek életéből! Nem hisznek az emberek Istenben ,aminek számtalan oka van!

2021. jan. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Talán azért lepődsz meg a válaszokon kérdező, mert nem csak keresztény nem vagy, de nem is ismered a keresztény hitet. Pál apostol mondja, ha Krisztus nem halt volna meg és támad fel, a hitünk semmit se érne. Az iszlám a kereszténység alapját támadja. János apostol antikrisztusnak nevezi azokat, akik tagadják, hogy Jézus a Krisztus. Mohamed, így az iszlám is ezt tagadja, így egy antikrisztusi vallás. Csak a polkorrektség nevében ezt nem nagyon mondja senki. Melyik igazán hívő keresztény mondá azt, hogy ő csatlakozik az antikrisztus egyik szervezetéhez? Ennél már jobb döntés nem hinni egyszerűen. Pál apostol se mondta azt, hogy akkor pogány rómainak vagy görögnek áll.


Amit a végén írsz, nettó hülyeség. A kereszténységben továbbra is jelen van a család hagyományos fogalma, a konzervatív értékrend ezen téren. Persze a nőknek nem kell arcot eltakarva se járni az utcán, a nő is szabad ember.


Megjegyzem, hogy egy ateista is lehet konzervatív, ahogy egy muszlim is lehet liberálisabb felfogású. Ez inkább politika már, nem hit kérdése.

2021. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

13-ra válasz


A magyar média állítja be úgy mintha az iszlám világban általános lenne a radikalizmus. Én többször jártam muszlim országban. Az emberek rendesek, segítettek és teljesen biztonságos volt. Afganisztán szintű keresztény országokat kapásból felsorolok neked, akár tizet is.


A hagyományos értékrend eltűnt a kereszténységből. Nézz szét Magyarországon. Minden második gyerek házasságon kívül születik és háromból két házasság válással végződik. Nem csak azért mert kevesebb a keresztény ember hanem ezzel párhuzamosan változik a keresztény vallás is. Ez látható a pápa nyilatkozataiból.


Te is amolyan kultúrkeresztény lehetsz. Ha az iszlám radikalizmusra hivatkozol és választod inkább az ateizmust, azt jelenti te valójában nem vagy hívő. Számodra nem az Istenben való hit az első a kereszténységben hanem valahova tartozni akarsz.

2021. jan. 10. 20:56
 16/18 A kérdező kommentje:

14-re válasz


Neked is azt tudom mondani hogy inkább vagy kultúrkeresztény mint igazi hívő. Az iszlám nem Jézus személyét támadja hanem a Szentháromságot. Ha számodra jobb megoldás Isten tagadása, akkor kizárt hogy valóban hívő lennél.


A kereszténységben nincs jelen a hagyományos értékrend. A szavak szintjén maximum, de a gyakorlatban nem. Egyre több keresztény számára a hagyományos értékek már inkább az elmaradottságot jelentik és a hedonista életfelfogást tekintik modern gondolkodásnak.

2021. jan. 10. 21:03
 17/18 anonim ***** válasza:

"Neked is azt tudom mondani hogy inkább vagy kultúrkeresztény mint igazi hívő."

Akkor Pál apostol is olyan kultúrkeresztény volt, szeretnék hozzá én is hasonló lenni :)


Jézus a Krisztus, aki tagadja, az a személyét is tagadja. Az iszlám tagadja, hogy így lenne.

2021. jan. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"A magyar média állítja be úgy mintha az iszlám világban általános lenne a radikalizmus. Én többször jártam muszlim országban. Az emberek rendesek, segítettek és teljesen biztonságos volt. Afganisztán szintű keresztény országokat kapásból felsorolok neked, akár tizet is."


Ez gyors volt muszlim barátom!

Korábban még azt írtad hogy egykori keresztény világ. Most meg már keresztény országok! :D

Jelen esetben te állítottad úgy be hogy az iszlám világban általános a radikalizmus!

Én ugye azt írtam hogy az iszlám radikális része. És a magyarországi média híre elsöprő hatással vannak a világ eseményeire. A világ nagyhatalmainak vezetői a magyar médiából tájékozódnak és innét veszik át a híreket a világ legnagyobb média csatornái is!

Biztos hogy nem fordítva történik az teljesen kizárható!


"A hagyományos értékrend eltűnt a kereszténységből."


Fordítva ülsz a lovon!

- A kereszténységből nem tűntek el a hagyományos értékrendek! Azok meg vannak csak épp az emberek már nem tarják meg ezeket az értékrendeket! Nem a kereszténységgel van a gond azzal soha nem is volt. Hanem az emberek azok akik megváltoztak vagyis a gondolkodásuk!


"Nem csak azért mert kevesebb a keresztény ember hanem ezzel párhuzamosan változik a keresztény vallás is. Ez látható a pápa nyilatkozataiból."


Nem a keresztény emberekről írtam. Hanem a hívő keresztényekről azokról akik komolyan veszik a hitüket és igyekeznek valóban keresztényként élni!

És nehogy te mond már meg hogy a pápa az mennyire hiteles a hívő keresztényeknek!

Elárulom neked hogy a protestánsok nem veszik figyelembe egyáltalán hogy mit mond a pápa! Nem releváns és még csak bibliai értelemben nem is megalapozott az a titulus aminek ki van kiáltva a pápa!


"Te is amolyan kultúrkeresztény lehetsz. Ha az iszlám radikalizmusra hivatkozol és választod inkább az ateizmust, azt jelenti te valójában nem vagy hívő. Számodra nem az Istenben való hit az első a kereszténységben hanem valahova tartozni akarsz."


A te célod pedig nem az volt hogy választ kapj a kérdésedre hiszen akkor nem állnál neki bírálni a válaszokat!

Te magad is azt állítod hogy a média úgy állítja be az iszlám világot hogy az radikális és a leírt válasz nem tért el ettől te még is pont ezt sérelmezed! Ez nem épp normális hozzáállás. Te kérdeztél kaptál választ! Lehet hogy nem tetszik a válasz de ha nem vagy képes a negatív válaszok elfogadására akkor minek kérdezel?

Van egy hiba az elméletedben! Írtam is hogy az iszlám a kereszténységből alakult ki. És azt írtam hogy marad az ateizmus! De csak a te világodban mivel te csak ezt a két választási lehetőséget adtad! De én nem írtam azt hogy ateista lennék. Csak azt írtam hogy marad az ateizmus.

- Nem tűnt fel?

Persze hogy nem hiszen nem érdekelnek igazából a válaszok csak a saját kis gondolataid! De az iszlámon kívül van még más vallás is!

Az iszlámban viszont nem sok minden van. De pl. nincsenek gyógyulások, feltámadások hogy csak néhányat említsek!

2021. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!