Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Szerintetek egy ember...

Hívők! Szerintetek egy ember elméletileg élhet olyan bűntelenül mint Jézus?

Figyelt kérdés

Ha van benne elég akaraterő és elhatározás, akkor elképzelhető, vagy akármennyire is próbálna, nem sikerülne, mert mégiscsak ember (Jézus elvileg isteni eredetű, legalábbis részben)?


Elgondolkodtam ezen és érdekel, hogy mit gondoltok erről. Engem ez most elméleti szinten érdekelne inkább, arról nem szeretnék vitát nyitni, hogy Jézus mi volt és mi nem volt és ki mennyire hisz benne.



2021. jan. 1. 23:33
1 2
 11/12 ...Laci ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy mondod. Az előbbit a kérdésből fakadóan elméletileg értettem. Az eredendő bűnt kell előbb eltörölni a Messiásnak.
2021. jan. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag az eredendő bűn eltörlése, az maga az utolsó ítéletkor következik be, amikor maga a "halál" is megszűnik létezni!!


1Kor.15,26. Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.


Ez az utolsó ítélet, mely Jézus visszajövetelét követően ezer év elteltével fog bekövetkezni!

2021. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!