Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meddig tart minden?

Meddig tart minden?

Figyelt kérdés

Katolikus vagyok, sok cikket olvasok az Elragadtatásról es Jézus második eljöveteléről.

Nem egészen világos nekem, hogy tulajdonképp ez a 2 esemény ugyanaz vagy először van az elragadtatás és utána valamikor (7évvel?) Jézus második eljövetele.

Azt is tudom, hogy lesz egy 1000 éves királyság, ahol minden Isten akarata szerint van.

Ez örökké fog tartani és sosem halunk meg vagy egy idő után vége és meghalunk?


Jézus tudtommal örök életet ígért.



2021. jan. 3. 13:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A feltámadás után nem halunk már meg.
2021. jan. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Tegyél fel egyszerre csak egy konkrét kérdést így egyszerűbb lesz a válaszadás is.


Egyet biztosan tudok! Ha valaki az Isten igazságát keresi vagy az élet értelmét, akkor előbb Istenhez kell fordulni, hiszen nála van minden. Mivel Isten Szellem és Ő benne áll fen az egész teremtett világ ezért a 3D-ben létező és élő ember nem láthatja és nem ismerheti Őt.

Ezért Isten eljött közénk és testet öltött Jézus személyében, hogy megismerjük általa az egy igaz Istent és hogy bűnbocsánatot nyerjünk az Ő kereszthalála által. Ennek bizonyságaként és segítségként árasztotta ki Isten az Ő Szent Szellemét a földre, e világra Pünkösd napján!


Mt.11,28. Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

Jn.6,35. Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha.

Jn 6,37. Minden, a mit nékem ád az Atya, én hozzám jő; és azt, a ki hozzám jő, semmiképen ki nem vetem.

Jn.6,44. Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Jn.6,45. Meg van írva a prófétáknál: És mindnyájan Istentől tanítottak lesznek. Valaki azért az Atyától hallott, és tanult, én hozzám jő.

Jn.6,65. És monda: Azért mondtam néktek, hogy senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki.

Csel.2,38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.

Csel.3,19. Bánjátok meg azért és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek, hogy így eljőjjenek a felüdülés idei az Úrnak színétől.

1Jn.2,20. És néktek kenetetek van a Szenttől, és mindent tudtok.

1Jn.2,27. És az a kenet, a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne.

Jn.16,13. De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

2021. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"Jn.6,35. Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha."


A COVID miatt éhezem, nem potyog a kenyír az égből. Mit tegyek? Kukás nem akarok lenni, xar az egész ahogy van.

2021. jan. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hitet lehet-e kenyérré alakítani? Ez egy jó kérdés...
2021. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Meddig tart minden?"


Már nem sokáig, hiszen néhány év és meghalok sok kortársammal együtt! Aztán jön a következő generáció! Ők is meghalnak! Mi már nem fogunk itt testben élni, amikor eljön a vég az emberiség számára! Főjön a fejük ezen azoknak, akik majd akkor élnek, amikor megjelenik a Bűn embere, a veszedelem fia az antikrisztus!

2021. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!