Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény körökben mennyire...

Keresztény körökben mennyire elterjedt az a vélekedés, hogy aki valódi hívő, annak nem lehet semmilyen pszichés- és/vagy mentális problémája?

Figyelt kérdés
Gondolok figyelemzavarra vagy hiperaktivitásra, de jöhet bármi más is

2021. jan. 3. 23:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Boldogság himnuszát ajánlom tanulmányozásra.
2021. jan. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Magyarán akinek pszichés vagy mentális problémája van, az nem lehet igaz hivő, amig fennáll a problémája? Szerintem nem gondolják igy.
2021. jan. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
De, így gondolják, legfőképpen a pünkösdi tanítás. Szerintük a valódi hívő nem beteg. Ez van. Sokan nem értünk velük egyet, de őket nem izgatja.
2021. jan. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok afféle militáns hívő, szóval csak az átlagosok nevében mondhatom, hogy ilyesmiről még nem hallottam. Viszont lehet hogy vannak bigott családok valahol, ahol ez probléma, de én ilyet nem ismerek.
2021. jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Isten minden embert szeretettel vár az imádói körébe, aki szeretne keresztény életet élni. Sőt Jézus kijelentette, hogy a "betegeknek" van szüksége orvosra", vagy is nem csak a fizikai betegségekkel, hanem a szellemi, lelki betegségekkel rendelkezőknek, Ő pedig orvosolni fogj ója majd a bajokat.
2021. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

#3

A kérdés keresztényekről szólt, a pünkösdiek nem azok.

2021. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Akkor Lázár nem volt valódi Hivő? ugyan is megbetegedett, és meghalt. DE vannak még a Bibliában említett személyek, akik valódi hívők voltak, Isten nem ígérte, hogy burokban tartja Őket. Ellenben úgy könnyű lenne kitartani.

Jézus nem mondott, vagy tanított ilyesmit.

2021. jan. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

#7

"Akkor Lázár nem volt valódi Hivő? ugyan is megbetegedett, és meghalt."


Tisztában vagy vele, hogy mit jelent a pszichés/mentális betegség kifejezés? Lázárnak szerinted milyen mentális betegsége volt?

2021. jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6# én ezt nem merném így kijelenteni. Örüljünk annak, hogy nem mi ítélünk.
2021. jan. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Én tisztában vagyok vele, mi az a mentális betegség, vagy nem éppen átlagos mentális állapot (pl.: ADHD), azonban az általam ismert keresztények közül sokan azt gondolják, hogy a pszichológia az ördög fegyvere, olyan szinten, hogy a mentális higiénés szakemberek létfontosságát is elvitatják, mondván ott arra Biblia..... Olyanokat hallottam, hogy a pszichológusokkal azzal a probléma (nagy keresztények szerint), hogy lehet, hogy az embert ismerik, de Istent nem.

#1-es melyik boldogság himnuszra gondolsz?

2021. jan. 4. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!