Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az utóbbi pár évben hallottam...

Az utóbbi pár évben hallottam olyan vélekedéseket, hogy a Biblia ószövetségi Istene az nem egyenlő az egyedüli igaz Istennel, aki legtöbbször "ÉN VAGYOK ÁBRAHÁM IZSÁK IZRAEL ISTENE"néven jelenti ki magát. Mi az igazság?

Figyelt kérdés
2017. júl. 11. 15:31
1 2
 1/12 Ozmium42 ***** válasza:
50%
Definiáld az "egyedüli igaz istent".
2017. júl. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Ezek a vélekedések tévesek
2017. júl. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 követ62 ***** válasza:
57%

Az Ószövetségben ugyan úgy JÉZUS van jelen mint az Újszövetségben.

Tehát ugyan az.

Azok fogják az ellenkezőjét állítani akik nem ismerik a Bibliát.

2017. júl. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem inkább Ábrahám Izsák és Jákob Istene?
2017. júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Nagyon sok vélekedést lehet hallani, de ennek amit írtál a valóságban semmi alapja nincs, tekintettel arra, hogy az Újszövetség Istene azonos az Ószövetség Istenével.


Üdv. Péter

2017. júl. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

követ62


"Azok fogják az ellenkezőjét állítani akik nem ismerik a Bibliát."


Tehát,Pl.az én esetemben kijelenthető-e,hogy nem ismerem a Bibliát?

Ha Jézus azt mondta,"Új parancsot adok nektek,szeressétek egymást,ahogyan én szerettelek titeket" ezzel világosan kifejezve azt is,hogy nem értett egyet az Ószövetségi kegyetlenkedésekkel,kivégzésekkel,amiket Isten nevében tettek meg? Tehát azok nem tőle származtak.

2017. júl. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, kijelenthető: sem a Bibliát nem ismered, sem pedig Istent. Miért nem ismerkedsz inkább meg Vele, ahelyett, hogy tarthatatlan ideológiáknak adod át magad? Az Ószövetség Istene ugyanaz a Jézus volt, Aki az Újszövetségben emberré lett, csak az Ószövetségben még nem akasztotta vállfára az istenségét, ahogy az emberként való megfogantatása előtt tette:


"Annakokáért az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is, Aki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő, Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén; És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig. Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, amely minden név fölött való; Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére." (Fil 2,5-11)


Ezen kívül nem volt meg a jogi alapja annak, amit te fájlalsz, ugyanis a megváltás, azaz Jézus Krisztus engesztelő halála, eltemettetése és feltámadása szolgáltatja az alapot Isten kegyelmének, ami a szeretet medrét szolgáltatja. Enélkül csupán igazságszolgáltatásról beszélhetünk, ami kegyelem híján igencsak fájdalmas a bűnös számára.

2017. júl. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Asperrimus


Tehát szerinted tévesen látom az alábbi dolgot:

Jézus azt mondta,"Új parancsot adok nektek,szeressétek egymást,ahogyan én szerettelek titeket" ezzel világosan kifejezve azt is,hogy nem értett egyet az Ószövetségi kegyetlenkedésekkel,kivégzésekkel,amiket Isten nevében tettek meg.Tehát azok nem tőle származtak.


Kérném,hogy indokold meg,mi van ebben amit rosszul látok,és miért? Miben hibádzik logikailag az érvelésem?

Körítés és rizsa nélkül,józan paraszti ésszel indokold meg.

követ62 válaszára is kíváncsi lennék.

2017. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 követ62 ***** válasza:

Kedves #6.


"Tehát,Pl.az én esetemben kijelenthető-e,hogy nem ismerem a Bibliát?"

Bocsánat, hogy ki kell mondanom, de igen.

I.Kor.10:1-9-ig. Jézus volt aki vezette népét a pusztában.


"Ha Jézus azt mondta,"Új parancsot adok nektek,szeressétek egymást,ahogyan én szerettelek titeket"

Ugyen ismered a nagy parancsolatot? Mt.22:36-40. Szerinted ez nem takarja, hogy mindnkit szeretni illene?

De igen!

Viszont akkor el kell árulnom egy nagy titkot. A nagy parancsolat OTT VAN az Ószövetségben IS! III.Móz.19:9,18. Mint már írtam máshol is. Annak aki nem ismeri a korábbi dolgokat bizony minden ÚJJ! (Ahogy szokták mondani: újszülöttnek minden vicc új.) Így van ez a történelmi tapasztalatokkal. Sajnos SOHA nem tanul az emberiség belőlle és újra, és újra elkövetik ugyan azt a hibát, legontva az egyénekre is.

A köznép kezébe nem voltak tekercsek, mint most, hogy a Biblia mindenkinél ott lehet. Talán nem is tudták, hogy Mózes könyvében jelen van az egymás iránti szeretet "parancsa". A papok viszon nem igazán tanították vagy is inkább gyakorolták. Így azután naná, hogy új volt. Ez meg is mutatkozott a sok veszekedésben, mire végre megértették a szeretet lényegét.


"ezzel világosan kifejezve azt is,hogy nem értett egyet az Ószövetségi kegyetlenkedésekkel,kivégzésekkel,amiket Isten nevében tettek meg? Tehát azok nem tőle származtak."

Igen? Ezt hol mondja?

Jézus már szerintem ott az Ószövetségben nem értett egyet a kegyetlenkedéssel és pontosan azért várt több szát éveket, hátha megváltozik az a nép akiket mégis elért a büntetésük. II.Móz.15:16. Több mint 400 évet várt (II.Móz.12:40), hogy a kánaáni népek megváltozzanak és elhagyják bűnös életüket, de hiába.

(Ha a mai világban egy anya megszüli csecsemőjét és megfolytja, WC-be dobja, magára hagyja stb. Mindenki fel van háborodva (pedig az "csak" egy csecsemő) és jogosan. Ha lenne halálbüntetés, mindenki kivégeztetné legszívesebben az anyát.)

És csak azért, mert a kánaáni népek néhány ezer évvel ezelőtt éltek, már el van felejtve, hogy micsoda kegyetlenkedéseket csináltak.

Készítetek egy hatalmas bávány szobrot (Molok, Baál?) aminek a közepénben tűz égett és oda dobálták be a csecsemőket. Hangosan szóltak a dobok, hogy ne hallatszon a gyermekek sírása (talán visítása a tűzben, míg meg nem haltak).

Isten az ilyen befolyástól akarta megőrízni népét azzal, hogy ki kellett írtani őket.


Ábrahám alkudozott Sodomáért és Gomorráért. És, ha 10 igaz lett volna benne meg maradnak a városok. De Isten nem azért meg Ábrahámhoz, mintha nem tudta volna, hogy meg kell tenni, amit meg kell tenni. De Ábrahámnak látnia kellett, meg kellett értenie hogy miért történi a bűntetés.

I.Móz.13:13, 19. fej. De olvasd el az egész történetet.


Minden olyan elber és helység amelyben a bűn ekkora, csak "fertőzé veszély" Isten gyermekeire. Csak úgy mint a mai világban.


Istennek van egy hatalmas előnye: be lát a szívekbe és előre ismer mindent. Még az egyén életét is. Azok az emberek semmit nem voltak hajlandók változni és, ha tovább élnek akkor sem változtak volna meg. Ha lett volna rá egy halvány esély életben maradhattak volna.

Ma már úgy sem élnének, hiszen meg kellett halniuk valamikor, de legalább tovább nem fertőzték a bűnös életükkel a környezetüket.


Pontosan ezzel ringatják hiú reménybe a vallások az embereket, hogy Isten ÚGYSEM FOG SENKIT ELVETNI!

EZ HAZUGSÁG! Mert Isten NEM CSAK kegyelmes, HANEM igazságos is. És az igazsággal együtt jár, hogy a bűn bűntetése a HALÁL a végleges HALÁL.

Isten GYŰLÖLI A BŰNT és, ha valaki "összenőtt" a bűnével sajnos a bűnnel együtt meg kell, hogy semmisüljön, hogy ne "fertőzze meg" az üdvözülteket, az el nem bukott lényeket. És végre igazán TÖKÉLETES legyen Isten világegyeteme.

2017. júl. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Pietrosol ***** válasza:
64%

Ésiás 45



Szia!


Ez nem vélekedés, oda van írva.


Ószövetség- "Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!"


Újszövetség-"Az Isten világosság, és nincs benne semmi sötétség"..."Isten gonoszsággal nem

kísérthető, ő maga pedig senkit sem

kísért."

2017. júl. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!