Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Szerintetek mit jelent a "Ne paráználkodj!" a tízparancsolatból?

A házasságtörést vagy, hogy nem lehet esküvő előtt szexelni vagy mindkettőt?



2021. jan. 4. 15:56
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
23%
Házasság elöt tiltja a szexet, ez nem tetszik nekem.
2021. máj. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

31


Mert nem létezett fogamzásgátló, ezért védi a lányokat, a nőket.

Nincs ezzel baj sztem.

2021. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
55%

31


Hát de ott a pont, épp most mondod a lényeget! Régebben valóban volt ennek értelme és védelmet is nyújtott, mert nem lett nem kívánt terhesség, "baleset"..

De nagyon sokan beszélnek arról, hogy a mai társadalomban ez már nem annyira helytálló. Ez egy döntés! Ami inkább egy etikai kérdés. Mindenkinek lehet róla véleménye, de tiszteletben kell ezt tartani oda-vissza. Ismerek én olyan keresztényt, aki tartja ezt és sok olyat (sokkal többet), aki nem. Egyáltalán nem rossz emberek, nem romlott életűek vagy ilyesmi.

Na már most, azt is vegyük hozzá, hogy régen mennyivel korábban házasodtak a felmenőink. Sokan 20 éves korukra már házasok voltak, sőt, gyereket vállaltak. Ma ez nagyon kitolódik, 25 éves kora előtt nem házasodik senki. És akkor azzal se kell jönni, hogy a házassághoz nem kell sok pénz stb. Őő.. De :D Mint én már írtam, párom családja vallásos belelátok ebbe az egészbe. Egyetlen egy pár tartja ezt a dolgot. És mi lett, ha valakik korén házasodtak? Meg lettek bélyegezve, hogy "biztos csak azért, mert..." meg nekik is nagy lagzit kellett rittyenteni, mert mindenkinek az volt a családba és nagyon feltűnő lett volna, ha csak az együttlét miatt házasodnak gyorsan össze. Azt is tegyük hozzá, mennyi válás kerekedik ebből. Barátnőm közel 6(!) Évig volt kapcsolatban párjával, összeköltöztek, hogy lássák, hogy működnek a dolgok. Nos 1 év alatt kibukott, hogy nagyon nem működik és hiába igyekeztek megmenteni a kapcsolatot. Azt mondta még szerencse így, mert válás lett volna a vége..

Nem mondok egyikre sem, hogy jó, vagy rossz, mindenki maga döntése, de mérlegelni kell nagyon sok szempontot.

2021. máj. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
A véleménynyilvánítás ezen a plattformon kívánatos, én is a véleményemet írtam. Nem ellenkeztem senkivel, nem hurrogtam le senkit. Mindenki véleménye a saját szempontjából igaz, mert azt gondolja, és kész. Erröl lehet beszélgetni. Ezért vagyunk itt.
2021. máj. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
8-aska, unatkozol ?
2022. márc. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
65%
Nem értek egyet én sem azzal, hogy házasság elött nem szabad szexelni. Ez olyan, mintha egy zongorista koncert elött nem gyakorolhatna.
2022. márc. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
52%

#36

Ez az analógia abban az esetben igaz, ha számodra a házasság nem jelent egyebet, mint szexuális kielégülést. A kereszténység szerint sokkal többről szól.

2022. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem mit jelent, a vallásosabb emberek szerint mit jelent, az ateisták szerint mint jelen, a kisegyházak szerint mit jelent, mert még ateista forgatókönyv is van rá.
2022. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

pl.

Egyik felfogásba azt jelenti, hogy ne hálj állattal.

Egy másikba azt jelenti, hogy esküvő előtt nincs sex.

Valahol ezt fokozzák, és ha esküvő előtt dugsz már megcsalod a leendő feleséged (jön a kérdésem, mi van ha az lesz a feleséged akivel esküvő előtt dugsz? egymással csaljátok meg egymást xd?)

Nekem pl az első felfogás értelmezése tetszik, de szerintem pláne aki hisz istenbe, akkor annak miért egy emberi ceremónia számít, miért nem a kapcsolat?

No meg eléggé megtépázod a lehetőségeidet, ha valami kis egyházba maguk közt házasodnak, meg ott hogy kezded a kapcsolatot? Bocs megcsaltalak 10 évvel azelőtt hogy tudtam hogy létezel? (mert ugye az én olvasatomba a csók is megcsalás, csak nem tudom ehhez a szinthez milyen tér időn kívüli elmélkedés kell, hogy hamarabb csaltalak meg mint ismertelek, vagy ha valakit megerőszakolnak az is megcsalt, hogy képzeli??)

2022. márc. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
37-eskének: Nem, nem tekintem a házasságot csak szexuális kielégülésnek, bár szerintem a házasság legalább 50% -a az ágyban döl el, hogy milyen lesz a kapcsoalat. Ha ezt elötte nem gykorolták, akkor nem fogak egyásnak sem megfeleni.
2022. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!