Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Isten és a tamplomokb...

A Jehova Isten és a tamplomokban lévő hivek Istene az miért nem ugyanaz?

Figyelt kérdés
máj. 23. 00:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
27%
Cselekedetek 17:23, 24.
máj. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
26%

Egyedül egy Isten létezik,akit Atya,Fiú,Szentlélek néven ismerünk.


Nem gondolom,hogy a névvel van gond,hanem inkább az Isten lénye lényege ismeretével. Azokkal a jellemzőkkel,amit a vallások különböző pogány vallásokból mentettek át és vetítettek rá Istenre.

máj. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
51%

A JW tanúinál hamis szellemiség van. Nem Krisztust dícsőíti, Isteníti. Ezért a szívük távol marad Istentől, csak szájjal dicsérik a Számukra ismeretlen Istent.

Ezért érzed, hogy vmi nem stimmel. A Jézus Krisztusban hívőkkel nem is tudnak egy közösségben lenni.

máj. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 IstenGyermeke1 ***** válasza:
55%

A JW eretnekséget tanít.

Az Isten Atya, Fiú, Szentlélek.

A JW a második Személyt Szt. Mihály arkangyalnak, a Lelket pedig erőnek tartja. S mivel tagadja az egy, igaz és élő Istent, a saját bálványában hisz.

máj. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 szp72 ***** válasza:
57%

Isten mindenhol ugyanaz, az emberek Istenről való felfogása nem ugyanaz.


Jehova, Isten egyik neve, névváltozata, az ószövetségi JHVH minden bizonnyal téves olvasata. Helyes kiejtése valószínűleg: Jahve.


JHVH jelentése: "aki van".

Ő tehát az az Isten, aki van, aki tényleg létezik, mert a többi isten az nincs. Jézus ennek a tényleg létező Istennek a Fia, vagyis JHVH Fia.


Az újszövetségi időkben a JHVH nevet tiszteletből nem ejtették ki, hanem az Úr szót használták helyette. Mivel ezt a szokást követte Jézus, ezért a keresztényeknél is ez a hagyomány. Jehova tanúinak valamiért nem tetszik ez a szokás.


Az Újszövetség szerint Jézus az Úr. Vagyis Jézus nemcsak hogy JHVH Fia, hanem maga is JHVH, mert megörökölte ezt a nevet, ahogy az Isten istenségét is.

máj. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
62%

Szia

Elméletileg ugyan az, csak másként értelmezik Isten személyét.

Jehova Tanúi a Biblia alapján mono Istennek tartják az Atyát. Maga Jézus is egyedüli igaz Istennek nevezi, és a legnagyobb parancsolatot idézve jelentette ki. Ugyanakkor Jézus is az Atyjának, Istenének nevezi, vagy is elismeri, hogy Az Atyja nagyobb nála, illetve hogy nem egyenrangú Istennel.

(János 20:17) . . .»Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez. . .

(Ézsaiás 44:6) . . .Rajtam kívül nincs Isten.

(Ézsaiás 43:10) 10 „Ti vagytok az én tanúim . . .(Ézsaiás 43:10) . . .Előttem nem volt Isten, és utánam sem lett egy sem.

(Márk 12:32) . . .„Tanító, jól mondtad, az igazságnak megfelelően, hogy »ő egy, és rajta kívül nincs más«.

(János 17:3) . . .hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent,. . .


DE vannak más tanítások, amiért nem egyezik az Istennek végzett imádat, tisztelet.

Pl, Isten szándéka alapján az emberek a földre fognak feltámadni az ezeréves millenniumi időszak alatt.

(Ézsaiás 26:19) 19 „Élni fognak halottaid. Holttesteink feltámadnak. Ébredjetek és örömmel kiáltsatok, ti porban lakozók! Mert harmatod olyan, mint a mályva harmatja, és a föld világra hozza a tehetetlen halottakat.

Isten nagy napjának lesznek túlélői, tehát nem megy mindenki az égbe.

(Jelenések 7:14) . . .„Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, . . .

Ők öröklik a Földet, és feladatuk lesz azt Isten eredeti elhatározása alapján helyre állítani, és így fogadni majd a feltámadottakat.

(Zsoltárok 37:9–11) 9 Mert a gonoszok el lesznek pusztítva, de akik Jehovában reménykednek, öröklik a földet. ו [wáw] 10 Egy kis idő még, és nem lesznek többé gonoszok, nézed a helyüket, és nem lesznek ott. 11 Ám a szelídek öröklik a földet, és örömmel tölti el őket, hogy határtalan békében élhetnek.

(Máté 5:5) 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.

(Jelenések 21:3) . . .„Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig a népe lesznek, és maga Isten lesz velük.


Sajnos ezek miatt haragszanak Jehova Tanúira, és ellenségesek velük.

máj. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 IstenGyermeke1 ***** válasza:
46%

#6

A poén az egészbe, hogy nem tagadjuk, hogy az Atya az egyetlen, örök, igaz és élő Isten, a יהוה. De a poén másik része, hogy ugyanezeket elmondhatjuk a Fiúról és a Szentlélekről is. De ezt bárhányszor magyaráztam jehovásnak, egyik sem AKARTA megérteni, és akkor meg minek. Kicsit hasonlít arra, mint 1 * 1 * 1 = 1.

máj. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
41%

7

A Biblia alapján a fiú és Isten szelleme nem egyenlő Istenség, vagy Isten az Atyával. A fiúnak volt kezdete, a szellem pedig nem külön álló személy, mivel Isten a saját szellemével teremt, oktat, vigasztal, nem egy külön álló személyt használ fel erre.

Ha nekem van képességem vigasztalni, akkor ez a képességem, nem válik külön személlyé, hanem én rendelkezem vele.

máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
51%

8

Sajnos nem állíthatod azt, hogy a Biblia alapján.... Mert egyértelműen leírja, hogy Jézus Isten. Az Atya Isten bizonysága akapján.



[link]



Ha nem találkoztál még mindig Jézussal lelki szinten nem is értheted....de mivel azt mondod, hogy Te tudod : sötétségben maradsz.

máj. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 IstenGyermeke1 ***** válasza:
9%

#8

Definiáld, kérlek a “kezdet” szót idő nélkül. Mert Jézus KEZDETBEN (in principio, εν αρχη ) MÁR VOLT. Ennyire még én is tudok görögül, de ehhez inkább a minimális intelligencia is kell. Ritka madár az manapság, főleg, ha GyK-ról beszélünk.

Secundo, áruld el nekem, akkor Jézus miért mondta, hogy EGY AZ ATYÁVAL?

S azt is áruld el nekem, hogy egy erő hogy lehet tanúja egy eseménynek, hogy adhat indíttatást, hogy lehet neki hazudni, hogy tilt stb.

máj. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!