Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan keresztény...

Van itt olyan keresztény ember, aki nem igazán ismeri a Biblia tanításait, mert sohasem olvasta? Érdekelne az oka. Nem érdekel a Biblia, nincs szükséged rá, hogy olvasd, vagy még nem jutottál oda, hogy belevágj, esetleg nem tudod, hogyan kezdj neki?

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Én nem olvastam még. Vagyis az Ószövetség egy részét aztán abba hagytam.


Az embernek nincs szüksége a bibliára, ugyanis a kereszténység egyetlen és legfontosabb lényege az hogy szeresd a felebarátodat mint önmagadat.

Ezt kell megfogadni mindig és minden körülmények között.


Amúgy meg a bibliát évszázadokon keresztül hamisították a zsinatok, hogy az egyházak a saját hasznunkra tudják fordítani. Szóval nem minden szent ami benne van.


Szeresd a másik embert úgy, ahogy te is elvárnád a másik embertől. Elég ennyit tenni, semmi más nem számít.

2021. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

"Az embernek nincs szüksége a bibliára, ugyanis a kereszténység egyetlen és legfontosabb lényege az hogy szeresd a felebarátodat mint önmagadat."


Nos ez az ami Jézus, és Isten tanítását, félretolja az életében, és nem alkalmazza a gyakorlatban, vagy is a minden napi életben. Mert mi különbözteti meg Krisztus követőit, a világban élő emberektől?

Nem csak a felebaráti szeretet. Ellenben a Biblia sokkal vékonyabb lenne, ha csak ennyiről lenne szó benne.


"bibliát évszázadokon keresztül hamisították"

Ez az érvelés pedig Isten hatalmát, és képességét kérdőjelezi meg, illetve nem hiszi el Isten azon ígéretét, hogy az utolsó napokban helyreállítja a tiszta imádatot amit Ő kér, és ahogy Ő kéri.


A "hamisítást" ennek az ígéretnek a fényében, leleplezi, felszínre hozza.

(Lukács 8:17) 17 Hiszen nincs olyan rejtett dolog, ami nyilvánvalóvá ne válna, és nincs olyan gondosan eltitkolt dolog, ami soha ki ne tudódna, és nyilvánosságra ne kerülne.

Próféciákkal, Isten szándékának megvalósulásával van tele Isten szava. Azért, hogy azok akik szeretik Őt, ne maradjanak vezetés nélkül, és remény nélkül. Hiszen akkor feladnák a Sátán elleni harcot.

Ezek a megnyilvánulások járulnak hozzá, hogy Istent tehetetlennek mutassák be, mint aki az ígéreteit, a saját szándékát képtelen lenne megvalósítani.

2021. jan. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
(2Timóteusz 3:15–17) . . .csecsemőkorodtól ismered a szent írásokat, amelyek képesek bölccsé tenni téged, hogy megmenekülj a Krisztus Jézusba vetett hit által. 16 A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, valamint a fegyelmezésre, hogy azt tegyük, ami igazságos. 17 Így az Isten embere teljesen képesített, és minden jótettre hiánytalanul felkészített lesz.
2021. jan. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%
Egy kitalált történet a Görögök írták .
2021. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Én csak összevissza olvastam belőle részleteket.

Viszont mivel régen éveket jártam hittanra, hetente meg templomba és itt is eltöltöttem egy kis időt, ezért nagyjából tudom, hogy miről beszélünk...

2021. jan. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
18%
Én olvasgatom, de totál mást gondolok, mint amit a papok mondanak, hogyan kell értelmezni. Én máshogy értelmezem és akik itt beírnak, azok sem értik pont úgy, mint én. Szerintem azért van a Biblia, hogy mindenkinek mást jelentsen.
2021. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

No1


"a kereszténység egyetlen és legfontosabb lényege az hogy szeresd a felebarátodat mint önmagadat"


nem egészen


"Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez a legnagyobb, az első parancs. A második hasonló hozzá: Szeresd felebarátodat, mint saját magadat. Ezen a két parancson alapszik az egész törvény és a próféták.”

2021. jan. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el csak bele olvastam még hittan órán. Egyszer elkezdtem olvasni magamtól, de nem jutottam messzire. Most elolvasnám, mert érdekel, de fogalmam sincs hová tűnt a Bibliám, évek óta nem volt a kezemben, be kellene szereznem egyet, voltam is egy könyves boltban de Biblia (sem más vallási könyv) nem volt.
2021. jan. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Nincs az egészről átfogó ismeretem de nagyjából a fontos részletek megvannak. Az elmúlt években szinte kézbe sem vettem. Nem volt valódi meggyőződésem, de kereszténynek vallottam magam. Ha már annak kereszteltek és anyáék mindig elcipeltek a templomba. Aztán pár hete a kezembe akadt a Biblia egy barátom hatására. Egy elég mély lelki veremben zujantam fejjel előre. Ha Isten szavai nem lettek volna mindig a megfelelő pillanatban azok, amik, már nem élnék.


#6

Azt is hiszem, hogy nem véletlen, hogy az adott lelkész úgy értelmezi az adott igeszakaszt, ahogy. Vannak igeszakaszok, amiket nem igazán lehet, és nem is szabad továb

magyarázni. Könnyen elveszítheti így a valódi jelentését. Plusz a papok évekig a szentírást tanulmányozták és rengeteg háttérinformációnak vannak birtokában. Így azt gondolom jó útmutatást tud adni egy jó lelkész.

Egyébként hallottam már prédikációt ami hatalmas hatással volt az akkori látásmódomra. Persze volt olyan is, amikor homlokegyenest az ellenkezőjét gondoltam. Azt hiszem, Isten nem véletlenül adott mindenkinek egy sajátos látásmódot. Hiszen enélkül mind egyformán értelmeznénk a Szentírást és csak parancsokat teljesítő gépek lennénk. Az egésznek az a lényege, hogy mi magunk küzdjünk meg a nekünk adott lelki tartalomért.

2021. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!