Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi hamis tanításai...

Jehova tanúi hamis tanításai csak a hitükben gyenge keresztényekre vannak hatással?

Figyelt kérdés
2019. dec. 20. 23:58
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Számuk alapján úgy általában nem sokakra vannak hatással.
2019. dec. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Igen, csak 8 millióan vannak. Annak egy része kb. 70 éves öregasszony.
2019. dec. 21. 00:32
 3/39 anonim ***** válasza:
10%

Csak hogy az "öregasszonyok" közül vannak akik valamikor fiatalok voltak. Egyébként pedig, nem a hit gyenge, hanem az ismeret az ami motivál.

Én is huszonéves voltam, és lassan elérem az általad emlitett, "öreg"kort, amikor beszélgettem a Tanukkal legelőször. Bizony nem voltam kegyes hozzájuk, és nem fogadtam el egyből amit mondtak, mindennek utánajártam.

Ha másért nem, azért hogy bizonyitsam, Tévednek....

Hát Én tévedtem, és nem szégyellem....

2019. dec. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
26%

Ez jó kérdés, nem lehet rá válaszolni. Leginkább azok lesznek tanúk, akiknek nincs normális Biblia ismerete és meg lehet őket vezetni. Sokszor látható itt is a hamis érvelésük, ami röviden összefoglalva így néz ki: egyes kutatók szerint a fű bizonyos szemszögből akár rózsaszínű is lehet, tehát jól láthatjuk, hogy a fű rózsaszín.


Ki hamarabb ébred, ki később, ki soha. Azért nagyon ügyesen tudnak hazudni, nem szabad ezt felróni nekik.

2019. dec. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 jdfGabrella ***** válasza:
35%
Aki gyenge a hitteben azt könnyen át tereittik.
2019. dec. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

#3


Az "utánajárásod" minden bizonnyal annyiból állhatot, hogy elolvastad a Társulat néhány kiadványát, amiben önmagukat igazolják. Vallástudománnyal, egyháztörténelemmel illetve a modern bibliakutatással foglalkozó könyvek nyilván nem voltak a kezedben, mert akkor rájöhettél volna, hogy szekta próbál behálózni. Egyszer beszéltem egy Tanú csajjal, aki kb. ezt mondta, hogy ő "utanajárt" a dolgoknak meg hogy neki ez meggyőződés. Kérdezem tőle: a katolikus teológiát ismered? Azt mondja: nem. :D Na bumm, ebből látszik, hogy mennyire jártok ti utan a dolgoknak: semennyire.


Ugyanilyen alpon tagadjátok a modern természettudományos eredményeket is.


Ostobák vagytok.

2019. dec. 21. 08:24
 7/39 anonim ***** válasza:
13%

" elolvastad a Társulat néhány kiadványát,"


Nem. Ha rendesen elolvastad volna a válaszomat, akkor láthatnád, hogy ellene voltam a Tanúkank. Ezért olyan témájú kiadványokat kerestem amik ezt igazolják, különböző nagy könyvtárakban, mint ami a Kálvin téren is volt.

Meglepetésemre, maga a Katolikus egyházak könyvei is bevallják azt, hogy nem Bibliai alapú némely tanitásaik. És ezeket, jóval Krisztus tanitványainak halála után alakitották ki. S ha ezt összeveted magával a Bibliával, jól látható, hogy maguk a Biblia irói elmondják, hogy a hitehagyásnak bekell következnie, mielőtt Jézus visszatér, és helyreállitja az igaz imádatot.


Ezekszerint, mivel a Biblia nem hazudik, a hitehagyás bekövetkezett az első keresztény apostolok halála után, ami számomra azt jelenti, hogy nem Ők azok. Ellenben nem irnának erről. Igy máshol kell keresgélni, és ez tudatosult bennem.

(Cselekedetek 20:29, 30) 29 Tudom, hogy miután elmegyek, elnyomó farkasok jönnek közétek, és nem fognak gyöngéden bánni a nyájjal, 30 és közöttetek is lesznek majd férfiak, akik kiforgatott dolgokat fognak beszélni, hogy maguk után vonják a tanítványokat.

(2Tesszalonika 2:3) . . .mert az a nap csak akkor fog eljönni, ha előbb eljön a hitehagyás, és nyilvánvalóvá válik a törvénytelenség embere, a pusztulás fia.


Az utolsó napokra jövendőlték meg a Biblia irói, hogy helyre áll a tiszta igaz tanitás, ami azt jelenti nyilván valóan, hogy addig nem az volt. Én ezt vettem figyelembe, sok más Biblia vers mellett.

2019. dec. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
56%

#6

"A katolikus teológiát ismered?"


Ezt egyébként fordítva is meg lehetne kérdezni pl tőled :)


#4

"Leginkább azok lesznek tanúk, akiknek nincs normális Biblia ismerete"


Épp fordítva. Mondj egy hitnézetet tőlünk és bizonyítom a Károli vagy Káldi vagy bármelyik fordításból. Vagy cáfolom a háromságtant, bár ahhoz az egyháztörténet is elég.


Több nyelven, több Bibliafordítást is olvastam, egyetemet végzett ember vagyok, az MNB ösztöndíjasa voltam. Ezt csak azért mondom el, mert egyesek szerint csak a tanulatlanok lesznek tanúk... Névtelenül nincs értelme az önfényezésnek.

Elárulom, a sok megvizsgált vallás hamar kiesett ilyen-olyan okokból, egyedül az evolúció volt versenyben nálam, de végül sikerült hitet kifejlesztenem és tanú lettem.

2019. dec. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
26%

A Háromságot nem sikerül cáfolnod, mivel biblikus és naponta van a hamis teológiátok csak itt cáfolva.


"de végül sikerült hitet kifejlesztenem és tanú lettem."


Erre mutass már igét, hogy a te érdemed, mert egy Bibliában az áll, hogy a hit Isten ajándéka és nem saját érdem, de mivel a jehovista bibliautánzat még a kegyelem szót is kivette a ferdítésből, amivel eteti a híveit, valószínűleg még ezt is átírta, ahogy sok egyéb mást.

Jut eszembe, az általad említett Bibliákban a kegyelem szó áll. Neked nem hiányzik?

2019. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
20%

Biblikus... benne sincs a Bibliában. Egy igét mutass, ami szerint a Szentlélek egyenrangú az Atyával. Egyetlen egyet.


Azt meg egy szóval sem írtam, hogy az én érdemem lenne, Krisztus szerint akit nem vonz az Atya az nem jöhet hozzá.

2019. dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!